Turnyre Klaipėdoje – pripažintų žaidėjų desantas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškų rungtynių ciklą pradės prie savų žiūrovų ir rugpjūčio 4–5 dienomis visus krepšinio mylėtojus pakvies į Klaipėdą, kur vyks tarptautinis turnyras.

Turnyre be Lietuvos rinktinės varžysis Latvijos, Lenkijos ir Gruzijos nacionalinės komandos, o tai reiškia, kad atvykę į spartų krepšinio augimą išgyvenantį uostamiestį, sirgaliai galės išvysti NBA ir Europoje puikiai pažįstamus krepšininkus ir trenerius.

Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos rinktinė pusfinalyje susikaus su Lenkijos rinktine. Negana to, šios rungtynės bus ne tik pirmoji repeticija prieš artėjantį Europos krepšinio čempionatą, o ir jėgų patikrinimas prieš oficialias FIBA Pasaulio čempionato atrankos rungtynes, kurias lapkričio mėnesį Klaipėdoje žaisime būtent prieš tuos pačius lenkus.

Šį kartą negalėsime išvysti dviejų jaunųjų talentų – Domanto Sabonio ir Przemyslavo Karnovskio – kovos. Jie visai neseniai buvo komandos draugai ir Gonzagos Universiteto komandos NCAA vedliai, tačiau šįkart D. Saboniui prisijungti prie rinktinės sutrukdė Indianos „Pacers“ klubo reikalai.

REKLAMA

„Mūsų visų laukia paskutinė vasara prieš FIBA rengiamus varžybų sistemų pokyčius. Nuo rudens prasidės vadinamieji „langai“ ir į Europos bei Pasaulio čempionatus jokia rinktinė automatiškai nepateks, savo dalyvavimą reikės įrodyti gerai pasirodžius atrankose. Žinoma, patekus į čempionatus rinktinė ruošis žaisdama kontrolines rungtynes, bet visų pirma į juos reikės patekti, todėl šią vasarą sirgalių laukia paskutinė garantuota dozė aukščiausio lygio krepšinio, nes varžovai tikrai verti vienas kito“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Kitame pusfinalyje kovos Latvijos ir Gruzikos rinktinės, su Lietuvos sirgaliams puikiai pažįstamais treneriais. Buvęs „Žalgirio“ treneris Iliasias Zourosas treniruoja Gruzijos, o kitas buvęs žalgirietis Ainaras Bagatskis – Latvijos rinktinę.

Paskutinę akimirką paaiškėjo, kad dėl Lietuvos ir Latvijos rinktinių pergalių, finale neišvystume ir Niujorko „Knicks“ baltų akistatos – Mindaugas Kuzminskas vilkės mūsų komandos aprangą, o latvių žvaigždė Kristapas Porzingis bus išvykęs į NBA krepšinis be sienų stovyklą Pietų Afrikos Respublikoje.

„Žinoma, gaila, kad Kristapo nebus Latvijos rinktinėje čia, Klaipėdoje, tačiau abiems komandos dar reikėtų patekti į finalą, tik tada būtų mūsų dvikova, – su sau įprasta šypsena kalbėjo M. Kuzminskas. – Aišku, sezono metu kalbėdavomės ir vienas kitą patraukdavome per dantį dėl artėjančių tarpusavio mačų, norėjome pirmą kartą pasitikrinti mūsų pajūryje. Tačiau tikiuosi, kad mūsų palaikyti ateis daug žmonių, tai padės mums pasiekti pergalę ir galėsiu K. Porzingiui nusiųsti žinutę apie Lietuvos laimėjimą.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų