REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vairuotojams, besipilantiems degalus skirtingose degalinėse, svarbu neužmiršti laikytis ir tam tikrų reikalavimų. Pavyzdžiui, jeigu degalus pilsite ne į automobilio baką, o  į netinkamą tarą arba tiesiog vešite per didelį kiekį degalų, tokiu atveju gali grėsti ir bauda.

Lietuvos vairuotojams, besipilantiems degalus skirtingose degalinėse, svarbu neužmiršti laikytis ir tam tikrų reikalavimų. Pavyzdžiui, jeigu degalus pilsite ne į automobilio baką, o  į netinkamą tarą arba tiesiog vešite per didelį kiekį degalų, tokiu atveju gali grėsti ir bauda.

REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiojo specialisto Aurelijaus Česūno teigimu, Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės nustato gaisrinės saugos reikalavimus, kurių privalo laikytis kiekvienas asmuo, esantis Lietuvoje.

Pasak A. Česūno, šiose taisyklėse yra numatyta, kad pilant į transporto priemones degalus, būtina laikytis šių gaisrinės saugos reikalavimų:

  • atsitiktinai išlieti degalai turi būti užpilti smėliu arba specialiu sorbentu, sumirkęs smėlis ir tepaluotos valymo priemonės – sudėtos į sandarias metalines dėžes ir išvežtos iš aikštelės;
  • transporto priemonių varikliai turi būti išjungti;
  • keleiviai iš autobusų ir mikroautobusų salonų turi būti išlaipinti;
  • degalų pylimo sistema turi būti sandari, antgaliai degalams pilti – techniškai tvarkingi;
  • degalai turi būti pilami tiesiai į kuro bakus. Degalus taip pat galima pilti į tam skirtus indus su sandariais kamščiais.

„Taip pat informuojame, kad nėra numatyta specialių gaisrinės saugos reikalavimų pilant degalus į atskirus kanistrus/talpas, bei juos gabenant individualia transporto priemone.

REKLAMA
REKLAMA

Degalams laikyti ir gabenti turi būti naudojami tik tam tikslui pritaikyti kanistrai, talpos, bakai“, – kalbėjo PAGD atstovas.

Gali vežtis ne daugiau kaip 40 litrų

Neste Lietuva“ generalinė direktorė Julija Matisonė naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad pagal Lietuvoje galiojančias naftos produktų, bioproduktų ir kitų degiųjų skystų produktų gabenimo ir laikymo taisykles nešiojamose degalų talpyklose gyventojai savoms reikmėms (neįskaitant naftos produktų, esančių automobilių bakuose) gali vežti ne daugiau nei 40 litrų degalų.

REKLAMA

„Talpos, kuriose gabenami degalai, turi būti specialiai pritaikytos jų gabenimui. Lietuvoje įstatymas draudžia pilti degalus į plastikinę tarą, kuri nėra pritaikyta degalams laikyti ir gali kaupti elektrostatinį krūvį. 

Tikslių duomenų dėl minėtų pažeidimo atvejų neturime. Klientus raginame atsakingai laikytis saugumo taisyklių, šalyje galiojančių įstatymų ir atsakingai rinktis talpas, į kurias pila degalus, bei neviršyti nurodyto jų kiekio“, – kalbėjo J. Matisonė.

Tuo metu „Orlen Baltics Retail“, Lietuvoje valdančios degalinių tinklą „Orlen“, komunikacijos ir marketingo specialistė Audinga Kasteckaitė-Kubilienė antrina, kad pagal galiojančius reikalavimus vairuotojams draudžiama pilti degalus į plastikinius bakus ar kitą plastikinę tarą, kuri nėra pritaikyta degalams laikyti ir gali elektrostatinį krūvį. 

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu galiojančių kiekio apribojimų pilant į tarą nėra, tačiau dedamos visos pastangos užtikrinti, kad naudojama tara atitiktų degalinių eksploatavimo taisyklėse nurodytas sąlygas, siekianti išlaikyti saugumo reikalavimus degalinėje.

Iki šiol pažeidimų pavyko išvengti“, – komentavo degalinių tinklo atstovė.

Už taisyklių nepaisymą – baudos

A. Česūnas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad gyventojai taip pat neturėtų užmiršti, kad taisyklės numato, koks degalų kiekis gali būti laikomas ir kiekvieno gyventojo garaže ar kitose patalpose.

Be to, jis priminė, kad teritorijoje kuro bakai negali būti laikomi arčiau kaip 2 metrai iki pastatų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Individualiame garaže galima laikyti ne daugiau kaip 40 litrų automobilių kuro, jį laikyti galima tik sandariai ir tam skirtoje talpykloje. Sodybos tipo gyvenamuosiuose namuose, sodo namuose (vasarnamiuose), butuose leidžiama laikyti ne daugiau kaip 5 litrus degalų specialiai tam skirtoje talpykloje. 

Jeigu degalai (skystasis kuras) yra naudojamas šildymo įrenginiui, tai tokiu atveju patalpoje gali būti ne daugiau kaip 200 litrų kuro uždengtame bake. Toks bakas negali būti statomas priešais pakurą (purkštuką)“, – komentavo PAGD atstovas. 

Primenama, kad už priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimus gali užtraukti baudą asmenims nuo 20 iki 70 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 580 eurų.

REKLAMA

PAGD duomenimis, šiemet dėl netinkamai laikomų skystojo kuro šildymo įrenginiams gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų buvo užfiksuoti du atvejai. 

Bausmės ir pilantis kurą Lenkijoje

Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė, kad jei Lenkijoje yra norima užsipilti daugiau degalų, nei telpa jūsų transporto priemonės bake, turi būti naudojami sertifikuoti kanistrai, bakai. 

Štai tuo atveju, jeigu vairuotojas nuspręstų įsipilti į plastikinį vandens butelį, Lenkijos degalinių darbuotojai, pastebėję tokią situaciją, gali iškviesti policiją.

Lenkijos naftos pramonės ir prekybos organizacijos reguliavimo direktorius Janas Strubinskis leidiniui „Rzeczpospolita“ savo ruožtu teigė, kad jeigu degalai pilami į ne tam skirtus bakus, kanistrus, tai kelia papildomą grėsmę. 

REKLAMA

Ekspertas taip pat pateikia pavyzdį, kad plastikinė talpa dėl degalų cheminio aktyvumo gali deformuotis, o tuo atveju, jeigu įvyksta elektrostatinė iškrovą, kyla rizika, jog kils gaisras.

Be to, pasak J. Strubinskio, taip pat kyla rizika, kad degalai, supilti į netinkamą kanistrą, susimaišys su kitais skysčių likučiais, o tai pablogintų pačių degalų savybes. Todėl esą kyla rizika, kad transporto priemonės variklis vėliau gali būti pažeistas.

Taip pat vairuotojams primenama, kad į vairuotojai į papildomą kanistrą gali įpilti ne daugiau kaip 60 litrų. Tiesa, ūkininkams ši riba yra didesnė – jiems kanistruose leidžiama vežtis iki 240 litrų. Jeigu kuro pripilta daugiau, nei yra leidžiama, tokiu atveju Lenkijos policija taip pat turi teisę skirti baudą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos policija už netinkamą degalų laikymą gali skirti baudą iki 3 tūkst. zlotų ( daugiau kaip 668 eurų), o už didesnio degalų kiekio gabenimą – iki 2 tūkst. zlotų (daugiau kaip 445 eurų) baudą. 

Per savaitę spalio 23–29 d., palyginti su ankstesne savaite, Lietuvoje nežymiai atpigo benzinas ir biokuras – kainos mažėjo 1 proc.

Štai „Brent“ naftos vidutinė kaina siekė 89,29 USD/bbl – tai 2 proc. mažesnė kaina nei ankstesnę savaitę, kai ji buvo 91,12 USD/bbl. Stebėdami naujausius „Brent“ naftos ateities sandorius, artimiausių metų kainos numatomos panašiame lygyje, kaip buvo manoma ir prieš savaitę – ateinančius metus laikysis 80–90 USD/bbl lygyje.

Baltijos šalyse pigiausi degalai ir toliau išlieka Lietuvoje. Benzinas yra pigesnis už dyzeliną – vidutinės kainos atitinkamai yra 1,555 Eur/l ir 1,575 Eur/l.

Vien baudos,baudos,baudos...
Vien baudos,baudos,baudos...
Man regis,kad galima gauti bauda uz tai, kad gavai bauda.
Źurnalistai nustokyte terorizuoti ir gasdinti pastoviai žmones. Nejaugi nebesugalvojate, net savaitgali ka nors malonaus parašyti. Iš šio portalo pastoviai sklinda vien tik depresiškos nuotaikos, gal čia dirbantys žurnalistai yra su negalia?
O mano nuomone tam tikrintojui iškarto kulka i kakta ir pasibaigs žmoniu gazdinimai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų