Burnos priežiūra
4 natūralios priemonės, kurios padės atsikratyti lūpų pūslelinės
Herpetinė infekcija, dar žinoma kaip pūslelinė arba herpesas – tai virusų sukelta liga. Kol kas nėra žinomi būdai, kaip būtų galima šį virusą išgydyti taip, kad simptomai daugiau niekada nesikartotų. Vis dėlto, naudodami tam tikras priemones, jūs galite sumažinti uždegimą, lūpų dirginimą ir kitus nemalonius simptomus.
Prieš bandydami alternatyvų gydymą, visada turėtumėte pasikalbėti su gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.
Lūpų pūslelinė nėštumo metu: kaip sau padėti?
Nėštumas ir pogimdyvinis periodas – tai laikotarpiai, kuomet pūslelinės problema tampa aktuali, kaip niekad. Taigi, kaip prevenciškai apsisaugoti nuo nemalonios lūpų ligos, kad vaikelio laukimas būtų kuo ramesnis?
Pūslelinė – liga visam gyvenimui
Virusas, sukeliantis burnos pūslelinę, lieka organizme visą gyvenimą – jis suaktyvėja kas kartą, kai nusilpsta imuninė sistema. Svarbu suprasti, kad imuninę sistemą itin neigiamai veikia patiriamas stresas ir hormonų pokyčiai.
Ir vėl kamuoja lūpų pūslelinė? 6 dalykai, kurių vertėtų vengti
Daugelis žmonių peršalimo ligomis serga pakartotinai, ne išimtis ir itin nemaloni lūpų pūslelinė, kuomet ant lūpų, o kartais ir aplink jas atsiranda mažų, skysčiu pripildytų pūslelių, kurios plyšusios palieka opas ir skausmingai gyja.
Pūslelinės rizikos faktoriai
Virusas, sukeliantis lūpų pūslelinę, yra labai lengvai užkrečiamas. Asmuo gali užsikrėsti ar platinti lūpų pūslelinę, dalindamasis indais, maistu ir gėrimais.
Pastebėjote žaizdeles burnoje? Medikė pasakė, ko imtis ir kodėl delsti pavojinga
Turbūt sunkiai rasime žmogų, kuris niekada gyvenime nėra kaip nors susižeidęs burnos gleivinės – tai gali nutikti ne tik užklupus kokiai infekcijai ar patyrus traumą, bet ir tiesiog įsikandus ar net suvalgius aštraus maisto. Ne visos tokios žaizdelės burnoje vienodai pavojingos, tačiau jas pastebėjus priemonių imtis reikėtų nedelsiant.
Gydytojai pažymi, kad įvairaus dydžio ant lūpų, gomurio, liežuvio ar skruostų atsirandančios žaizdelės – burnos aftos ir opos – sudaro net apie 45 proc.
Išvydus tokią žaizdelę burnoje medikai ragina nedelsti: priemonių reikia imtis iškart
Kiekvienas, kuriam teko susidurti su vienokio ar kitokio pobūdžio žaizdelėmis burnoje, patvirtins, koks nemalonus tai dalykas ir kaip norisi to greičiau atsikratyti. Gydytojai gi primena, kad paprastai tokios žaizdelės – burnos opos arba aftos – atsiranda ne be priežasties, ir delsti jų gydyti nereikėtų.
Didesnio ar mažesnio skersmens žaizdelės – burnos aftos ir opos – burnoje gali atsirasti tiek pažeidus burnos gleivinę, tiek užklupus kai kurioms ligoms.
REKLAMA
REKLAMA