REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai turi tokią šventą maldelę: "Vykstu susitikti su rinkėjais". Tad "Vakarų ekspresas" pajūrio Seimo narių paklausė, kokios gi problemos kamuoja žmones. Paaiškėjo, kad daugiausiai verkiama dėl savivaldybių valdininkų akibrokštų, tačiau pasitaiko ir kuriozų: uoliai prašoma pajūryje inicijuoti heteroseksualų paradą,apgavystėmis siekiama gauti litų, o tokių, kurie kreiptųsi siūlydami racionalius konkrečių įstatymų pakeitimus, - vienetai.

REKLAMA
REKLAMA

Aišku viena: rinkėjai į Seimo narius žvelgia tarsi į burtininkus, kuriems, mostelėjus lazdele, problemos akimirksniu bus išspręstos, ir pamiršta, kad pagrindinis parlamentaro darbas - įstatymų leidyba.

REKLAMA

P. Gražulis dosnusis

Gargžduose rinktas Petras Gražulis nuolat mėgsta sukiotis tarp žmonių, tad, panašu, ir kreipimųsi į jį nestinga. Jei tikėtume šiuo parlamentaru, jis yra vaikščiojantis "besipurtantis avinėlis", kuris dalija pinigus.

"Žinoma, rinkėjai manęs prašo pinigų, tačiau dažnai taip tik siekiama papiktnaudžiauti. Sako, sudegė namas, reikia litų kelionei namo, ateina ir koks pijokėlis, prašo 50 litų. Tokį kviečiu kartu nueiti į parduotuvę ir pasiūlau nupirkti jam maisto - tuomet jis pabėga.

REKLAMA
REKLAMA

Daviau kelis šimtus litų organizuoti Užgavėnių šventę Dituvos soduose. 400 litų atseikėjau Judrėnuose organizuojamai Vasario 16-osios šventei, dar šimtą sumuštiniams duosiu. "Bangos" futbolo klubui metams 6 tūkst. litų paaukojau. Pernai už 5 tūkst. litų bažnyčiai nupirkau kompiuterinį projektorių", - savo dosnumą demonstravo Seimo narys.

Jis tikino, kad visi šie pinigai - jo asmeniniai, nes iš kanceliarinių lėšų aukoti negalima.

Anot P. Gražulio, daugiausiai žmonės kreipiasi dėl žemės grąžinimo, o dabar - ir dėl socialinių problemų. Dirbantys pensininkai skundžiasi, kad jiems tenka papildomai kas mėnesį mokėti 72 Lt privalomajam sveikatos draudimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Močiutės sako, kad turi patentus ir tik kartą per mėnesį papildomai užsidirba, o nuo jų lupa pinigus. Jei žmogus įdarbinamas puse etato, "Sodra" nebekompensuoja už šildymą, nebetaikomos lengvatos. Dėl tų 72 litų aš jau įregistravau įstatymo pataisas. Negalima taip skriausti žmonių", - "Vakarų ekspresui" teigė jis.

Paklaustas, ar negavo piktų laiškų, parlamentaras iškart įvardijo gėjus.

"Kai aš pasiūliau uždrausti jų eitynes, tai mane ėmė bombarduoti grasinančiais laiškais, užkimšo elektroninio pašto dėžutę. Aš jiems juokais atrašiau, kad jei nesiliaus, pasiūlysiu ir kastraciją taikyti", - prisiminė P. Gražulis.



Krištolinis mąstymas

REKLAMA

Turtingiausias Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, deklaravęs 36 mln. litų vertės turtą, "Vakarų ekspresui" teigė pinigais nesišvaistantis, o į bėdą tariamai ar realiai patekusiam žmogui duodantis meškerę, bet ne žuvį.

"Prašo pinigų, sako, kad namai sudegė, reikia skubiai skolą atiduoti, dėl negrąžinamos paskolos iš namų iškeldina. Aš tokiems besikreipiantiems stengiuosi padėti patarimais, nes jei duosi pinigų, ta tendencija bus pavojinga. Daugiausiai tenka tarpininkauti dėl problemų savivaldos lygmeniu", - pasakojo parlamentaras.

REKLAMA

Jo įsitikinimu, daugelyje Lietuvos savivaldybių tik 20 proc. žmonių dirba, o likusieji neva parazituoja, todėl ir neįstengiama kokybiškai suteikti paslaugų.

"Kartais net mano ar padėjėjo rašto, skambučio valdininkams užtenka, ir reikalai pajuda į priekį. Apie siūlomus įstatymų pakeitimus žmonės rašo labai emocingai, žvelgia iš savo varpinės, egoistiškai. Čia reikia krištolinio mąstymo: kai žvelgi iš vieno taško - bjauru, o pažvelgus iš kito - jau gražu. Vertinti reikia iš visų pusių, o žmonės neretai to nesupranta. Įstatymu vienas nori užsidirbti, o kitas - pavogti", - niuansus dėstė milijonierius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaras patikino, kad įvairūs kreipimaisi dėl smulkmenų išderina, nes įstatymus reikia kurti ne 5 žmonėms, o kritinei masei.

Prašo parado

Pajūrio vienmandatėje apygardoje rinktas Pranas Žeimys pripažino, kad daugiausiai tenka dirbti psichologu.

"Rinkėjai ateina su savo problemomis ir dažnai užtenka tik kantriai išklausyti. Bet būna ir konkrečių dalykų: vienas žmogus turėjo problemų, nes norėjo išsiimti tik pasą be identifikavimo kortelės, o to dabar daryti negalima. Kortelė kainuoja 80 Lt. Įregistravau įstatymo pataisas, kad, pageidaujant, kortelės privalomai pirkti nereikėtų. Šiaip per visus metus tai ir buvo vienintelis rinkėjų man pateiktas siūlymas pakeisti įstatymą", - mūsų dienraščiui sakė jis.

REKLAMA

Parlamentaras antrino kolegoms teigdamas, kad daugiausiai pagalbos prašoma dėl nerangių savivaldybių valdininkų.

"Prašo nuo namo stogo nuimti anteną, įstatyti laukujes duris, po švenčių eisiu į vieno palangiškio namus, kuris skundžiasi, kad jame dvokia. Neva kenkia kaimynas, bet nei teisėsaugininkai, nei valdininkai nepadeda. Buvo ir vienas įdomus skambutis: per nekilnojamojo turto krizę skambino man moteris ir klausė, ar aš negalėčiau iš jos sūnaus Vilniuje nupirkti vieno kambario butą? Mat nekilnojamuoju turtu besiverčiančiam sūnui - blogi laikai. Iš kur aš tiek pinigų gausiu?" - pasakojo P. Žeimys.

REKLAMA

Politiką nuolat laiškais atakuoja ir vienas buvęs palangiškis, kuris dabar gyvena nakvynės namuose sostinėje.

"Jis daug kartų siūlė organizuoti heteroseksualių žmonių paradą. Neretai žmonės ieško ne tiesos, o teisybės, kokią jie patys įsivaizduoja. Gavau ir 9 skundus dėl galimos korupcijos. Vienu atveju buvo nubausti keli prokurorai", - sakė jis.

Nupirko maisto

Jauniausioji parlamentarė Agnė Bilotaitė tapo dar viena politike, į kurią kreipiasi viltį atgauti žemę praradę žmonės. Jų problemų neišsprendė net kelių kadencijų Seimo nariai, tad žmonės deda viltis į naujokus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Būna ir keistų laiškų. Prašo apmokėti sąskaitas, atiduoti algą, paremti finansiškai. Tik vienu atveju kreipėsi žmogus, kuris parašė labai nuoširdų laišką: jį, invalidą, užpuolė, atėmė pinigus, o iki pašalpos buvo likę daug laiko. Pasitikrinau, susiradau tą vyriškį, nuėjome į prekybos centrą, pripirkau jam maisto", - tikino politikė.

Kadangi ji priklauso Seimo Antikorupcijos komisijai, gauna ir įvairių konkrečių pasiūlymų, kaip tobulinti įstatymus. Pavyzdžiui, griežtinti prisidirbusių valstybės tarnautojų atsakomybę, tobulinti Baudžiamąjį kodeksą.

REKLAMA

"O lobistai nelabai drįsta prie manęs artintis. Jie girdi mano pareiškimus ir žino principingumą", - raumenis demonstravo A. Bilotaitė.

Ji pastebėjo, kad įvairiausių keistų skambučių ypač padaugėja per pilnatį, nors tokiais reiškiniais prieš tapdama parlamentare netikėjo.

"Daugiausiai būna įvairių laiškų apie bedarbius tėvus ir vargšus vaikus. Prašoma pervesti pinigų, nurodoma banko sąskaita. Tačiau aš į tokius laiškus reaguoju santūriai, nes viską reikia tikrinti, dažniausiai norima tik pasinaudoti gerumu apgaunant", - svarstė jaunoji politikė.

REKLAMA

Prašytojų netrūksta

Vienmandatėje apygardoje išrinktas Seimo narys Eligijus Masiulis su savo rinkėjais Klaipėdoje susitinka itin retai, nes dirba susisiekimo ministru.

"Žinoma, yra nemažai kreipimųsi, nes sunkmetis koreguoja žmonių gyvenimus, dažniausios temos - socialinės. Netenkama darbo, išvaroma iš būsto, mažos pajamos... Tos problemos ir anksčiau egzistavo, tačiau buvo daug platesnis jų spektras. Anksčiau daugiau pasiūlymų sulaukdavau dėl įstatymų keitimo, o dabar dažniausiai temos susijusios su asmeninėmis bėdomis", - "Vakarų ekspresui" dėstė jis.

REKLAMA
REKLAMA

E. Masiulio prašo įdarbinti, duoti pinigų, remti visuomenines organizacijas.

"Esu davęs vienai močiutei litų vaistams", - prisiminė politikas.

Buvęs parlamentaras Antanas Bosas "Vakarų ekspresui" yra pasakojęs, kad jam dirbant Seime Naujųjų metų išvakarėse viena šeima primygtinai prašė nupirkti televizorių šventinei programai žiūrėti.

Eksparlamentarą Vytautą Čepą kurį laiką persekiojo, jo manymu, narkomanai.

"Aš nesupratau, kaip tie žmonės prasibraudavo pro apsaugą ir patekdavo į Seimo bendrabutį, kuriame gyvenau. Aiškindavo, esą reikia pinigų kokiai nors operacijai. Klausdavau: "Kiek?". Atsakydavo: "Kiek negaila..." Tačiau kai paprašydavau nurodyti gydyklą, kurioje neva bus atlikta operacija, prašytojai sutrikdavo ir nieko neatsakydavo",- "Vakarų ekspresui" yra pasakojęs politikas.

Denisas NIKITENKA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų