Kremlius: JAV kišasi į Rusijos „vidaus reikalus“

Kremlius JAV ambasadą Rusijoje, šalyje esantiems JAV piliečiams išsiuntusią „įspėjimą apie demonstracijas“ ir rekomendavusią vengti protestų, sekmadienį apkaltino kišimusi į Rusijos vidaus reikalus.

Per šeštadienį įvairiuose Rusijos miestuose įvykusias demonstracijas, kurių dalyviai reiškė paramą suimtam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui, buvo sulaikyta beveik 3,5 tūkst. protestuotojų, pranešė nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD Info“. Tuo tarpu Rusijos institucijos pradėjo tyrimus dėl protestuotojų ir policijos smurto.

A. Navalnui paraginus protestuoti prieš prezidento Vladimiro Putino valdymą, į gatves visoje šalyje šeštadienį išėjo dešimtys tūkstančių žmonių, o Maskvoje policija susirėmė su demonstrantais.

Prieš demonstracijas JAV ambasada Rusijoje esantiems amerikiečiams išsiuntė įspėjimą dėl saugumo.

„Žinoma, tokie paskelbimai yra netinkami“, – valstybinei televizijai pareiškė V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Ir, žinoma, jie absoliučiai, nors ir netiesiogiai, kišasi į mūsų vidaus reikalus“, – pridūrė jis.

D. Peskovas JAV ambasadą apkaltino „netiesiogiai“ palaikant Rusijos įstatymų pažeidimus ir remiant „nesankcionuotus protestus“.

Anot jo, jeigu Rusijos ambasada Jungtinėse Valstijose paskelbtų panašią informaciją, „tai Vašingtone sukeltų tam tikrą nepatogumo jausmą“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį pareiškė iškviesianti JAV ambasados atstovus, kurie turės „pasiaiškinti“.

JAV ambasados atstovė spaudai kiek anksčiau sekmadienį pareiškė, kad JAV ambasados ir konsulatai įvairiose pasaulio šalyse nuolat skelbia JAV piliečiams pranešimus apie saugumą.

„Tai eilinė, įprasta daugelio šalių diplomatinių atstovybių praktika“, – pareiškė ji naujienų agentūrai AFP.

JAV ambasada šeštadienį taip pat pareiškė stebinti mitingus ir pridūrė, jog Vašingtonas palaiko „visų žmonių teisę į taikius protestus ir saviraiškos laisvę“.

„Veiksmai, kurių imasi Rusijos valdžia, slopina tas teises“, – tviteryje parašė ambasados atstovė spaudai Rebecca Ross.


Rašyti komentarą...
h
hdhd
2021-01-24 21:32:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aisku vieni i kitu kisas. Ziurejau zibias vaikai i mokyklas kur eina net nezino ko i gatves isejo. Nera ka veikt ir isejo. Ta mase istraukt kazkas pasistenge ir tikrai ne Navalnas is KPZ. Bet netiku, kad is ten iseis sveiko proto jei isvis ji paleis. Nemanau, kad su KGB juokaut labai jau idomu ten Rusijoj.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų