REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politinių apsikumščiavimų diena Seime. Valdantiesiems panorus iš Antikorupocijos komisijos išmesti opozicijos atstovą, opozicija pasiūlė iš kitos komisijos išmesti laisvietę Morganą Danielę. Petras Gražulis, supykęs, kad Seimas jam grasina apkalta dėl balsavimo už Jonauską, pateikė siūlymą tą patį daryti ir su konservatore Sejoniene.

Politinių apsikumščiavimų diena Seime. Valdantiesiems panorus iš Antikorupocijos komisijos išmesti opozicijos atstovą, opozicija pasiūlė iš kitos komisijos išmesti laisvietę Morganą Danielę. Petras Gražulis, supykęs, kad Seimas jam grasina apkalta dėl balsavimo už Jonauską, pateikė siūlymą tą patį daryti ir su konservatore Sejoniene.

REKLAMA

Na, o valstiečiai sugalvojo grįžti prie pedofilija įtariamo Bartoševičiaus skandalo – aiškintis, ar galėjo kas nors jam nutekinti informaciją apie pradėtą tyrimą.

„Tiesiog pozicijos, opozicijos tango... nuolat vykstantis. Neturiu daugiau jokių komentarų“, – su tango šokiu premjerė palygino šiandienos darbotvarkę Seime.

O joje politinių žaidimų klausimai – valdantiesiems užsimojus iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų pašalinti demokratų „Vardan Lietuvos“ atstovą Algirdą Stončaitį, opozicija iš karto pasiūlė iš Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės posto išmesti laisvietę Morganą Danielę.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasikliauju tuo, ką sako komisijos kolegos, tai jeigu jau komisijos kolegos, kurie kartu dirbam, pasako, kad kartu dirbti nelabai pavyksta, tai kažkaip tą problemą reikia spręsti, tai tą problemą Seimas turėtų bandyti spręsti. O kad skųstųsi labai komisijos nariai Morgana, iki šiol man girdėti neteko, tai manau, kad čia neatsitiktinai tas pasiūlymas atsirado, tiesiog 1:1, futbolo terminais kalbant“, – kalba Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

„Čia toks atsakas į tą veiksmą, kurį darė pozicija. Kadangi tai yra analogija“, – sako „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Stončaitį valdantieji kaltina neaiškiai ryšiais su kažkokiais abejotinos reputacijos žmonėmis ir tuo, kad, anot portalo 15min, Stončaitis buvo atsisakęs tikrintis melo detektoriumi, kai siekė gauti leidimą dirbti su slapta informacija. Tačiau šią žurnalistų pateiktą informaciją paneigė saugumo departamentas.

„Nepasitikėjimas ponu Stončaičiu keliamas tik vienu vieninteliu klausimu – t.y., kaip minėjau, VSD ir STT yra slapta pažyma, kurioje yra minima pono Stončaičio kažkokie galimi ryšiai su abejotinos reputacijos žmonėmis“, – kalba konservatorių frakcijos narys Bronius Matelis.

REKLAMA
REKLAMA

„Be abejonės, pats originaliausias kaltinimas – bendravo su prastos reputacijos žmonėmis. Tai išvardinkite tuos prastos reputacijos žmones. Man, pavyzdžiui, labai prastos reputacijos žmogus yra Landsbergis“, – teigia P. Gražulis.

„Žinote, kad komentuoti kažkokias pažymas, pirmiausia reikia jas turėti ir matyti. Nesu matęs gyvenime, kaip ir jūs, perskaitau spaudoje“, – tvirtina „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Algirdas Stončaitis.

Tačiau valdantiesiems nepavyko – Stončaitis atlaikė slaptą balsavimą, nes valdantiesiems nepakako balsų, kad jį išverstų iš posto. Už tai pasisakė tik 62 seimūnai: „Atleisti iš pareigų – 62, neatleisti iš pareigų – 10.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O laisvietė Morgana Danielė opozicijos taikiklyje atsidūrė, kai prieš pusantrų metų televizijos laidoje prisipažino, kad būdama paaugle vartojo įvairių rūšių narkotikus.

„Vertinu, kaip tuščią politikavimą, kurio vis dabar daugiau ir daugiau bus, kadangi artėjame prie naujų Seimo rinkimų ir toks archyvinės medžiagos išsitraukimas yra tiesiog būdas užpildyti tuščiai darbotvarkę“, – teigia M. Danielė.

Vis tik laisvietės likimas šiandien nepaaiškėjo. Nuspręsta slaptą balsavimą surengti kito posėdžio metu, ketvirtadienį. Panašiai nutiko ir su Petro Gražulio siūlymu sudaryti komisiją konservatorės Jurgitos Sejonienės atžvilgiu – ji buvo prisipažinusi, kad viename posėdyje maigė svetimą balsavimo mygtuką, kai užregistravo pasisakymui šalia sėdinčią kolegę Šiugždinienę.

REKLAMA

Gražulio atveju, komisija buvo sudaryta, bet esminis skirtumas tas, kad Gražulis už kolegą balsavo, o Sejonienė tik registravo pasisakymui. Vis tik Gražulis, ko gero, paskaičiavo jėgų balansą salėje ir pateikė naują prašymą: „Siūlau perkelti klausimą į sekantį posėdį. — Frakcijos vardu siūloma pertrauka. Frakcijos vadovai sutinka. Nematau, kad būtų poreikis balsuoti.“

O valstiečiai nusprendė sugrįžti prie pedofilija įtariamo Bartoševičiaus skandalo aplinkybių. Anksčiau jie kritikavo opozicijos siūlymą sudaryti specialią komisiją, kuri aiškintųsi, ar kas galėjo pranešti Bartoševičiui žinią į Čilę, dėl pradėto tyrimo. Tąkart valdantieji užblokavo šį klausimą. Valstiečiai nusprendė prie jo sugrįžti dar kartą šiandien.

REKLAMA

„Kilo papildomų klausimų, kad galimai tikrai žinojo iš kažkur kitur, todėl iš naujo surinkome parašus ir registruojame šitos komisijos sudarymą“, – sako valstiečių frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

„Kas tiktai negalėjo informacijos pranešti, pasirodo ir tas galėjo, ir anas galėjo, ir ten žinojo, ir šen žinojo“, – kalba I. Šimonytė.

Bet nesėkmingas buvo ir šis bandymas. Už komisijos sudarymą balsavo 54 parlamentarai.

„Jeigu jūs neturėtumėt ką slėpti, būtume padarę tą komisija, 2–3 dienos ir sprendimas priimtas. O dabar, vadinasi, jūs turite ką slėpti, arba kitaip elgtis negalite. O su tuo jus ir pasveikinsiu“, – teigia valstiečių frakcijos narys Dainius Gaižauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi turbūt yra matę, kad pas Gražulį pusnuogiai vyrai vaikšto per posėdį kambaryje, bet mes komisijų kažkodėl nekuriame čia“, – sako Konservatorių frakcijos narys Sergejus Jovaiša.

Anksčiau dėl galimo informacijos nutekinimo, socdemai kreipėsi ir į prokurorus, tačiau jie tyrimo nepradėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų