andrius gudžius

Andrius Gudžius

 

Lietuvos disko metikas - Andrius Gudžius (g. 1991 m. vasario 14 d., Kaune) - 2017 m. pasaulio čempionas ir 2018 m. Europos čempionas. Jis yra vienas iš geriausių Lietuvos lengvaatlečių, pasiekęs 69,59 m asmeninį rekordą. Per savo karjerą Gudžius laimėjo daugybę medalių įvairiuose tarptautiniuose čempionatuose, įskaitant pasaulio ir Europos čempionatus bei Universiadą.

Patarimų olimpiečiams davęs Romas Ubartas – apie disko metikų šansus ir šiltus prisiminimus: „Širdimis kovojome už Lietuvą“

Jau po kiek daugiau nei savaitės bus duotas startas Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Į jas išvyksta ir 50 Lietuvos sportininkų, o iš jų – net keturi disko metikai. Į medalių medžioklę išvykstantiems sportininkams patarimų turėjo ir legendinis Romas Ubartas. Trys disko metimo rungties atstovai – Mykolas Alekna, Andrius Gudžius ir Ieva Gumbs – į žaidynes pateko įvykdę olimpinį normatyvą, o pagal reitingų sistemą bilietą gavo ir Martynas Alekna.
Prieš 17 val.

Elitui nosį nušluostęs Mykolas Alekna – varžybų Vengrijoje nugalėtojas

Vengrijoje antradienį vyko Istvano Gyulai atminimui skirtos „auksinio“ lygio WA kontinentinio turo lengvosios atletikos varžybos. Tai buvo viena paskutinių galimybių prieš Paryžiaus olimpiadoje vienoje vietoje išvysti daugelį pajėgiausių pasaulio disko metikų.
177 2024-07-09

Nedėkingas sąlygas pabrėžęs Andrius Gudžius tikėjosi geresnių metikų rezultatų: „Seniai taip buvę“

Romoje (Italija) penktadienio vakarą įvyko Europos lengvosios atletikos čempionato disko metimo finalas. Jame bronzos medalį nuskynė Mykolas Alekna, o Andrius Gudžius užėmė 7-ąją vietą.  A. Gudžius finale pateko tarp geriausiųjų 8-uko, bet daugiausiai numetė jau pirmuoju savo bandymu – 64,35 m. (64,35 – 63,26 – 64,43 – 63,72 – X – X). Tiesa, šį kartą disko metikų laukė neįprastas tvarkaraštis. Jie penktadienio rytą dalyvavo kvalifikacijoje, o tą patį vakarą – finale.
2024-06-08

Europos čempionato disko metimo finale Mykolas Alekna iškovojo bronzos medalį

Romoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate penktadienio vakarą įvyko vyrų disko metimo finalas, kuriame Mykolas Alekna iškovojo bronzos medalį, o Andrius Gudžius užėmė 7-ąją vietą. Geriausią savo rezultatą M. Alekna užfiksavo ketvirtuoju bandymu, kai diską nusviedė 67,48 m. (X – 66,98 – X – 67,48 – X – X). Tiesa, tai buvo pirmosios šio sezono varžybos, kuriose M. Alekna netriumfavo.
255 2024-06-07

Riziką jautęs Andrius Gudžius: „Turbūt viena prasčiausių kvalifikacijų karjeroje“

Penktadienio rytą Romoje (Italija) prasidėjo Europos lengvosios atletikos čempionatas. Patys pirmieji jame startavo disko metikai Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius.  Pasaulio rekordininkas M. Alekna jau pirmuoju savo bandymu diską švystelėjo 67,50 m ir iškart užsitikrinęs vietą finale ėjo ramiai ilsėtis.  Visgi A. Gudžiui sekėsi kiek prasčiau (60,55, 62,44, 63,02). Nors jo metimai vienas už kitą buvo geresni, tačiau geriausias jam garantavo tik 6-ąją vietą grupėje.
2024-06-07

Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius varžysis Europos čempionato finale, Martynas Alekna atrankos neįveikė

Penktadienio rytą prasidėjo Romoje vykstantis Europos lengvosios atletikos čempionatas. Pirmieji savo varžybas pradėjo disko metikai. Titulą ginantis Mykolas Alekna jau pirmuoju bandymu diską nusviedė 67,50 metrus ir ramiai pateko į vakare vyksiantį finalą. Jis vienintelis iš A grupės sportininkų įvykdė kvalifikacinį normatyvą (66 metrai). A grupėje su juo startavo ir Andrius Gudžius. Jam sekėsi sunkiau, o toliausiai diską jis nusviedė 63,02 metrus ir liko šeštas.
2024-06-07

Europos lengvosios atletikos čempionate – titulo gynyba ir ryškūs lietuviški akcentai

Jau šį penktadienį Romoje (Italija) prasidės 26-tas Europos lengvosios atletikos čempionatas. Pastarasis vyks šešias dienas (birželio 7–12 d.), o Italijos sostinėje iš 48 valstybių startuos daugiau nei pusantro tūkstančio lengvaatlečių, tarp kurių – net 23 lietuviai.
2024-06-06

Vėl visus pranokęs Mykolas Alekna laimėjo dar vieną „Deimantinės lygos“ etapą

Stokholme (Švedija) sekmadienį įvyko septintasis šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas. Vyrų disko metimo rungtyje vėl nepralenkiamas buvo Mykolas Alekna. Jis geriausiu trečiuoju bandymu diską nusviedė 68,64 metrus. Pirmuoju bandymu diskas skriejo 62,73 metrus, o antruoju 63,49 metrus. Ketvirtasis, penktasis ir šeštasis metimai nebuvo įskaityti, bet niekas iš varžovų nepajėgė aplenkti lietuvio.
2024-06-02

17 metų nepajudintą tėvo rekordą pagerinęs Mykolas Alekna triumfavo „Deimantinės lygos“ varžybose

Ketvirtadienį Osle (Norvegija) startavo 6-asis šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas, kuriame dalyvauja ir du lietuviai – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius. Šiose varžybose jau antruoju savo metimu M. Alekna pagerino jų rekordą, priklausiusį jo tėčiui Virgilijui Aleknai, o galiausiai triumfavo varžybose. Pirmuoju metimu lietuvis diską nusviedė 64,98 m. ir įsitvirtino antroje vietoje.
2024-05-30

Paaiškėjo Lietuvos rinktinės sudėtis Europos lengvosios atletikos čempionatui

„European Athletics“ paskelbė sąrašus sportininkų, turinčių teisę birželio 7-12 d. dalyvauti Europos lengvosios atletikos čempionate Romoje. Tarp jų 22 Lietuvos lengvaatlečiai: Modesta Justė Morauskaitė (400 m), Urtė Baikštytė ir Airinė Palšytė (aukštis), Jogailė Petrokaitė (tolis), Dovilė Kilty, Diana Zagainova ir Aina Grikšaitė (trišuolis), Ieva Gumbs (diskas), Liveta Jasiūnaitė (ietis), Loreta Kančytė (pusmaratonis), Austėja Kavaliauskaitė, Brigita Virbalytė ir Monika Vaiciukevičiūtė (20 k...
2024-05-30
REKLAMA
REKLAMA

LLAF taurės varžybose – rekordai keturiose amžiaus grupėse ir olimpiečių pergalės

Šeštadienį Kaune, Dariaus ir Girėno stadione, prasidėjo dvi dienas vyksiančios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės bei LLAF sporto klubų komandinės varžybos. Pirmąją varžybų dieną buvo pagerinti net 4 skirtingų Lietuvos amžiaus grupių rekordai – visi jie pasiekti vyrų 100 m sprinte. Be to, dešimtą kartą LLAF taurę laimėjo disko metikas Andrius Gudžius, net dvejomis pergalėmis džiaugėsi prieš daugiau nei mėnesį olimpinį kelialapį disko metimo rungtyje iškovojusi Ieva Gumbs.
2024-05-26

Kaune – paskutinė galimybė lengvaatlečiams patekti į Europos čempionatą

Šį savaitgalį (gegužės 25–26 d.) Kaune, Dariaus ir Girėno stadione, vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės, kartu ir LLAF sporto klubų komandinės varžybos. Beveik 400 dalyvių rungtyse bandys įvykdyti normatyvus bei rinkti reitingo taškus į birželio 7–12 d. Romoje (Italija) vyksiantį Europos čempionatą. Be to, lengvaatlečiai sieks kelialapių į rugpjūčio 1–11 d. vyksiančias Paryžiaus (Prancūzija) olimpines žaidynes.
2024-05-24

Mykolas Alekna „Deimantinės lygos“ varžybose pranoko visą disko metimo elitą

Maroke vykstančiame „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etape sekmadienį tikras desertas laukė disko metimo gerbėjų. Prestižinėse varžybose susirinko visas šios rungties elitas, o tarp jų – ir trys lietuviai. Be didesnės konkurencijos varžybose laimėjo Mykolas Alekna, kuris geriausiu – ketvirtuoju – bandymu diską nusviedė net 70,70 m (X – 69,94 – 67,44 – 70,70 – X – 68,18). Nė vienas kitas varžybų dalyvis nepasiekė 70 m ribos.
264 2024-05-19

Rekordu džiaugtis raginęs Gudžius sureagavo į „pseudospecialistų“ kritiką dėl istorinio Aleknos metimo: „Tegul kalba“

Olimpietis Andrius Gudžius žavėjosi kolegos Mykolo Aleknos prieš keletą dienų pasiektu naujuoju pasaulio rekordu ir į šalis vijo visas tas kalbas, kurie šį pasiekimą sumenkina. Kartu A. Gudžius pasidalino mintimis apie jo laukiančias dar vienerias olimpines žaidynes Paryžiuje. Priminsime, kad M. Alekna Ramonos miestelyje (JAV) vykusios „Oklahoma Throws Series World Invitational“ lengvosios atletikos varžybos įėjo į istoriją – jis sekmadienį čia pagerino net 38 metus gyvavusį pasaulio rekordą.
2024-04-17

Paryžiaus žaidynės: Lietuva turės atstovę ir moterų disko metime

Paryžiaus olimpinių žaidynių normatyvą įvykdė disko metikė Ieva Gumbs. Šeštadienį daugkartinė Lietuvos čempionė dalyvavo Ramonos (JAV) „Oklahoma Throws Series“ varžybose, kuriose užėmė trečią vietą ir diską nusviedė net 64.98 m (olimpinis normatyvas – 64.50 m) I. Gumbs beveik 3 metrais pagerino asmeninį rekordą, kuris iki šio vakaro buvo 62.08 m, ir tapo trečiąja šalies lengvaatlete, įvykdžiusia olimpinių žaidynių normatyvą.
2024-04-14

Žvilgsnis į artėjančias olimpines žaidynes: kiek Lietuvos lengvaatlečių galime tikėtis Paryžiuje?

Pasibaigus žiemos lengvosios atletikos sezonui, puikus laikas pažvelgti į bene labiausiai intriguojantį metų startą – Paryžiaus olimpines žaidynes. Šios didingos sporto šventės laukti liko mažiau nei 4 mėnesius, o lengvosios atletikos programa numatyta rugpjūčio 1–11 dienomis. Lengvoji.lt kviečia susipažinti su Lietuvos lengvaatlečių perspektyvomis startuoti Prancūzijos sostinėje.
2024-03-29

Europos čempionato perspektyvoje – gausi Lietuvos lengvaatlečių rinktinė

Liko lygiai 100 dienų iki Europos lengvosios atletikos čempionato, kuris birželio 7–12 d. vyks Romoje (Italija). Jau 26-tas Senojo žemyno čempionatas po 50 metų pertraukos sugrįš į Italijos sostinę, kurioje projektuojama didelė Lietuvos komanda. Lengvoji.lt kviečia susipažinti su naujausia reitingų (Road to Rome) informacija ir apžvelgti patekimo į čempionatą scenarijus.
2024-02-27

Su „TransINVEST“ istoriją kūręs Andrius Kazakevičius grįžta į „Riterius“

Nuo 2015 iki 2019 metų „Riteriams“ (arba tuometiniams „Trakams“) atstovavęs Andrius Kazakevičius grįžta į komandą. 29-erių saugas praėjusiais metais su Vilniaus rajono „TransINVEST“ laimėjo Pirmą lygą, šiemet tą patį pabandys padaryti su savo jaunystės ekipa. „Tokiai jaunai komandai kaip „Riteriai“, neabejotinai, reikalingi ir daugiau patirties turintys futbolininkai. Andrius mums buvo viena pirmųjų opcijų – tiek dėl rūbinės, tiek dėl pagalbos aikštėje.
2024-02-18

2023 metų Lietuvos lengvosios atletikos apžvalga – medalių gausa ir pagerinti rekordai

2023 metai Lietuvos lengvosios atletikos bendruomenei įsiminė iškovotų medalių gausa ir nacionalinių rekordų gerinimu. Per metus lengvaatlečiai 12 kartų gerino šalies rekordus bei iškovojo 17 medalių didžiausiuose tarptautiniuose čempionatuose. Kviečiame chronologine tvarka prisiminti ryškiausius pasiekimus.
91
2023-12-31

2023-ieji Lietuvos sporte – pasaulį apskriejusi istorinė pergalė, medalių gausa ir olimpiniai kelialapiai

2023-ieji Lietuvos sportui buvo pilni džiugių įvykių. Sportininkai skynė pergales tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir garsino mūsų šalies vardą visame pasaulyje.  Prieš naujųjų metų pradžią naujienų portalas tv3.lt kviečia apžvelgti įsimintiniausius Lietuvos sporto įvykius ir geriausius šalies sportininkų pasirodymus 2023-aisiais.  Plaukimas Šie metai Lietuvos plaukimo bendruomenei buvo itin derlingi. Daugiausiai medalių iš tarptautinių varžybų parsivežė Danas Rapšys.
2023-12-30

Finaliniame „Deimantinės lygos“ etape – ketvirta Gudžiaus vieta ir netikėtas čempionas

Judžine (JAV) šį savaitgalį susirinko beveik visas lengvosios atletikos elitas, kur dvi dienas vyko finalinis „Deimantinės lygos“ etapas. Tarp susirinkusių lengvaatlečių pasirodė ir lietuvis Andrius Gudžius, kuris geriausiu – trečiu – bandymu diską nuskraidino 65,47 metro (64,34 – 64,55 – 65,47 – 65,13 – 63,96 – X). Pirmąją vietą netikėtai užėmė Australijos atstovas Matty Dennny, kuris diską numetė įspūdingus 68,34 m, pagerino Australijos rekordą ir už nugaros paliko tiek dabartinį, ...
68 2023-09-17

Varžybose Šveicarijoje Gudžius liko 5-as, nepavyko aplenkti Čeho ir Stahlio

Belinconoje (Šveicarija) „World Athletics“ kontinentinio turo „sidabrinės“ kategorijos varžybose „Gala dei Castelli“ rungtyniavo ir pasaulio disko metimo elitas. Andrius Gudžius su 65.25 m (x-61.61-x-65.25-x-63.91) rezultatu užėmė penktą vietą.
2023-09-05

Į Lietuvą bronzos medalį parvežęs Alekna atskleidė, kaip jaučiasi: varžybose dar sudalyvautų

Trečiadienio popietę į Lietuvą sugrįžo pasaulio lengvosios atletikos čempionate „patriukšmavę“ Lietuvos disko metikai Mykolas ir Martynas Aleknos bei Andrius Gudžius.  Iš trijų disko metikų tik Mykolas Alekna pasipuošė medaliu finale diską numetęs 68,85 m ir iškovojęs bronzą. Tradiciškai žurnalistams paklausus apie medalio atšventimą, M. Alekna šyptelėjo, kad pasiekimas buvo paminėtas be fanfarų.  „Nelabai atšventėme, gana ramiai.
2023-08-23

Mykolas Alekna po varžybų neslėpė emocijų: „Fantastika“

Lietuvos disko metikas Mykolas Alekna pasaulio čempionate nuskynė bronzos medalį. Dramatiškame finale 20-metis lietuvis dar kartą įrodė, kad jo vieta – elite tarp pačių geriausių planetos diskininkų. Po triumfo legendinio olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos sūnus sako, kad tokio beprotiško finalo nebuvo matęs ir sako, kad į viršūnę jis sugrįžo ilgam. „Fantastika iš tikrųjų. Tokių varžybų nesu regėjęs savo gyvenime nei per televizorių, nei realybėj.

Paaiškėjo, kokias premijas už pasirodymus pasaulio čempionate gaus Mykolas Alekna ir Gudžius

Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate pirmadienį du lietuviai varžėsi vyrų disko metimo finale. Mykolas Alekna ketvirtuoju bandymu įrankį nuskraidino 68,85 metro ir išplėšė bronzą. Tuo tarpu Andrius Gudžius su 66,16 m rezultatu buvo 6-as. Čempionato organizatoriai yra paruošę premijas sportininkams, kurie patenka į pirmuosius 8-ukus. Mykolas Alekna gaus 22 tūkst. JAV dolerių (apie 20 tūkst. eurų), o A. Gudžius – 7 tūkst.
2023-08-22

Ant šešto laiptelio pasaulyje atsistojęs Gudžius: „Man jau sunku su jais draskytis“

Pasaulio čempionate šįkart šeštąją vietą užėmęs Andrius Gudžius pripažįsta, kad varžytis su jaunesniais atletais jam darosi sunku. Toliau diską A. Gudžius nusviedė antruoju mėginimu – 66,16 m. ir galutinėje rikiuotėje tarp dvylikos finalo dalyvių užėmė 6 vietą. 32-ejų sportininkas džiaugėsi Mykolo Aleknos bronzos medaliu ir aikčiojo dėl švedo Danelio Stahlio pagerinto pasaulio rekordo. „Kosmosas. Tai, ką parodė šitie vyrai. Labai žemai lenkiuosi prieš Mykolą. Man jau sunku su jais draskytis.
598
2023-08-22

Lietuvos disko metimo vunderkindas Alekna iškovojo pasaulio čempionato bronzą

Pirmadienį Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate vyko svarbiausias finalas Lietuvos lengvosios atletikos fanams. Disko metimo finale dėl medalių kovojo Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius. Po iitin atkaklios kovos bronzos medaliu pasidabino 20-metis Lietuvos atstovas M. Alekna. A. Gudžius diską sviedė antrasis iš visų dalyvių ir pirmuoju savo mėginimu užfiksavo 65,95 m rezultatą.
1502 2023-08-21

Alekna ir Gudžius stoja į kovą dėl medalių: kas yra pagrindiniai lietuvių varžovai?

Didžiausios Lietuvos viltys pasaulio lengvosios atletikos čempionate Mykolas Alekna ir Andrus Gudžius šįvakar kovos dėl medalių. Bilietus į finalą jie iškovojo šeštadienį vykusioje atrankoje. O finalas šiandien prasidės 21.30 val. Lietuvos laiku. Priminsime, kad dėl patekimo į finalą (12 vietų) varžėsi net 35 disko metikai, o kvalifikacinio normatyvo (66.50 m) neįvykdė nei vienas. A grupėje startavęs M. Alekna geriausiu bandymu įrankį nusviedė 66.04 m, o to užteko antram rezultatui.
243
2023-08-21

Dar vieną medalį medžiojantis Gudžius pasakė, kas sportininkams sukėlė daug iššūkių

Pasaulio lengvosios atletikos čempionato disko metimo finale pirmadienio vakarą varžysis Andrius Gudžius ir Mykolas Alekna. Geriausiu savo bandymu diską 65,5 m numetęs lietuvis savo grupėje liko trečias, o bendroje įskaitoje užėmė šeštąją vietą. „Mintys buvo pirmu bandymu pasiekti kvalifikacinę ribą, deja, bet nepvyko.
58 2023-08-19

Laukia intriguojantis pirmadienio vakaras: disko metimo finale – Alekna ir Gudžius

Prasidėjo pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Jau pirmąją čempionato dieną pasirodė didžiausios Lietuvos viltys – disko metikai. Net trys mūsiškiai mėgino įveikti kvalifikaciją ir patekti į finalą, o tai pavyko padaryti Mykolui Aleknai ir Andriui Gudžiui.
346
2023-08-19

Ekspertų prognozė pasaulio čempionatui: Mykolas Alekna taps vicečempionu, Gudžius nusileis Martynui Aleknai

 Jau šeštadienį Budapešte (Vengrija) prasidės vienas svarbiausių šių metų sporto renginių – 19-asis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Lietuva, kaip įprasta, didžiausias viltis sieja su vyrų disko metimo rungtimi. Šiemet joje startuos net trys mūsų šalies atstovai – broliai Mykolas ir Martynas Aleknos bei Andrius Gudžius. Lengvosios atletikos ekspertai sutinka, kad vyrų disko metimas iš esmės yra vienintelė rungtis, kur lietuviai gali tikėtis apdovanojimų.
2023-08-18

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą bandys sudrebinti šešiolika Lietuvos lengvaatlečių

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 19 d., Budapešte (Vengrija) prasidės aštuonias dienas vyksiantis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. 35 tūkst. žiūrovų talpinančiame stadione varžysis virš 2000 lengvaatlečių iš daugiau nei 200 šalių. Dalyvių sąrašuose yra ir 16 lietuvių, kurie iškovojo teisę startuoti čempionate. Palyginimui, pernai Oregone (JAV) vykusiame pasaulio čempionate dalyvavo 9 Lietuvos sportininkai.
2023-08-18

Į pasaulio lengvosios atletikos čempionatą išvyko didžiausios Lietuvos medalių viltys: „Sektoriuje jausis lietuviškumas“

Itin vasarišką ketvirtadienio popietę į pasaulio lengvosios atletikos čempionatą išvyko didžiausios Lietuvos rinktinės medalių viltys Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius. Disko metikai jau sekmadienį startuos varžybose ir varžysis dėl medalių Vengrijoje prasidėsiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate. Iš viso Lietuvai čempionate atstovaus 16 sportininkų. Tai yra didžiausia mūsų šalies rinktinė nuo 2009 m. planetos pirmenybių.
292
2023-08-17

Sezono akcentas – pasaulio čempionate startuos šešiolika Lietuvos lengvaatlečių

Rugpjūčio 19–27 dienomis Budapešte (Vengrija) vyks devynioliktas pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Maždaug 2000 lengvosios atletikos atstovų iš daugiau nei 200 valstybių sieks 39 aukso medalių. Užsidarius kvalifikacijos sistemai paaiškėjo, jog į čempionatą Lietuvos lengvosios atletikos federacija deleguoja net 16 teisę dalyvauti iškovojusių lengvaatlečių. Paskutinis pasaulio čempionatas vyko dar pernai Oregone (JAV), kadangi buvo perkeltas iš 2021 metų dėl COVID-19 pandemijos.
2023-08-08

14 Lietuvos lengvaatlečių užsitikrino vietas pasaulio čempionate, Palšytė – arti tikslo

Liepos 30 diena buvo paskutinė pasaulio čempionato normatyvų vykdymo ar reitingo taškų rinkimo diena. Šiandien paskelbta kas patenka į pasaulio čempionato dalyvių sąrašus.
2023-08-02

Lietuvos čempiono titulą apgynęs Alekna apie trijulę pasaulio čempionate: „Vienas kitą palaikysime“

Šeštadienį Palangoje vyko antroji Lietuvos lengvosios atletikos čempionato diena, kurioje gausaus ažiotažo susilaukė vyrų disko metimo rungtis. Disko sektoriuje Lietuvos čempiono titulo siekė net trys artėjančio pasaulio čempionato (rugpjūčio 19–27 d.) dalyviai – broliai Mykolas ir Martynas Aleknos bei Andrius Gudžius.
181
2023-07-30

Lietuvos lengvosios atletikos čempionate – brolių Aleknų dominavimas ir Gudžiaus nesėkmės

Palangoje vykstančiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate šeštadienį didžiausią dėmesį sutraukė vyrų disko metimo rungtis. Antrąją dieną savo jėgas lygino geriausi Lietuvos disko metikai broliai Mykolas ir Martynas Aleknos bei Andrius Gudžius. Čempionu be didesnės konkurencijos tapo Mykolas Alekna, kuris geriausiu, paskutiniuoju, bandymu diską numetė 69,3 m, o jo brolis Martynas tapo vicečempionu su 63,26 m metimu.
211
2023-07-29

Gudžius užsitikrino vietą „Deimantinės lygos“ finaliniame etape

Andrius Gudžius sekmadienį vėl stojo į kovą „Deimantinėje lygoje“. Sekmadienį Londone (Didžioji Britanija) vyko 10-asis šių prestižinių komercinių varžybų etapas. A.Gudžius jau pirmu bandymu įrankį nusviedė 65,47 metro (65,47 – 64,23 – 64,51 – 63,58 – 64,43) ir kurį laiką lyderiavo varžybose. Deja, vėliau lietuvio varžovai vis gerino rezultatus ir A.Gudžius galiausiai nukrito į 5-ą vietą.
2023-07-23

Vis toliau diską metantis Gudžius vėl kovos „Deimantinėje lygoje“

Sportinę formą pastaruoju metu nuolat gerinantis Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius sekmadienį vėl stos į kovą „Deimantinėje lygoje“. Sekmadienį Londone vyks 10-asis šių prestižinių komercinių varžybų etapas. Lietuvis bendroje disko metikų įskaitoje šiuo metu užima trečiąją vietą ir realiai pretenduoja patekti į „Deimantinės lygos“ finalą. Jame varžysis šeši geriausi sportininkai. Mūsų šalies atstovo sąskaitoje – 12 taškų.
2023-07-21

LTOK keturiems lengvaatlečiam įteikė Europos žaidynių medalius

 Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) keturiems lengvaatlečiams buvo įteikti Lenkijoje vykusių Europos žaidynių medaliai. Apdovanojimus sportininkams simboliškai įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Žaidynių metu vykusio Europos lengvosios atletikos komandų čempionato antroje pagal pajėgumą pakopoje Lietuvos rinktinė iškovojo trečiąją vietą ir kelialapį į elitinę pakopą.
2023-07-20

Vengrijoje Gudžius iškovojo kelialapį į olimpiadą ir užėmė antrą vietą, Alekna – ketvirtas

Antradienį Sėkešfehėrvare (Vengrija) buvo surengtos „World Athletics“ Kontinentinio turo „auksinės“ kategorijos lengvosios atletikos varžybos, skirtos Istvanui Gyulai atminti. Varžybose dalyvavo ir du Lietuvos atstovai – disko metikai Andrius Gudžius ir Mykolas Alekna. A. Gudžiui (64,55 – 67,66 – 67,64 – 65,58 – X – 66,38) jau antruoju metimu pavyko viršyti olimpinį normatyvą.
541
2023-07-18

70 metrų – jau nebestebina: Čehas Slovėnijoje dar kartą įrodė savo meistriškumą

Pasaulio čempionas slovėnas Kristjanas Čehas dar kartą pademonstravo savo neįtikėtinas galimybes. 24-erių sportininkas jau ketvirtąkart šį sezoną įrankį nusviedė už 70 m ribos. Slovėnijoje vykusiame čempionate K. Čehas geriausiu savo bandymu užfiksavo 70,54 m rezultatą. K. Čehas įrankį šį sezoną yra nuskraidinęs ir už 71 m ribos. Varžybose Estijoje jis diską numetė 71,86 m ir pademonstravo geriausią metimą per pastaruosius 15 metų.
2023-07-11

Gudžiui iki olimpinio normatyvo pritrūko centimetro, Alekna liko ketvirtas

Stokholme (Švedija) sekmadienį vyko septintasis šio sezono prestižinės „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas. Lietuvių akys labiausiai krypo į disko metimo sektorių, kur varžėsi Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius. Varžybos Stokholme praktiškai niekuo nenusileido olimpinių žaidynių, pasaulio čempionato ar Europos čempionato finalui.
105 2023-07-02

Lengvaatlečiai pradeda Paryžiaus olimpinių žaidynių kelialapių medžioklę

Šiandien, liepos 1 dieną, daugumoje lengvosios atletikos rungčių, atsidaro kvalifikacijos sistema į 2024 metais liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis Paryžiuje (Prancūzija) vyksiančias vasaros olimpines žaidynes. Tiesa, maratone jau įskaitomi rezultatai pasiekti nuo 2022 metų lapkričio 1 d., o 10000 m bėgime, daugiakovėse, sportiniame ėjime ir estafetėse – nuo 2023 m. sausio 1 d. Kvalifikacijos principas – 50 proc.
2023-07-01

Paaiškėjo po visų pasirodymų: Gudžius pasipuoš Europos žaidynių bronzos medaliu

Po šeštadienio Europos komandinio čempionato pirmojo diviziono rezultatų paaiškėjo, kad žaidynių bronzos medaliu pasipuoš Andrius Gudžius. Antrojo diviziono disko metimo varžybose disko metikas geriausiu bandymu diską nusviedė 64,94 m. Auksas atiteks slovėnui Kristjanui Čehui (69,94 m), o sidabru švedui Danielis Stahlis (67,25 m).  ...
231 2023-06-24

Lietuvos lengvaatlečiai Europos komandiniame čempionate stebuklingai iškopė į pirmąjį divizioną

Ketvirtadienį Chožuve (Lenkija) baigėsi Europos lengvosios atletikos komandinio čempionato antrasis divizionas. Jame tris dienas iš eilės varžėsi 16 šalių komandų, o bendroje įskaitoje kasdien aukštyn kilę lietuviai vos pusę taško aplenkė Slovėnijos komandą ir pasiekė trečią vietą. Pirmąją čempionato dieną lietuviai užbaigė aštunti, po antros šoko į net ketvirtą poziciją (tuo metu iki trečioje vietoje buvusių slovėnų trūko 35.5 taško – aut. past.
2023-06-23

Antrą vietą užėmęs Gudžius atskleidė, kodėl nepavyko disko numesti 70 m

Trečiadienį Chožuve (Lenkija) tęsiasi Europos lengvosios atletikos komandinis čempionatas, kuris šiais metais yra kartu ir Europos žaidynių dalis. Lietuvos rinktinė šiemet varžosi antroje lygoje kartu su dar 15 šalių rinktinėmis. Antrąjį varžybų vakarą įvyko intriguojanti vyrų disko metimo rungtis.
61
2023-06-21

Europos komandiniame čempionate – antra Gudžiaus vieta ir po 13 metų kritęs rekordas

Trečiadienį Europos komandiniame lengvosios atletikos čempionate, kuris šiais metais yra ir Europos žaidynių dalis, vyko disko metimo rungtis. Joje dalyvavo ir Lietuvos atstovas Andrius Gudžius bei vienas geriausių disko metikų pasaulyje – Kristjanas Čehas. Pirmuoju metimu lietuvis nusviedė diską 62,22 m ir trumpam tapo rungties lyderiu.
168 2023-06-21

Geriausi Lietuvos lengvaatlečiai išvyksta į Europos komandinį čempionatą: Gudžiaus lauks akistata su Čehu

 Birželio 20–22 d. Chožuve (Lenkija) Europos žaidynių programoje vyks ir Europos lengvosios atletikos komandinio čempionato antros lygos varžybos, kuriose dalyvaus Lietuvos rinktinė. Komandos sudėtyje daugiau nei 40 lengvaatlečių, o atsitikus nenumatytam atvejui, egzistuoja galimybė pasitelkti atsarginius.
2023-06-18

Tarp elitinių disko metikų solidžiai pasirodęs Gudžius užėmė ketvirtą vietą

Turku (Suomija) antradienį vyko „World Athletics“ Kontinentinio turo „auksinės“ kategorijos lengvosios atletikos varžybos. Vyrų disko metime dalyvaus daugybė šios rungties žvaigždžių, tarp kurių – ir lietuvis Andrius Gudžius. Lietuvis geriausiu – trečiu – bandymu diską nusviedė 66,50 metro (X – 65,54 – 66,50 – 64,12 – 63,43 – X) ir užėmė 4-ą vietą, nors kurį laiką rikiavosi 2-as.
2023-06-13
Į viršų