REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikas bėga labai greitai ir puikiausias to įrodymas – šiųmetinė, 25-erių metų sukaktis istoriniam Kauno „Žalgirio“ triumfui Eurolygoje. Vieniems „Žalgirio“ sėkmės herojams tai buvo tik pati, sėkmingos karjeros pradžia, tuo tarpu kai kuriems iš jų – džiaugsmo pliūpsnis karjerai jau artėjant link pabaigos.

Laikas bėga labai greitai ir puikiausias to įrodymas – šiųmetinė, 25-erių metų sukaktis istoriniam Kauno „Žalgirio“ triumfui Eurolygoje. Vieniems „Žalgirio“ sėkmės herojams tai buvo tik pati, sėkmingos karjeros pradžia, tuo tarpu kai kuriems iš jų – džiaugsmo pliūpsnis karjerai jau artėjant link pabaigos.

REKLAMA

Portalas tv3.lt nusprendė apžvelgti, kur auksinių žalgiriečių karjeros pasisuko po ketvirtį amžiaus menančio, 1999-ųjų balandžio 22-osios dienos triumfo Eurolygoje.

Dainius Adomaitis

D. Adomaitis „Žalgirio“ komandoje žaidė 1996-1999 m. Na, o iškart po 1999 m. triumfo, pakėlė sparnus į užsienį ir pradėjo legionieriaus karjerą.

Pirmąja krepšininko stotele tapo Montekatinio „Sporting“ klubas iš Italijos, kuriame krepšininkas ilgai neužsibuvo ir vos po kelių mėnesių persikėlė žaisti į Vloclaveko „Anwil“ klubą iš Lenkijos. 

REKLAMA
REKLAMA

Lenkija D. Adomaičio nepaleido ir po sezono „Anwil“ klube, jis vėliau dar tris sezonus žaidė Vroclavo „Sląsk“ klube.

2003-2007 m. krepšininkas buvo Prancūzijos klubo Gravlino-Diunkerko „Maritime“ narys, o 2007-2009 m. žaidė Latvijoje. Tai buvo paskutinė jo, kaip profesionalaus krepšininko stotelė. 

REKLAMA

Iškart po karjeros D. Adomaitis sėkmingai įsiliejo į trenerio darbą ir kaip žinia, 2016-2019 m. dirbo Lietuvos vyrų rinktinės treneriu. Šiuo metu jis dirba treneriu Japonijoje.

Darius Maskoliūnas

D. Maskoliūnui, kuris 1999 m. buvo „Žalgirio“ kapitonas, pirmajam po triumfo teko prisiliesti prie čempionų taurės.

Krepšininkas per visą savo karjerą, įskaitant ir „Žalgirį“, žaidė tik keturiuose klubuose, o po 1999 m. triumfo Eurolygoje persikėlė į Lenkiją žaisti Sopoto „Prokom Trefl“ klube.

Sopote jis pabuvojo iki 2003 m., kai kuriam laikui sudarė sutartį su Atėnų „Ilysiakos“ komanda iš Graikijos.

REKLAMA
REKLAMA

Graikijoje D. Maskoliūnas pabuvojo vos kelis mėnesius ir vėl grįžo į Sopotą, kur žaidė iki 2005 m., kai nusprendė baigti karjerą.

Po žaidėjo karjeros pasinėrė į trenerio darbą ir netgi 2019-2021 m. dirbo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu.

Mindaugas Žukauskas

Po triumfo Eurolygoje, krepšininkas Kaune praleido dar vieną sezoną, po kurio išvyko išsibandyti užsienyje bei tapo Liublianos „Olimpia“ komandos nariu. Slovėnijoje krepšininkas praleido vieną sezoną.

Po vieno sezono M. Žukauskas paliko Slovėniją ir labai ilgam laikui nusėdo Italijoje.

Pirma, žaidė Sienos „Montepaschi“ klube (2001-2006 m.), o 2006-2009 m.  buvo Pezaro „Scavolini“ klubo nariu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karjerą krepšininkas baigė 2012-aisiais ir tą padarė gimtuosiuose Šiauliuose, 2009-2012 m. atstovaudamas „Šiaulių“ klubui. 

Tomas Masiulis

T. Masiulis „Žalgiryje“ žaidė nuo 1995 m., o klubui triumfavus Eurolygoje, jis Kaune žaidė iki pat 2002 metų vidurio, kai pasirašė sutartį su Sienos „Montepaschi“ir išvyko žaisti į Italiją. 

Italijoje krepšininkas tik pabaigė sezoną, o iškart po jo persikėlė į Lenkiją, į Sopoto „Trefl“ komandą. Čia T. Masiulis žaidė 2002-2008 m. 

Po Lenkijos T. Masiulis trumpam grįžo į „Žalgirį“, tačiau netrukus persikėlė į Kauno „Aisčius“,  kuriuose 2009 m., po sezono, nusprendė kabinti sportbačius ant vinies bei pradėti trenerio karjerą.

REKLAMA

T. Masiulis jau ne vienerius metus skirtinguose klubuose sėkmingai talkina Šarūnui Jasikevičiui kaip trenerio asistentas.

Eurelijus Žukauskas

Blokų karaliaus pravardę turėjęs vidurio puolėjas po „Žalgirio“ triumfo komandoje liko žaisti dar vieną sezoną. 

Legionieriaus karjerą pradėjo 2000 metų rudenį, tapo Italijos klubo Bolonijos „PAF“ nariu.

Nuo 2001 iki 2004 m. žaidė Rusijoje Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Kazanės „Uniks“ klubuose. Vėliau, paeiliui po vieną sezoną Stambulo „Fenerbahče“, Pirėjo „Olympiakos“, Vilniaus „Ryto“ klubuose.

2007-2009 m. krepšininkas grįžo „Žalgirį“, kur 2009 m. nusprendė baigti karjerą. 

Saulius Štombergas

S. Štombergo karjera po žalgiriečių triumfo įdomi tuo, kad iškart po pergalingo sezono jis pasirašė kontraktą su ta komanda, kurią kauniečiai nuskriaudė finale. Krepšininkas tapo Bolonijos „Virtus“ (anksčiau - „Kinder“) nariu.

REKLAMA

Italijoje S. Štombergas pabuvojo vieną sezoną ir vėliau sulig kiekvienu sezonu keisdavo komandą. Žaidė Vitorijos „Baskonia“, Stambulo „Anadolu efes“ ir „Fenerbahče“, Kazanės „Uniks“ klubuose. 

S.Štombergas krepšininko karjerą baigė 2010 metais po sezono „Uniks“ klube ir pasinėrė į trenerio karjerą. 2013-2014 m. sezone jam teko dirbti ir „Žalgirio“ vyriausiuoju treneriu.

Giedrius Gustas

Kuomet žalgiriečiai triumfavo Eurolygoje, G. Gustui tebuvo 19 m., tad jis buvo tik atsarginis žaidėjas, čempioniškame sezone taip ir negavęs šanso pasireikšti.

G. Gustas „Žalgirio“ nariu buvo iki 2004 metų, kol persikėlė į Rostovo „Lokomotiv“ klubą Rusijoje ir pradėjo legionieriaus karjerą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rostove praleidęs vieną sezoną, krepšininkas vėliau po sezoną žaidė Rygos „Barons“ ir Maskvos „Dinamo“ gretose, tuomet dar dviems sezonams vėl grįžo į Rygą. 

Vėliau G. Gustas paeiliui po sezoną žaidė tokiuose klubuose kaip Kavalos „Panorama GS“, Sopoto „Trefl“, Zgoželeco „Turov“, Klaipėdos „Neptūnas“, Rakverės „Tarvas“. Na, o 2014-2016 m. praleidęs Alytaus „Dzūkijos“ klube, baigė karjerą.

Kęstutis Šeštokas

Bene mažiausiai šiuo metu iš visų buvusių žalgiriečių matomas ir girdimas K. Šeštokas „Žalgiryje“ žaidė nuo 1993 m., o po čempioniško sezono likęs dar vienam, 2000-aisiais persikėlė žaisti į tuometinį Vilniaus „Lietuvos rytą“.

REKLAMA

Vilniuje jis prabuvo iki 2003 m., kol vienam sezonui tapo „Ventspils“ komandos nariu. 

Vėliau krepšininkas save išbandė tokiose komandose kaip Južno „Chimik“, Limasolio AEL, Las Palmo „U.S“, Tartu „Rock“, Prienų „Rūdupis“ ir Molėtų „Ežerūnas-Karys“, kuriame 2012 m. jis ir baigė karjerą.

Anthony Bowie

Labai svarbiu kauniečių pergalės kalviu Eurolygoje buvęs A. Bowie po triumfo sezono nuveikė ne tiek ir daug. Natūralu - krepšininkui trumfavus su Kauno klubu jau buvo sukakę 35 metai, tad karjerai jau ateidinėjo pabaiga.

NBA patirties turintis amerikietis iškart po triumfo paliko Kauną ir išvyko į Graikiją, kur po sezoną atstovavo Atėnų AEK ir Salonikų „Aris“ klubams. 

REKLAMA

Po Graikijos krepšininkas dar trumpai spėjo pažaisti Bolonijos „Fortitudo“ klube Italijoje, o karjerą baigė po 2001-2002 m. sezono, kuomet atstovavo Permės „Ural Great“ komandai. 

Tyusas Edney

„Žalgirio“ sirgalių numylėtinis T. Edney iškart po pergalingo sezono persikėlė į Italiją, kur tapo Trevizo „Benetton“ klubo nariu. 

Po sezono Italijoje krepšininkas pabandė laimę NBA, kai 2000-2001 metų sezone buvo Indianos „Pacers“ nariu, tačiau ten neįsitvritno, tad vėl grįžo į Italiją, kur nuo 2001 iki 2004 m. buvo Trevizo „Benetton“ klubo nariu.

Vėliau, paeiliui po sezoną, jis žaidė Romos „Lottomatica“, Bolonijos „Climamio“, Pirėjo „Olympiakos“, Mariupolio „Azovmaš“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karjerą baigė po 2009-2010 m. sezono Zgoželeco „Turow“ klube. 

Jiri Zidekas

Aukštaūgis iš Čekijos po pergalingo Eurolygoje sezono pasiliko Kaune, tačiau tik iki kito sezono vidurio, kai persikėlė žaisti į Stambulo „Fenerbahče“ klubą, kuriame pabaigė sezoną.

Sekančiame sezone (2000-2001 m.) čekas tapo Madrido „Real“ nariu ir tai, galima sakyti, buvo aukščiausias taškas, nes vėliau krepšininkas leidosi į žemesnį lygį ir po sezoną žaidė Berlyno ALBA, Sopoto „Trefl“, Nimburko ČEZ klubuose.

Savo gimtoje šalyje Čekijoje, Nymburke, 2005-aisiais jis baigė karjerą. Tą padarė būdamas vos 32-ejų, kadangi sėkmingai karjerą jam tęsti sutrukdė turėtos traumos. 

REKLAMA

 

Jonas Kazlauskas

1999 m. kauniečius į Eurolygos čempionų sostą atvedęs treneris J. Kazlauskas vėliau per savo trenerio karjerą iškovojo dar ne vieną svarbų apdovanojimą.

2000 m. kartu su Lietuvos vyrų rinktine buvo Sidnėjaus Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, 2011-2012 m. treniruodamas Maskvos „CSKA“ tapo čempionu Rusijoje, VTB Jungtinėje lygoje ir vicečempionu Eurolygoje. 2013 m. kartu su Guangdongo „Southern Tigers“ buvo Kinijos lygos čempionas.

2013 m. grįžęs prie Lietuvos rinktinės trenerio vairo atvedė ją iki Europos krepšinio čempionato vicečempionų vardo, o 2015 m. tokį patį pasiekimą pakartojo.

Šiuo metu J. Kazlauskas užsiima politika, yra Vilniaus miesto savivaldybės narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų