Konfliktas tarp Armėnijos ir Azerbaidžano auga, įsitraukia kitos šalys

Nepaisant Jungtinių Tautų raginimų, Kalnų Karabache vis labiau liepsnoja kruvinas karinis konfliktas tarp Armėnijos ir Azerbaidžano. Mūšiuose, kurie verda visame fronte naudojama sunkioji artilerija, dronai ir net aviacija. Į augantį konfliktą vis ryškiau įsitraukia ir Azerbaidžano sąjungininkė Turkija, kuri pareiškė ginsianti azerbaidžaniečius ir prie derybų stalo, ir mūšio lauke. Armėnija sako, kad derėtis su savo priešais net neketina. 

Armėnijos televizijos užfiksuoti kadrai, kuriuose rodoma neva Azerbaidžano stipriai apšaudomos armėnų separatistų pozicijos Kalnų Karabache.

Abi pusės šiandien skelbia apie stiprius susišaudymus ir bombardavimą visoje kontaktinėje linijoje. Tiesa, skelbiama, kad kariniai veiksmai jau neapsiriboja vien separatistiniu Kalnų Karabacho regionu, o priartėjo ir prie Armėnijos ir Azerbaidžano sienos, o tai dar labiau padidino baimes, kad karinis konfliktas gali išplisti visame regione.

Azerbaidžano gynybos ministerijos išplatinti kadrai, kuriuose bepilotės skraidyklės esą vieną po kitos naikina armėnų šarvuotą techniką ir artilerijos pozicijas. Dar vienas vaizdo įrašas atskleidžia, koks kruvinas šis vos keturių dienų konfliktas. Smūgis iš oro suduodamas tiesiai į būrį karių.

Abi pusės tvirtina nukovusios dešimtis ir net šimtus priešo karių, tačiau neigia neva oponentų išpūstus savų aukų skaičius. Nepriklausomiems ekspertams juos itin sunku patvirtinti.

Į kovą telkiamasi ir vis daugiau ir galingesnių ginklų. Štai Armėnijos išplatinti kadrai, kuriuose azerų sunkioji artilerija šaudo tiesiai iš gyvenamų teritorijų. Susirėmimuose dalyvauja ir aviacija. Anot Jerevano, vakar neva Turkijai priklausantis naikintuvas F-16 pirmiausia apšaudė Armėnijos kariuomenės pozicijas ant žemės, o tada Armėnijos oro erdvėje numušė šios šalies rusišką SU-25 naikintuvą. Pilotas žuvo.

REKLAMA

Armėnija taip pat tvirtina, neva Turkija į kovą prieš juos pasiuntė ir 4000 savo samdinių iš Sirijos. Ankara šiuo kaltinimus neigia.

„Tvirtinimai, kad Turkija numušė lėktuvą, yra netiesa. Apie tai neverta net kalbėti. Tai melas, kaip ir kaltinimai, kad Turkija ten pasiuntė džihadistus“,  sako Turkijos valdančiosios AK partijos atstovas Omer Celik.

Tiesa, šiandien Turkijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad šalis yra pasiruošusi suteikti, bet kokią pagalbą Azerbaidžanui tiek prie derybų stalo, tiek mūšio lauke. O Baku būriai jaunuolių rikiuojasi eilėse užsirašyti į karinę tarnybą. Kaip ir Armėnijoje čia paskelbta mobilizacija ir karinė padėtis. Entuziazmo tarp besiveržiančių į kovą netrūksta.

„Mes laukėme šios dienos. Tikiuosi, kad sugrįšime ir sugrįžime su geromis naujienomis. Bučiuoju visus mūsų žmones. Būkite stiprus“, – pasakoja šauktinis Haji, Hajiyev.

„Džiaugiuosi. Tikiuosi keliaujame į pergalę“, – teigia šauktinis Fariz Huseynov.

O kol tėvai su ašaromis akyse savo vaikus išlydi į frontą, Jungtinių Tautų Saugumo taryba abi puses ragina tuoj pat nutraukti kovas.

Sudėti ginklus ragina ir JAV bei Europos Sąjunga. Tačiau Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas pareiškė, kad net ir tarpininkaujant artimai Jerevano sąjungininkei Rusijai, jo šalis prie derybų stalo su Azerbaidžanu nesės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų