REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Ukrainos vėliava (nuotr. SCANPIX)

Padėtis rytiniame fronte pastarosiomis dienomis labai pablogėjo. Tai viešai teigia Ukrainos kariuomenės vadai, skelbia „The New York Times“, rašo UNIAN.

12

Padėtis rytiniame fronte pastarosiomis dienomis labai pablogėjo. Tai viešai teigia Ukrainos kariuomenės vadai, skelbia „The New York Times“, rašo UNIAN.

REKLAMA

Anot leidinio, okupantai deda visas pastangas, kad išnaudotų savo pranašumą.

„Nepaisant didelių nuostolių, priešas didina pastangas, naudoja naujus šarvuočių dalinius, kurių dėka periodiškai pasiekia taktinių laimėjimų“, – kalba Ukrainos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis.

Tuo pačiu metu Ukrainos energetikos ministerija paragino milijonus civilių įkrauti baterijas, pasiruošti generatorius ir „būti pasirengusiems bet kokiam scenarijui“.

Esant kritiniam amunicijos trūkumui, vadai priversti priimti sudėtingus sprendimus.

Anot leidinio, Ukraina susiduria su trimis esminiais iššūkiais: šaudmenų trūkumu, gerai apmokytų karių trūkumu ir mažėjančia priešlėktuvine gynyba.

REKLAMA
REKLAMA

Amunicijos badas

Praėjusią savaitę liudydamas Kongrese vyriausiasis JAV kariuomenės vadas Europoje generolas Christopheris G. Cavolis atvirai įvertino baisų šaudmenų trūkumą Ukrainoje.

REKLAMA

„Jei viena pusė gali šaudyti, o kita negali šauti atgal, pralaimi ta pusė, kuri negali šauti atgal“, – nurodo jis.

Generolo skaičiavimu, Rusija netrukus galės šauti po 10 sviedinių už kiekvieną ukrainietišką sviedinį.

„Jei ir toliau neremsime Ukrainos, Ukraina gali pralaimėti“, – pareiškė jis.

Raketos ir sviediniai yra pagrindinės reikalingos priemonės. Nors dronai gerokai pakeitė mūšio lauką, jų veiksmingumas yra šiek tiek ribotas.

„Dronai gali veiksmingai naikinti karines transporto priemones, tankus. Tačiau dronais negalima sunaikinti gynybinių linijų“, –  sako buvusio Ukrainos kariuomenės vado Valerijaus Zalužno patarėjas Viktoras Nazarovas.

REKLAMA
REKLAMA

Kai priešas turi 5:1 pranašumą, jis gali pulti. Kai persvara pasiekia 10:1, okupantai gali sulaukti sėkmės, sako jis.

Ukrainos vadai tikisi, kad Europos sąjungininkų iniciatyvos suteikti šimtus tūkstančių artilerijos sviedinių netrukus pradės lengvinti jų naštą. Iki to laiko našta teks pėstininkams. Rusijos artilerijos pranašumas reiškia, kad žūsta daugiau Ukrainos karių, o tai Ukrainą daro dar labiau pažeidžiama.

Mobilizacija

Anksčiau balandį Ukrainos pajėgų rytuose vadas generolas Jurijus Sodolis nupiešė niūrią Ukrainos kariuomenės dydžio perspektyvą. Pėstininkai turi išlaikyti savo pozicijas be didelės artilerijos paramos.

Aštuonių–dešimties karių grupei paprastai pavedama ginti 100 metrų fronto ruožą, tačiau Ukraina ne visada gali parūpinti visą grupę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei yra tik du kariai, jie gali ginti 20 metrų fronto ruožą. Iš karto kyla klausimas: kas gins likusius 80 metrų?“ – sakė jis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pasirašė įstatymą dėl mobilizacijos, skelbiama šalies parlamento interneto svetainėje.

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį priėmė atnaujintą mobilizacijos įstatymą, skirtą karių gretoms praplėsti.

Praėjusią savaitę Vilniuje viešėjęs V. Zelenskis pavadino šį teisės aktą pagalbos kariuomenei, kuri kariauja fronto linijoje, klausimu.

Oro gynyba

Ukraina jau kurį laiką prašo partnerių daugiau oro gynybos priemonių

„Jei kalbame apie oro gynybą, ją reikėtų padalyti į dvi dalis. Pirmoji dalis – tai mūsų oro ir raketinė gynyba nuo Rusijos raketų atakų visoje mūsų šalyje. Antroji dalis – tai, kaip oro karas atrodo fronto linijose“, –  aiškina J. Nazarovas.

REKLAMA

JAV Karo studijų institutas specialioje ataskaitoje apie operacijas ore teigė, kad Ukrainos vadai susidūrė su sunkiais pasirinkimais, kaip dislokuoti oro gynybą.

Sistemos, galinčios perimti Rusijos raketas, nukreiptas į Ukrainos miestus ir infrastruktūrą, reikalingos siekiant atgrasyti Rusijos bombonešius.

„Rusai naudojasi šių oro gynybos sistemų atitraukimu nuo fronto linijos, kad pasiektų lėtą, bet nuolatinį laimėjimą sausumoje“, – teigia institutas.

Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pablogėjimas taip pat leido Rusijai sėkmingiau taikytis į ypatingos svarbos infrastruktūrą. Tai gali turėti poveikį Ukrainos gebėjimui didinti savo ginklų gamybą.

REKLAMA

„Ukraina bandė atremti Rusijos grėsmę atakuodama Rusijos aerodromus ir kritinę infrastruktūrą per keletą bepiločių lėktuvų smūgių, tačiau Kijevo pareigūnai neturi iliuzijų: be sudėtingų Vakarų oro gynybos sistemų jie turi problemų“, – teigia leidinys.

Kaip anksčiau pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, Ukrainai reikia papildomų oro gynybos sistemų, ir visame pasaulyje ji surado apie 100 „Patriot“ baterijų, kurias būtų galima naudoti. Tačiau kai kurios šalys priešinasi net vienos iš savo sistemų perdavimui Ukrainai.

Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas Mychaila Podoliakas pareiškė, kad visos Ukrainai perduotos oro gynybos sistemos „Patriot“ buvo arba iš Vokietijos, arba gautos su Vokietijos pagalba.

Ukraina jau senai pralaimėjo.ukraina gyvena tik dėka prijungimo prie aparato,kuris palaiko gyvybę.jai ne JAV šainos,zepenskisnjau 2022 metais sėdėtų Butyrkoje.
Nepadės če jau jokios paramos .
Mums patiems visko reikia. O tu derėkis dėl taikos dėdule. Į ką pavirto tavo miestai, žmonės. Klounas nelaimingas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų