Lengvaatlečių prezidentas apie pervežimą į Palangą: mes gelbstime sportininkus Papildyta 13.52 val.

Nuo antradienio visi grįžę į Lietuvą iš užsienio turi būti priverstinai izoliuojami įvairiose šalies miestų savivaldybių patalpose – į tokią situaciją pateko ir dalis lengvaatlečių, antradienį iš Turkijos nusileidę Vilniuje. Netrukus žmonės ėmė piktintis išskirtinėmis sąlygomis sportininkams - šie buvo išvežti į Palangą. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis tokią kritiką vadina kvaila ir teigia, kad privalėjo pasirūpinti atletų saugumu.

Airinė Palšytė (Andreas Neuthe nuotr.)

Jau pirmą naktį Vilniuje kilus konfliktui viename iš tokių viešbučių, kuriuose priverstinai dvi savaites turi būti izoliuojami visi grįžę, tarp vyrų buvo ištrauktas peilis ir prireikė medikų pagalbos, o policija turėjo darbo visą naktį.

Šalį garsinantiems sportininkams tokių baisumų neteko išgyventi.

Antradienį į Lietuvą grįžo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, trišuolininkė Diana Zagainova, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė – viso 14 asmenų, skaičiuojant sportininkus ir personalo narius.

Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis Žukauskas tv3.lt pakomentavo situaciją ir perdavė administracijos direktoriaus Povilo Poderskio atsakymą į šį klausimą: „Nepaleidome (sportininkų, aut. past.), o federacija jiems išpirko atskirą viešbutį, suderino su visomis ministerijomis ir mes juos palydėjome į atskirą autobusą, į Palangą.

REKLAMA

Mes nelabai suprantame, kodėl daromos tokios išimtys, bet čia jau Vyriausybės, ne savivaldybės, sprendimas“.

Tuo tarpu LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis patvirtino, kad sportininkai šiuo metu yra saugūs ir gyvena „Vanagupės“ viešbutyje, su kuriuo federacija turi sutartį. Čia yra užtikrintos visos saugumo priemonės ir tinkamas atletų izoliavimas, tvirtina E. Skrabulis.

Vyro teigimu, jeigu jis nebūtų pasirūpinęs atletų saugumu ir leidęs jiems gyventi su nepažįstamais žmonėmis savivaldybės patalpose, savęs negalėtų laikyti prezidentu. Pasak jo, visas sportininkų pervežimas į Palangą buvo suderintas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vilniaus savivaldybe.

„Komentaras, kad čia sąlygos yra išskirtinės, yra kvailas. Man neįdomu, esminis dalykas yra mūsų sportininkų ir personalo apsauga. Jie karantinuojasi pagal visus reikalavimus, gal net geriau.

Mūsų prievolė yra juos apsaugoti nuo galimo užkrato. Mano galva įsakymas, kuris buvo pasirašytas, prasilenkia su racionalia logika. Reikia daryti tvarką, bet tai ką daro yra nesąmonė. Žmones po 4-5 apgyvendina baisiomis sąlygomis. Tai yra nusikaltimas prieš žmogų. Jeigu jis grįžo sveikas, tikimybė jam užsikrėsti yra dešimtimis kartų didesnė. Taip elgtis negalima.

Kokia čia prievarta gali būti prieš žmogų? Mes išpirkome viešbutį, neprašome, kad dengtų išlaidas. Mes gelbstime sportininkus, negalime jų paleisti vieno tarp penkių nepažįstamų.

Mane labiau piktina, kai žmonės su šeimomis grįžta ir juos verčia būti. 

Sportininkai praktiškai grįžo iš izoliuotos vietos į izoliuotą. Jeigu mes nebūtume to padarę, skaityčiau, kad aš kaip prezidentas nieko nereiškiu“, – tv3.lt sakė E. Skrabulis.


Rašyti komentarą...
K
Kodel leido skristi, kai Lietuvoje sparč
2020-03-25 17:27:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel leidote sportininkams isskristi, kai kalba jau ejo apie ekstremalia padeti Lietuvoje? Jus rizikavote sportininku sveikata, o taip pat nebutu papildomu islaidu dabar dvi savaites karantine ju laikyti. Kas turetu prisiimti atsakomybe uz beatsajingus veiksmus ir patirtas islaidas?
Atsakyti
0

P
Petras
2020-03-28 08:13:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viesbutis pacio prezidento, o A.Palsyte marti.
Atsakyti
0

p
petras
2020-03-25 22:37:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
todel kad viesbutis yra mano.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų