• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Okupantai rusai suiminėjo ukrainiečius pagal iš anksto sudarytus sąrašus.

Okupantai rusai suiminėjo ukrainiečius pagal iš anksto sudarytus sąrašus.

REKLAMA

Tai antradienį per spaudos konferenciją pareiškė Ukrainos ombudsmenas Dmytro Lubinecas, praneša „Ukrinform“ korespondentas.

„Matome tendenciją, kad visose teritorijose rusai pirmiausia suiminėjo civilius Ukrainos piliečius pagal iš anksto sudarytus sąrašus. Taip, beje, atsitiko ir laikinai rusų okupuotoje Kyjivo srities dalyje", – pažymėjo pareigūnas.

Anot jo, Ombudsmeno biuras gavo informacijos, kad rusai tikslingai atvykdavo tam tikrais adresais ir ieškodavo konkrečių žmonių.

„Kaip liudija Ukrainos piliečiai, jie (rusai) visada turėdavo savo rankose sąrašus, kuriuose būdavo nurodomos ukrainiečių pareigos, jų amžius. O jei ukrainiečiai buvo kariškiai, tai netgi būdavo nurodomas jų karinis laipsnis. Kai dėl civilių, tai atskirą kategoriją sudarė vietos savivaldos atstovai, pilietinės visuomenės lyderiai, proukrainietiški aktyvistai, žurnalistai. Tad matome, kad visose teritorijose tai buvo sisteminis dalykas, kuriam Rusijos atstovai ruošėsi iš anksto“, – pabrėžė D. Lubinecas.

Kaip anksčiau buvo pranešta, 2023 metų gruodžio mėnesį, D. Lubineco duomenimis, Rusijos nelaisvėje buvo 28 tūkst. civilių Ukrainos piliečių.

Gali neabejoti kad jie turi ir lietuvių sąrašus, jei mus puls
Ieškojo santechnikų unitazų išmontavimui.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų