Antroje rungtynių pusėje aukštesnę pavarą įjungęs ir pergalingą spurtą surengęs Kauno „Žalgiris“ po dvejų metų pertraukos iškovojo Citadele Karaliaus Mindaugo taurę.

Trečiajame kėlinyje geležinę gynybą pademonstravę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai finale 80:60 (24:21, 15:15, 21:7, 20:17) pranoko praėjusių metų čempionus Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

Finalo naudingiausiu žaidėju buvo pripažintas Edgaras Ulanovas.

Įpusėjus rungtynėms žalgiriečiai pirmavo tik 39:36, tačiau trečiajame ketvirtyje jie greitai įgijo dviženklę persvarą 46:36, o vėliau spurtavę 11:2 pradėjo triuškinti varžovus 62:43.

Karaliaus Mindaugo taurę „Žalgiris“ laimėjo trečią kartą – anksčiau Lietuvos čempionai turnyrą laimėjo 2017 ir 2018 metais. Sostinės klubas triumfavo 2016 ir 2019 metais.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas ir Zachas LeDay po 13, Jockas Landale'as 11, Lukas Lekavičius 10, Paulius Jankūnas 8 (7 atk. kam.).

„Rytas“: Francisco Cruzas 14 (6 atk. kam.), Eimantas Bendžius 13 (6 atk. kam.), Terrellas Holloway 9, Evaldas Kairys ir Arnas Butkevičius po 8.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys (80:60)

Aikštelėje pasirodo Rokas Jokubaitis, Š. Jasikevičius jau šypsosi ir laukia pergalės, o A. Milaknis dar prideda tritaškį (76:51).

KC Riversas tęsia triuškinantį žaliai baltų spurtą (69:45).

Trečias kėlinys: (60:43)

Trečiajame kėlinyje dominuojantys žalgiriečiai pabėga 12 taškų skirtumu (53:41).

E. Ulanovas pelno du taškus su pražanga, žalgiriečiai skaičiuoja rekordinį pranašumą.

Antras kėlinys: (39:32)

T. Holloway timpteli Vilniaus komandą į priekį, o į ilgąją pertrauką komandos keliauja perkeliant intrigą į antrą rungtynių pusę (39:34).

J. Landale'as smeigia tritaškį, vilniečiai stringa puolime (31:26)

Pirmas kėlinys: (24:21)

E. Kairys dominuoja po krepšiu, Š. Jasikevičius gauna techninę pražangą, o Vilniaus ekipa pirmauja (13:16).

P. Jankūnas smeigia du tritaškius, bet vilniečiai atsako sėkmingomis atakomis iš po krepšio (12:10).

Startiniai penketukai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Jockas Landale'as, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas

„Rytas“: Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow, Tu Holloway, Pako Cruzas, Marekas Blaževičius.