• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Joe Bidenas įvertino „Wagner“ karinės bendrovės vadovo Jevgenijaus Prigožino tolimesnius veiksmus, kaip situacija gali pakrypti Rusijoje.

JAV prezidentas Joe Bidenas įvertino „Wagner“ karinės bendrovės vadovo Jevgenijaus Prigožino tolimesnius veiksmus, kaip situacija gali pakrypti Rusijoje.

REKLAMA

Šiuo metu J. Prigožino buvimo vieta nėra tiksliai žinoma, nors Kremliaus atstovai dar šią savaitę tikino, kad „Wagner“ vadas neva susitiko su Rusijos diktatoriumi Vladimiru Putinu, rašo CNN.

Tuo metu JAV prezidentas J. Bidenas spaudos konferencijos Helsinkyje metu po derybų su Šiaurės šalių vadovais teigė, kad „tik Dievas žino“, kaip gali susiklostyti tolimesnė J. Prigožino ateitis Rusijoje.

„Mes net nežinome, kur jis yra ir kokius ryšius palaiko. Jei aš būčiau jis [J. Prigožinas], būčiau atsargus valgydamas maistą, įdėmiai stebėčiau valgiaraštį. Tačiau kalbant rimtai, kas žino? Nežinau. Nemanau, kad kažkas iš mūsų tiksliai nutuokia, kokia J. Prigožino ateitis laukia Rusijoje“, – kalbėjo JAV lyderis.

J. Bidenas: Putinas jau pralaimėjo karą Ukrainoje

J. Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau pralaimėjo karą Ukrainoje, Maskvai stokojant išteklių ir patiriant ekonominių sunkumų.

REKLAMA
REKLAMA

„Putinas jau pralaimėjo karą“, – spaudos konferencijos Helsinkyje metu po derybų su Šiaurės šalių vadovais sakė J. Bidenas.

REKLAMA

„Nėra jokios galimybės, kad jis laimėtų karą Ukrainoje“, – pridūrė jis. 

Spaudos konferencijos metu J. Bidenas taip pat išreiškė viltį, kad praėjusį mėnesį pradėtas Kyjivo kontrpuolimas paskatins derybas dėl Maskvos plataus masto invazijos į Ukrainą užbaigimo.

„Tikiuosi ir viliuosi, kad Ukraina padarys reikšmingą pažangą puolimo srityje ir kažkuria dalimi bus pasiektas susitarimas derybų keliu“, – teigė prezidentas. 

Ketvirtadienį J. Bidenas tvirtino, kad vieną dieną Ukraina taps NATO nare, tačiau kol šalis kariauja su Rusija, to padaryti neįmanoma.

„Kalbama ne apie tai, ar jie turėtų, ar neturėtų prisijungti. Kalbama apie tai, kada jie galės prisijungti ir kada jie įstos į NATO“, – sakė jis, praėjus dienai po NATO aukščiausiojo lygio susitikimo, kurio metu NATO narės nenustatė Ukrainos įstojimo į Aljansą tvarkaraščio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų