REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
13
Kaziuko mugė Vilniuje. Fotodiena/Aleksandras Savickis

Penktadienį Vilniuje prasidėjusi Kaziuko mugė subūrė prekeivius iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Pardavėjai viliasi, kad pirkėjai infliacijos neišsigąs ir pirks jų siūlomas prekes. O dėl geresnės jūsų nuotaikos žada ir nuolaidas.

13

Penktadienį Vilniuje prasidėjusi Kaziuko mugė subūrė prekeivius iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Pardavėjai viliasi, kad pirkėjai infliacijos neišsigąs ir pirks jų siūlomas prekes. O dėl geresnės jūsų nuotaikos žada ir nuolaidas.

REKLAMA

Ko gero, nė vienas pirkėjas namo negrįžta be riestainių. Šių mugėje galima įsigyti tiek po vieną, tiek po 8 ar 10 suvertų ant siūlo. Tokie karoliai yra viena populiariausių mugės prekių.

Riestainių galima įsigyti tiek lietuviškų, tiek lenkiškų.

Štai lenkiškų riestainių „karoliai“ atsieina vos 1,5 euro. O už lietuviškus prekeiviai prašo 2,5 euro ar net 5 eurų.

Pirkėjus vilioja nuolaidomis

Dar mugėje šiemet, kaip ir ankstesniais metais, galima įsigyti šviežios naminės duonos.

REKLAMA
REKLAMA

Radviliškių kaimo kepyklos iš Panevėžio rajono pardavėjas pasakojo, kad prekiauja namine duona, pyragais, riestainiais.

„Turime įvairių rūšių duonos – su moliūgų ar kanapių sėklomis, be cukraus, viso grūdo ir t.t. Vyresni pirkėjai labiau mėgsta becukrę duoną, o jaunimas – su kanapių sėklomis.

REKLAMA

Duonos kilogramas kainuoja 6 eurus. Tačiau, kad pirkėjai būtų geros nuotaikos, taikome ir nuolaidas“, – pasakojo vyras.

Pirkėjams mažesnes kainas siūlė ir iš Jurbarko rajono, Raudonės miestelio atvykę Vytenis su Julija. Jie prekiavo „Saulės medaus“ produkcija.

„Siūlome pirkėjams įsigyti natūralaus, kreminio ar su liofilizuotomis uogomis medaus. Dar prekiaujame bičių duonele, žiedadulkėmis, muilais ir žvakėmis.

Populiariausi 230 g medaus stiklainiukai. Jie kainuoja po 4 eurus. Tačiau yra ir mažesnių indelių, jie kainuoja pigiau. Patys mažiausi medaus stiklainiukai 40 g kainuoja vos 1,5 euro“, – apie kainas pasakojo Vytenis ir Julija.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jų, žmonės daugiausiai perka medų su liofilizuotomis uogomis ir bičių pikio užpiltinę.

„Užpiltinė tarsi vaistai nuo skrandžio, peršalimo ar kitų ligų.

Mugėje dalyvaujame pirmą kartą. Turime internetinę parduotuvę, tačiau mugėje tikimės susirasti pastovių klientų. Pirkėjams galime pasiūlyti gerą produkciją ir žemas kainas. Palyginome ir kitų gamintojų kainas, tai pas mus jos tikrai mažesnės“, – tikino Vytenis ir Julija.

Anot jų, mugė pritraukia daugybę ne tik pirkėjų, bet ir dalyvių.

„Pirmiausia užsiregistravome sistemoje ir pasirinkome vietą, kurioje norėsime prekiauti. Tikėjomės gauti vietą netoli Vinco Kudirkos aikštės. Tačiau tądien, kai reikėjo jau pirkti vietą, pačios geriausios arčiausiai centro tiesiog dingo. Todėl nusipirkome vietą Gedimino pr., šalia Lukiškių aikštės. Tikimės, kad pirkėjai mus ir čia ras“, – vylėsi prekeiviai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O išalkę pirkėjai mugėje gali pavalgyti lauko kavinėse. Ten galima nusipirkti ir įmantresnių patiekalų, pavyzdžiui, lašišos kepsnį už 13 eurų ar elnienos kepsnį už 12 eurų.

Norintys sutaupyti gali rinktis cepelinus ar balandėlius, vienas vienetas atsieis 5 eurus, 3 bulviniai blynai kainuoja irgi 5 eurus, o kibinas – 3 eurus.

Gėrimų meniu taip pat didelis. Galima atsigerti kavos, arbatos, sulčių ar limonado. Gėrimų kainos prasideda nuo 2,5 euro. O alaus 0,5 l kainuoja 4–5 eurus. Prekeiviai kviečia paragauti ir karšto alaus. Jo 0,5 l kainuoja 5 eurus.

Mugėje dalyvauja jau 60 metų

Kaziuko mugėje galima įsigyti ne tik maisto. Vienas iš mugės simbolių – džiovintų augalų verbos. Verbų pynėja Stanislava iš Vaivadiškių kaimo, Vilniaus rajono pasakojo, kad verbas pynė jos prosenelė, močiutė, o dabar ji šio amato išmokė ir dukrą.

REKLAMA

„Kaziuko mugėje dalyvauju jau 60 metų, teko praleisti tik vieną kartą per karantiną.

Žmonės perka verbas, juk ji tarsi mugės simbolis. Negalima grįžti namo, nenusipirkus verbos. Vieni perka dideles, kiti – mažas verbas. Kainos taip pat skirtingos – nuo 5 eurų iki 30 eurų“, – sakė Stanislava.

Ji pastebėjo, kad verba tampa namų puošmena.

„Jos tarsi gėlės, tačiau jas galima laikyti visus metus ar dar ilgiau. Iš džiovintų gėlių pagamintos verbos yra ilgalaikė puošmena. Žmones perka jas kaip dovaną“, – pastebėjo moteris.

Stanislava pasakojo, kad vieną verbą riša visus metus.

„Tai yra ilgas procesas, turime žemės plotelį, kuriame auginame reikalingas gėles, vėliau jas džioviname ir vėliau piname verbas. Laukuose labai mažai renku augalų, viso gėlės iš nuosavos, užaugintos mūsų rankomis“, – sakė moteris.

REKLAMA

Didmiesčių gyventojai daugiau išlaidauja

Vilnos gaminių vaikams „Woolline“ kūrėjas Romas Kukta pasakojo, kad gamina 100 proc. Merinosų viršutinius drabužius. 

„Mezgame liemenes, sukneles, švarkelius, kojines, pirštines, kepures. Drabužių kainos prasideda nuo 10 eurų, tiek kainuoja kojinės, o brangiausiai atsieitų švarkelis, jo kaina siekia 52 eurus.

Mugėje dalyvaujame jau septinti metai. Žmonės perka visko po truputį, negalime išskirti vienos prekės“, – sakė R. Kukta.

Jis pasakojo, kad merinosų gaminius pradėjo gaminti prieš 15 metų.

„Tuo metu viską parduodavome užsienio gamintojams. Lietuviams mūsų siūloma kaina buvo per didelė, bet dabar ir mūsų žmonės perka šiuos drabužius.

Infliacija, didmiesčių gyventojams, įtakos beveik nedaro, žmonės vis tiek perka. Tačiau regionų gyventojai daugiau išleidžia būtinosioms išlaidoms, todėl drabužiams ar pramogoms jie gali išleisti mažiau“, – pastebėjo R. Kukta.

Tai kuam, tos baronkos skirsi lenkiškos ir lietuviškos, lietuviškos gal stebuklingais miltais iškeptą? užkniso tie spekulentai, maukites sau ant birkų tas savo baronkas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų