Lukašenka – pakeliui į Rusiją deryboms su Putinu

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį išskrido į Rusiją, kur turi susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu.

V. Putinas ir A. Lukašenka (nuotr. SCANPIX)

„Prezidentas jau išskrido į derybas“,  – platformos „Telegram“ kanalui „Pul pervogo“ sakė A. Lukašenkos spaudos tarnybai artimas šaltinis.

A. Lukašenka ir V. Putinas susitiks Sočio kurorte prie Juodosios jūros. Neplanuojama pasirašyti jokių dokumentų, taip pat nebus rengiama bendra spaudos konferencija, anksčiau sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Kaip pranešė Rusijos prezidento spaudos tarnyba, per viršūnių susitikimą Sočyje „planuojama aptarti svarbiausius tolesnio Rusijos ir Baltarusijos strateginės partnerystės ir aljanso plėtros klausimus“.

Ypatingas dėmesys, pasak Kremliaus, turi būti skirtas „didelių bendrų projektų įgyvendinimui prekybos ir ekonomikos, energetikos, kultūros ir humanitarinėse srityse, taip pat integracijos procesų pagal sąjunginės valstybės struktūrą vykdymo perspektyvoms“.

Praėjusią savaitę A. Lukašenka sakė, kad derybose su V. Putinu jis planuoja „sudėti visus taškus ant „i“ jautriausiais ir delikačiausiais abiems šalims“ klausimais.

A. Lukašenka taip pat sakė, jog tikisi per susitikimą su V. Putinu padėti „riebų tašką“ dėl abiejų šalių premjerų susitarimų įgyvendinimo, kad būtų galima „judėti toliau“.

Tai bus pirmas A. Lukašenkos vizitas į Rusiją nuo tada, kai Baltarusijoje kilo protestų banga dėl jo ginčijamo perrinkimo šeštai kadencijai. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

REKLAMA

A. Lukašenkos santykiai su Rusija iki šiol buvo gana permainingi ir jis nekart bandė kiršinti Maskvą su Europos Sąjunga, kai jam tai būdavo naudinga. Tačiau šalyje po rugpjūčio 9-osios rinkimų prasidėjus masiniams protestams jis kreipėsi patarimo ir pagalbos į V. Putiną, su kuriuo reguliariai kalbasi telefonu.

Plačiau apie situacija Baltarusijoje – politologas Linas Kojala:


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-09-14 10:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susitepęs krauju vyksta pas banditų vadeivą įstoti į gaują ir už tai padovanos jam nepriklausančią Baltarusiją. Gaidys tas lukašenka net nemasto kad po Baltarusijos pardavimo kremliui jis taps nereikalingas ir novičiok arbatėlė jam jau ruošiama. Baltarusijoje lukašenka ir jo šunys negalės gyventi nes tiek nusikaltimų pridarę kad baltarusiai jiems anksčiau ar vėliau atsilygins.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų