Kremlius draus blogai kalbėti apie Sovietų Sąjungą: užkliuvo teiginys, kad „sovietai buvo blogiau už nacius“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pateikė šalies Dūmai siūlymą pavasario sesijoje svarstyti įstatymų projektą, kuris uždraustų viešai lyginti SSRS ir nacistinės Vokietijos vaidmenis Antrojo pasaulinio karo metais. Užkliuvo amerikiečio knygos ištrauka, kurioje rašoma, kad „sovietai buvo blogesni už nacius“. 

„Rekomenduoti RF Valstybės Dūmai, kartu dalyvaujant Rusijos organizaciniam komitetui „Pobeda“ pasirengti svarstyti 2021-ųjų pavasarinės sesijos metu federalinio įstatymo projektą dėl pakeitimų į federalinį įstatymą „Apie sovietų liaudies pergalės įamžinimą Didžiajame Tėvynės kare 1941-1945 m.“, skirtų viešo SSRS ir fašistinės Vokietijos vaidmenų Antrajame pasauliniame kare (1939-1945 metais) prilyginimo draudimui, įtraukimo“, – rašoma Rusijos prezidento dekrete, publikuotame Kremliaus tinklapyje.

Politikė pasipiktino amerikiečio knygomis

Klausimą dėl teisinių priemonių, draudžiančių lyginti SSRS ir nacistinės Vokietijos tikslus bei veiksmus Antrojo pasaulinio karo metais dar 2020-ųjų spalį iškėlė Rusijos Dūmos Kultūros komiteto pirmininkė Jelena Jampolskaja. V. Putinas sutiko su siūlymu ir pažymėjo, kad tokį draudimą derėtų įvesti, tačiau „tai reikia daryti atsargiai, sukurti dar visai nesenos praeities teisybės apsaugojimo mechanizmus“, rašoma TASS.

Politikės pateiktame įstatymo projekte yra siūloma drausti „viešus pasisakymus ar publikacijas, kuriuose yra prilyginami SSRS vadovybės, kariuomenės vadų sprendimai, tikslai su analogiškais nacistinės Vokietijos ar Ašies šalių vadovų tikslais ir sprendimais. 

J. Jampolskaja pareiškė, kad Rusijoje jaunimas pamėgo dvi knygas, kuriose prilyginami sovietų ir vokiečių vadovybės veiksmai. Ji paaiškino, kad autorius – „vienas amerikiečių tinklaraštininkas“, o taip pat pateikė citatas iš kiekvienos jų: „Lenkams teko patirti nemažai nelaimių, išprievartavimų ir žudymų: iš pradžių nacistai, o vėliau sovietų kariai“ ir „Sovietai buvo blogesni už nacius“. 

REKLAMA

„Jeigu mūsų leidyklų redaktoriams neužtenka proto, sąžinės ir pasibjaurėjimo jausmo, kad atšauktų tokius pasažus, jiems reikia padėti įstatymiškai“, – įsitikinusi Rusijos politikė. 

J. Jampolskaja neminėjo knygų pavadinimų, tačiau atsinešė jas į Kultūros komiteto pasitarimą. Žurnalistai išsiaiškino, kad tai yra amerikiečių saviugdos specialisto, tinklaraštininko ir bestselerių autoriaus Marko Mansono knygos „Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto“ bei „Viskas yra sukrušta“.

Keliolikoje pasaulio šalių perkamiausiomis tapusios knygos nėra istoriniai veikalai, tačiau jose užsimenama apie žmogui galinčius kilti filosofinius, socialinius ir kitus klausimus, kai kuriais atvejais pateikiant istorinius palyginimus. 

Knygą Rusijoje išleidusios leidyklos „Alpina Pablišer“ vadovas Sergejus Turko „God literatury“ aiškino, kad Rusijai derėtų ne drausti literatūrą, o atverti savo istorinius archyvus ir akcentuoti tai, ką Sovietų Sąjunga darė gero, o ne drausti kitokį požiūrį, kuris paremtas milijonus pražudžiusių Josifo Stalino represijų pasekmėmis. Leidyklos vadovas taip pat priminė, kad tokio tipo „carinė cenzūra“ niekada neatnešė nieko gero ir pažymėjo, kad toje pačioje Marko Mansono knygoje yra „rusofiliškai“ palankiai atsiliepiama apie Rusiją.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-01-26 15:19:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ko dar tikėtis iš Lubiankos ir joje tūnančių NKVDistų? bNykštukas putinas viešai pasakojo kad Lenkija sukėlė II pasaulinį karą, kad sovietai nekaltus žmones žudė GULAG koncentracijos stovyklose (daugiau nei naciai nužudė) ir t.t.. prusokyno laukia šiaurės korėjos likimas jei tenykščiai žmonės nesugriaus Lubiankos kaip kadaise prancūzai sugriovė Bastiliją (Lubiankos analogą).
Atsakyti
-4

P
Pats zino tai
2021-01-26 15:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi sitas Putinas neuzauga blogiau zu Hitleri.
Atsakyti
-9

L
LUKAS
2021-01-26 15:30:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
ISTATYMU PROJEKTUS PRIEVARTA KURIA
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų