Vilniaus „Rytas“ nepaliko vietos intrigai Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketverte. Vilniečiai užtikrintai 96:71 (22:10, 25:25, 28:18, 21:18) triumfavo Klaipėdoje prieš vietos „Neptūną“.

Tai reiškia, jog trečiąjį kartą iš eilės Citadele KMT finale akis į akį stos principiniai varžovai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“. Finalą nuo 17:50 sekmadienį transliuos LRT televizija.

„Neptūnas“ sekmadienį surems ietis su Panevėžio „Lietkabeliu“ kovoje dėl 3-os vietos. Rungtynes nuo 14:45 transliuos LRT televizija.

Čempionišką mentalitetą „Rytas“ ėmė demonstruoti nuo pirmųjų susitikimo minučių. „Neptūną“ sukaustė namų arenos atmosfera. Per pirmąjį kėlinį metimai skriejo pro šalį, o žaidėjai buvo lengvai šokiruoti.

„Rytas“ tuo puikiai naudojosi. Arnas Butkevičius, Francisco Cruzas ir Terrellas Holloway tapo puolimo ašimi ir vilniečiai jau brėžė ribą ties 14 taškų pranašumu (24:10).

Reikalai „Neptūnui“ tik prastėjo. Kai jau atrodo buvo galima kabinti į rungtynes, prabilo Deivydas Sirvydis. 37-ojo 2019 metų NBA naujokų biržos šaukimo du tritaškiai iš eilės pasiuntė „Neptūną“ į pasitarimą pas įtūžusį Juricą Žužą – „Rytas“ priekyje 38:23.

Vis gi „Ryto“ herojus buvo T. Holloway. Amerikietis pjaustė varžovų gynybą kaip tik įmanydamas ir iki pertraukos įmetė 16 taškų. Įžaidėjas sumetė visus 9 mestus baudos metimus ir iki pertraukos surinko net 21 naudingumo balą.

Itin nemaloniu siurprizu Juricai Žužai tapo prastas Gyčio Masiulio žaidimas. Aukštaūgis po 20 minučių kovos savo sąskaitoje turėjo -4 naudingumo balus.

„Neptūno“ desperaciją ir įtūžį iliustravo Simas Galdikas.

Prieš pat išeidamas į rūbinę vidurio puolėjas Klaipėdos publikai pareiškė: „Einam ruoštis nugalėti „Rytą““.

Po pertraukos „Neptūno“ reikalai negerėjo, o S. Galdikas nukentėjo nuo Mareko Blaževičiaus. „Neptūno“ vidurio puolėjas besigrumdamas po krepšiu užsidirbo pražangą puolime, o jaunasis „Ryto“ lietuvis kirto varžovui iš alkūnės į antakį.

Toks elgesys jaunuoliui atsipirko nesportine pražanga.

Po šio epizodo Eimantas Bendžius pataikė dar keletą svarbių metimų ir „Rytas“ nurūko į priekį dar toliau (64:44).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiams teliko išsaugoti susikrautą pranašumą.

Klaipėdiečiai neblogai pataikė iš įvairių distancijų, tačiau juos nužudė prasta gynyba. „Rytas“ tritaškius metė 44 proc. (11/25) taiklumu, o dvitaškius – 71 (23/32) proc.

Naudingiausiu „Ryto“ žaidėju tapo T. Holloway. Amerikietis po pertraukos stipriai prisidėjo prie žaidimo organizavimo ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Įžaidėjas pridėjo 16 taškų ir surinko 29 naudingumo balus.

„Neptūnas“ galėjo pasiguosti Osvaldo Olisevičiaus taiklia rankele. Lietuvis įmetė 12 taškų ir surinko 17 naudingumo balų.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Trečias kėlinys: (71:96)

E. Bendžiaus tritaškis atitolina komandas 18, o vėliau ir 20 taškų skirtumu (44:62).

Antras kėlinys: (35:47)

D. Sirvydis smeigia du tritaškius iš tos pačios vietos ir vilniečiai skaičiuoja apčiuopiama persvara (23:38).

Klaipėdos klubo puolimas toliau stringa, o D. Adomaičio kariauna tolsta (19:32).

Pirmas kėlinys: (10:22)

Vilniečiai įspūdingai atrodo greitajame puolime, tačiau šeimininkai pabėgti neleidžia (7:11).

Startiniai penketukai:

„Neptūnas“: Simas Galdikas, Žygimantas Janavičius, Osvaldas Olisevičius, Deividas Gailius, Tadas Sedekerskis

„Rytas“: Pako Cruzas, Cameronas Bairstow, Arnas Butkevičius, Tu Holloway, Eimantas Bendžius