Antrąją nesėkmę Graikijoje vykstančiame Europos jaunių (iki 18 metų) krepšinio čempionate patyrė Lietuvos rinktinė. Ketvirtadienį Vitoldo Masalskio auklėtiniai 54:72 (11:22, 11:16, 16:14, 16:20) nusileido aikštės šeimininkams graikams, tačiau E grupėje užėmė antrąją vietą ir tęs kovą pirmenybių pusfinalyje.

Lietuvių varžove pusfinalyje bus Prancūzijos rinktinė, kuri 74:73 palaužė Kroatiją ir užsitikrino F grupės nugalėtojų poziciją. Graikai pusfinalyje išmėgins jėgas su Rusijos krepšininkais.

Rungtynes tolimu metimu pradėjo Augustas Pečiukevičius, tačiau graikai atsakė penkiais Leonido Kaselakio taškais ir persvėrė rezultatą savo naudai - 5:3. Po dviejų iš eilės Tautvydo Šležo klaidų kėlinio viduryje graikai laimėjo atkarpą 11:2 ir lietuvių deficitas pasiekė devynis taškus 7:16. Po Vitoldo Masalskio paprašytos minutės pertraukėlės lietuviams pavyko "užlopyti" spragas gynyboje, tačiau puolimas ir toliau buvo "bedantis". Per pirmą kėlinį pelnę vos 11 taškų, lietuviai po pirmųjų dešimties minučių jau turi vienuolikos taškų deficitą - 11:22.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo tiksliomis Gedimino Bertašiaus, Evaldo Kairio ir Donato Motiejūno atakomis, po kurių minutės pertraukėlės jau buvo priverstas prašyti Graikijos rinktinės treneris, kadangi mūsiškiai grėsmingai priartėjo - 16:22. Nepaisant varžovų pasitarimo, Matas Sapiega pataikė iš toli ir lietuvių deficitas teliko trys taškai (19:22).

Visgi lietuviai ir toliau nuolatos klydo, o tomis klaidomis pasinaudoję aikštės šeimininkai iki didžiosios pertraukos likus žaisti 4 minutes vėl grąžino sau dviženklį pranašumą - 31:19. Per likusias dvi minutes graikai dar šiek tiek padidino savo pranašumą, kuris įpusėjus rungtynėms jau siekia šešiolika taškų - 38:22.

Nors vos prasidėjus trečiajam kėliniui T.Šležas buvo sumažinęs lietuvaičių deficitą iki keturiolikos taškų (26:40), graikai vėl suaktyvino veiksmus puolime ir po Konstantinos Papanikolaou dėjimo komandas skyrė devyniolika taškų - 45:26. Nors lietuviai dar kartą buvo priartėję (35:45), graikai dar kartą atitrūko ir po trijų kėlinių pirmauja 52:38.

Lemiamame ketvirtyje lietuviams buvo pavykę priartėti iki aštuonių taškų (48:56), tačiau graikai sėkmingai išsaugojo saugų pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 72:54.

Lietuvos rinktinei 13 taškų pelnė Tautvydas Šležas (12 atkovotų kamuolių, 7 klaidos), 12 Augustas Pečiukevičius, 10 - Gediminas Bertašius (8 atkovoti kamuoliai), 8 - Donatas Motiejūnas, 4 - Gilvydas Biruta, 3 - Matas Sapiega, po 2 - Evaldas Kairys ir Marius Zimnickas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Nikolaos Pappas (22 tšk.), Konstantinos Sloukas (14 tšk.), Leonidas Kaselakis (12 tšk.) bei Konstantinos Papanikolaou (10 tšk.).