REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė. Senamiestis pakvipo meduoliais, o išsidėstę amatininkų ir ūkininkų kioskeliai siūlo tautiečiams pačių įvairiausių skanėstų, dirbinių iš medžio, vaško, molio. Šiemet Kaziuko mugėje ir ypatingas akcentas.

Vilniuje prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė. Senamiestis pakvipo meduoliais, o išsidėstę amatininkų ir ūkininkų kioskeliai siūlo tautiečiams pačių įvairiausių skanėstų, dirbinių iš medžio, vaško, molio. Šiemet Kaziuko mugėje ir ypatingas akcentas.

REKLAMA

Katedros aikštėje pražydo 10-ies metrų verba, sukurta iš 700 verbų, simbolizuojančių sostinės jubiliejų. Naujiena ir amatininkų iš Ukrainos kioskeliai su tradiciniais rūbais – vyšyvankomis ir kitais tautiniais ukrainiečių gaminiais.

Sostinėje prasidėjo 100 metų tradiciją skaičiuojanti Kaziuko mugė. Gedimino prospekte jau išsirikiavę kioskeliai, kvepia meduoliais. Ūkininkai, amatininkai prekiauja pačiais įvairiausiais dirbiniais iš vaško, medžio, molio. O žmonės jau šurmuliuoja ir galvoja, ką gražaus ar skanaus nusipirkti.

O nuo įvairiausių skanėstų ir grožybių pasirinkimo mugėje, kaip ir kasmet, raibsta akys. Štai priėjus prie Romualdo, atvykusio iš Kauno, kioskelio ima kauptis seilės – čirška bulvės. Romualdas sako, kad mugėje dalyvauja jau 10 metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Bulvytes garbanotas kepam. Vaikams labai patinka“, – sako kaunietis Romualdas.

Štai, ką perka Kaziuko mugės lankytojai:

„Šiandien nupirkau vaško žvakes. Puikiai, skaniai kvepia, šviečia ir šildo.“

„Atėjom lašinių, žuvies. Ir odos gaminių.“

„Nupirkau žuvytės, sau, draugei. Mėsytės pažiūrėsiu skanios.“

„Sūrius nusipirkau, pasižiūrėsiu kažką Velykom dar. Kokio nors rūkyto produkto, konservų.“

REKLAMA

„Kaip visada iš kiekvienos Kaziuko mugės nusiperku po žalvarinį papuošalą. – Ką dar pirksit? – Žuvies vyrui ir riestainių anūkams.“

„Nusipirkau gražią gėlytę, nutariau atvažiuoti dabar. Truputį pyrago, truputį baronkų.“

Mugės pirkėjai pastebi ir kaip reikiant ūgtelėjusias kainas. Bet esą tautodailininkus reikia palaikyti. O kartais ir mokėti nusiderėti:

„Kaip kainos? – Kosmosas, bet reikia palaikyti lietuvius, tai ką darysi.“

„Kažkaip apie kainas negalvojam, einam, žiūrim, kuo gyvena tautodailininkai.“

„Galėtų būti ir mažesnės, bet reikia derėtis. Nuo kiekvieno papuošalo po eurą nusiderėjau.“

REKLAMA
REKLAMA

O į Katedros aikštę su gausia šokių palyda ir pačiu kunigaikščiu Gediminu, kuris prieš 700 metų į Vilnių kvietė amatininkus, atkeliauja ir Šventasis Kazimieras. Ir stoja prie didžiulės 10 metrų verbos.

Tai – mugės akcentas švenčiant 700-ąjį sostinės jubiliejų. Mat verba padaryta iš 700 mažesnių verbų. Ir dar 30-ties vardinių, kurias pasirašė garsūs Lietuvos žmonės, tarp jų ir prezidentas Valdas Adamkus. Jas sekmadienį parduos aukcione ir pinigus paaukos Ukrainai.

„Likusios 700 bus dalijamos praeiviams už savanorišką auką, kuri taip pat bus skirta ukrainai“, – aiškina mugės organizatorius Renaldas Gražys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Katedros aikštėje įsikūręs ir ukrainiečių miestelis. Daugiau nei 50 amatininkų iš Ukrainos čia prekiauja savo tautiniais dirbiniais. Dalis jų sekmadienį taip pat keliaus į aukcioną, skirtą surinkti pinigus Ukrainai.

Štai ukrainietė Katerina prekiauja tautine ukrainiečių apranga – vyshyvankomis.

„Šiandien tik pradėjom, jau buvo keli pirkėjai, buvo smagu pabendrauti su vietiniais lietuviais, kurie domisi mūsų kultūra, apranga, ir jaučiasi, kaip jiems patinka mūsų dizainas“, – sako ukrainietė Katerina.

Skaičiuojama, kad mugėje šiemet dalyvauja apie 800 amatininkų ir ūkininkų. O kasmet joje apsilanko apie pusė mln. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų