• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijoje prieš sekmadienio rinkimus degalų kainos siekė mažiau kaip 6 zlotus (apie 1,34 euro) už litrą, tačiau lenkų žiniasklaida skelbia, kad jos neišvengiamai didės. Be to, įspėjama, kad kai kuriais atvejais už neteisingą degalų pylimą gali grėsti ir bauda.

Lenkijoje prieš sekmadienio rinkimus degalų kainos siekė mažiau kaip 6 zlotus (apie 1,34 euro) už litrą, tačiau lenkų žiniasklaida skelbia, kad jos neišvengiamai didės. Be to, įspėjama, kad kai kuriais atvejais už neteisingą degalų pylimą gali grėsti ir bauda.

REKLAMA

„RadioZet“ jau anksčiau pranešė, kad prieš rinkimus Lenkijoje atpigus kurui, kuris nė kiek neprilygo tuo metu nusistovėjusioms rinkos kainoms, vertė žmones savo automobiliuose užsipilti pilnus degalų bakus. 

Kaip skelbia portalas, vairuotojus į degalines ginė ir nerimas, kad Lenkijoje, pasibaigus rinkimų maratonui ir pažadams, kuras galiausiai pradės brangti.

Tačiau vairuotojams, norintiems užsipilti daugiau degalų, nei telpa automobilio bake, pavyzdžiui, į skirtingas talpas, taip pat privalu nepamiršti tam tikrų taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA

Už taisyklių nesilaikymą – baudos

Kiekvienam vairuotojui primenama, kad jeigu Lenkijoje yra norima užsipilti daugiau degalų, nei telpa jūsų transporto priemonės bake, turi būti naudojami sertifikuoti kanistrai, bakai. 

REKLAMA

Štai tuo atveju, jeigu vairuotojas nuspręstų įsipilti į plastikinį vandens butelį, Lenkijos degalinių darbuotojai, pastebėję tokią situaciją, gali iškviesti policiją.

Lenkijos naftos pramonės ir prekybos organizacijos reguliavimo direktorius Janas Strubinskis leidiniui „Rzeczpospolita“ savo ruožtu teigė, kad jeigu degalai pilami į ne tam skirtus bakus, kanistrus, tai kelia papildomą grėsmę. 

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertas taip pat pateikia pavyzdį, kad plastikinė talpa dėl degalų cheminio aktyvumo gali deformuotis, o tuo atveju, jeigu įvyksta elektrostatinė iškrovą, kyla rizika, jog kils gaisras.

Be to, pasak J. Strubinskio, taip pat kyla rizika, kad degalai, supilti į netinkamą kanistrą, susimaišys su kitais skysčių likučiais, o tai pablogintų pačių degalų savybes. Todėl esą kyla rizika, kad transporto priemonės variklis vėliau gali būti pažeistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat vairuotojams primenama, kad į vairuotojai į papildomą kanistrą gali įpilti ne daugiau kaip 60 litrų. Tiesa, ūkininkams ši riba yra didesnė – jiems kanistruose leidžiama vežtis iki 240 litrų. Jeigu kuro pripilta daugiau, nei yra leidžiama, tokiu atveju Lenkijos policija taip pat turi teisę skirti baudą.

Lenkijos policija už netinkamą degalų laikymą gali skirti baudą iki 3 tūkst. zlotų ( daugiau kaip 668 eurų), o už didesnio degalų kiekio gabenimą – iki 2 tūkst. zlotų (daugiau kaip 445 eurų) baudą. 

REKLAMA

„Radiozet“ skelbia, kad po rinkimų Lenkijoje vidutinė A95 markės benzino kaina kurį laiką svyruos nuo 5,99 iki 6,15 zloto už litrą (daugiau kaip 1,33 euro už litrą), o dyzelino – nuo 6,09 iki 6,22 zloto (daugiau kaip 1,35 euro už litrą).

Kaip šią savaitę skelbė Lietuvos energetikos agentūra, Baltijos šalyse degalai ir toliau pigiausi išlieka Lietuvoje. Benzinas yra pigesnis už dyzeliną – vidutinės kainos atitinkamai yra 1,584 Eur/l ir 1,591 Eur/l.

REKLAMA

Reikėtų susimokėti ir mokesčius

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Akcizų administravimo departamento direktorius Žygintas Grekas naujienų portalui tv3.lt jau anksčiau teigė, kai gyventojas atsiveža degalus iš Lenkijos su sumokėtais akcizais ir naudoja juos savo asmeninėms reikmėms, jam Lietuvoje nereikia papildomai mokėti nei akcizų, nei PVM.

Jeigu gyventojas gabena ar laiko ne daugiau kaip 40 litrų naftos produktų, kurie skirti savoms reikmėms (ne prekybai), taip pat nereikia turėti ir papildomų dokumentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O viršijus šią ribą, anot VMI atstovo, šiuos produktus tiek laikant, tiek gabenant keliais, vandens keliais ir geležinkeliais privaloma turėti ir teisės aktuose įformintus įsigijimo ir / ar gabenimo dokumentus (pvz., čekį).

Anot pašnekovo, tais atvejais, kai gyventojas atsiveža jau apmokestintus akcizais degalus iš Lenkijos ir juos naudoja komerciniams tikslams, t. y. prekybai, atsiranda pareiga sumokėti akcizus ir PVM Lietuvoje.

REKLAMA

O PVM mokėtojais neįsiregistravusiems asmenims atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtojais.

„Vertinant, ar gyventojas akcizais apmokestinamas prekes naudoja asmeninėms reikmėms ar komerciniais tikslais, atsižvelgiama, ar šias prekes laikantis gyventojas siekia pelno ar ne, koks yra šių prekių pobūdis, laikymo priežastis.

Taip pat atsižvelgiama į apskaitos dokumentus, laikymo vietą, gabenimo būdą ir kitas aplinkybes“, – aiškino Ž. Grekas.

REKLAMA

Jis paminėjo ir tai, kad, norint užsiimti degalų mažmenine ir didmenine prekyba, reikia turėti licenciją. O leidimus prekiauti išduoda Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Pažymėtina, kad VMI nuolat stebi ir vertina situaciją ir, jeigu reikia, imasi atitinkamų priemonių, įskaitant kontrolės veiksmus.

Inspekcija primena, kad apie pastebėtus mokesčių pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882.

Nepiskit proto, kurvos.
Bauduvos "gerovės" valstybėje tik gasdinti sugeba, o protingų sprendimų nėr...
Reiškia kuras Lenkijoje toliau nuo sienos dar pigesnis nei rašo....... Panika šimonių girioje.....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų