Tai pirmoji žinoma užsienio turistų grupė, atvykusi į branduolinį ginklą turinčią Šiaurės Korėją nuo tada, kai buvo atidarytos šalies sienos, kurios buvo užvertos dėl pandemijos.
AFP vaizdo medžiagoje ir nuotraukose matyti į Pchenjano oro uostą atvykstantys Rusijos turistai, vaikštinėjantys po oro uostą ir besifotografuojantys su šypsenomis veiduose, o švieslentėje buvo rodomos skrydžio detalės.
Apie tai pranešta tuo metu, kai Maskva ir Pchenjanas stiprina tarpusavio ryšius. Praėjusių metų rugsėjį retai į užsienį vykstantis Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas Rusijos Tolimuosiuose Rytuose susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu.
Pietų Korėja ir JAV vėliau pareiškė, kad Šiaurės Korėja perdavė Maskvai ginklų, skirtų naudoti Ukrainoje, o tai pažeistų daugybę abiem šalims taikomų Jungtinių Tautų (JT) sankcijų – Šiaurės Korėjai baudžiamosios priemonės buvo pritaikytos dėl šios šalies draudžiamų ginklų programų, o Rusija buvo sankcionuota dėl karo prieš Ukrainą.
Šią kelionę suorganizavusios kelionių agentūros „Vostok Intur“ vadybininkė Natalija Zinina Seule įsikūrusiam portalui „NK News“ sakė, kad turistų grupė Šiaurės Korėjoje viešės vasario 9-12 dienomis. Turistai „iš pradžių sustos Pchenjane, o vėliau vyks į Masikryong slidinėjimo kurortą netoli Vonsano miesto šalies rytinėje pakrantėje“, sakoma publikacijoje.
Skaičiuojama, kad keturių dienų kelionėje iš viso dalyvaus 97 Rusijos piliečiai.
Po to, kai dėl invazijos į Ukrainą buvo įvestos sankcijos, rusams tapo sunkiau keliauti į Europą ir JAV. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kuris taip pat lankėsi Pchenjane, pernai teigė, kad Šiaurės Korėja galėtų būti rekomenduojama kaip turizmo kryptis, skelbė TASS.
Manoma, kad į Šiaurės Korėją atkeliavę rusai yra pirmoji užsienio turistų grupė, atvykusi į šią šalį nuo tada, kai pernai rugpjūtį buvo atidarytos jos sienos, kurios beveik ketverius metus buvo uždarytos dėl pandemijos.
„Šis pavyzdys išryškina dvišalių mainų ir bendradarbiavimo įvairiose srityse atnaujinimą po Šiaurės Korėjos ir Rusijos viršūnių susitikimo“, – AFP sakė Seule įsikūrusio Šiaurės Korėjos studijų universiteto prezidentas Yang Moo-jinas, omenyje turėdamas pernai vykusį Kim Jong Uno ir V. Putino susitikimą.
„Tai ypač liudija ketinimus atverti kelią V. Putino apsilankymui Šiaurės Korėjoje“, – tikino jis.
„Tikėtina, kad netolimoje ateityje Rusija suteiks Šiaurės Korėjai humanitarinę pagalbą, įskaitant maistą. Šiaurės Korėja taip pat greičiausiai paspartins ir išplės savo paramos Rusijai mastą, įskaitant raketas“, – pridūrė jis.
Branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja šiais metais paskelbė Seulą savo „pagrindiniu priešu“, uždarė susivienijimui ir informavimui skirtas agentūras bei pagrasino karu, jei bus pažeista „bent 0,001 mm“ Šiaurės Korėjos teritorijos.
Analitikai neseniai perspėjo, kad Pchenjanas galimai išbando sparnuotąsias raketas prieš jų perdavimą Rusijai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!