Mykolas Alekna „Deimantinės lygos“ varžybose pranoko visą disko metimo elitą

Maroke vykstančiame „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etape sekmadienį tikras desertas laukė disko metimo gerbėjų. Prestižinėse varžybose susirinko visas šios rungties elitas, o tarp jų – ir trys lietuviai.

Be didesnės konkurencijos varžybose laimėjo Mykolas Alekna, kuris geriausiu – ketvirtuoju – bandymu diską nusviedė net 70,70 m (X – 69,94 – 67,44 – 70,70 – X – 68,18).

Nė vienas kitas varžybų dalyvis nepasiekė 70 m ribos.

Antrasis varžybose buvo australas Matthew Denny, kuris geriausiu bandymu numetė 67,74 m, o trečiasis – pasaulio čempionas švedas Danielis Stahlis, kuris užfiksavo 67,49 m.

Metimai nesusiklostė kitai disko metimo žvaigždei – slovėnui Kristjanui Čehui. Šis numetė tik vieną užskaitomą metimą, o diskas nuskriejo 64,64 m. Jis užėmė 7-ą vietą.

Pirmą kartą šiame sezone varžybose dalyvavęs Andrius Gudžius su 65,21 m rezultatu (62,54 – 64,91 – 64,17 – 65,21 – 64,39) buvo 5-as.

Tuo tarpu olimpinį kelialapį vis dar medžiojantis Martynas Alekna liko 9-as (61,23 – 63,93 – 60,97). Lietuviui pritrūko 51 cm, kad jis būtų gavęs bent 2 papildomus metimus.

Mykolui Aleknai už pergalę atiteko 8 įskaitiniai „Deimantinės lygos“ taškai ir 10 tūkst. JAV dolerių. A. Gudžius pelnė 4 tšk. ir 1250 JAV dolerių. Iš viso 8 geriausi disko metikai pasidalino 25 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą.