REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rožių genėjimas užtikrina, kad augalas kasmet puikiai augtų ir gerai žydėtų, ir, pasak anglų sodų eksperto Monty Dono, kovoti su vijoklinėmis rožėmis sodininkai turi dabar.

Rožių genėjimas užtikrina, kad augalas kasmet puikiai augtų ir gerai žydėtų, ir, pasak anglų sodų eksperto Monty Dono, kovoti su vijoklinėmis rožėmis sodininkai turi dabar.

REKLAMA

Jei rožės liks nepaliestos, jos gali susipinti ir turėsite daugybę plikų šakų. Dalindamasis patarimais naujausiame savo tinklaraščio įraše, sodininkystės ekspertas Monty Donas pasidalijo liepą nuveiktų darbų sąrašu, kuriame buvo rožių genėjimas, rašo express.co.uk.

Svarbu nukirpti mirusias rožes

„Labai svarbu toliau nukirpti mirusias rožes, nes žiedlapiai nyksta, kad paskatintų pakartotinį žydėjimą. Kai kurios rožės jau baigė šiemetinį žydėjimą. Dauguma vijoklinių rožių patenka į šią kategoriją, ypač šalies pietuose“.

Tai tokios veislės kaip „Wedding Day”, „ Paul’s Himalayan Musk” ir „Felicite Perpetue”.

Monty sakė, kad šias veisles reikia genėti tada, kai jos tik baigia žydėti. Paprastai tai nutinka liepos pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA

Sodininkystės specialistas pridūrė: „Jei abejojate, ar jūsų rožė yra laipiojanti, ar vijoklinė, vijoklinės paprastai būna daug energingesnės ir visada turi mažų gėlių gausą, kurios, baigusios žydėti, nebepražysta iš naujo.

REKLAMA

Daugelį vijoklinių rožių geriausia auginti prie medžių, o juos galima palikti nenugenėtus, nepaisant nevienodo ir neprižiūrėto augimo. Tačiau, jei erdvė ribota ar rožė yra treniruojama, naujuosius šių metų ūglius reikėtų surišti arba nupjauti pagal aplinkybes. Išimkite pažeistus arba labai senus ūglius, nupjaukite juos iki pat žemės.“

Jei rožės yra treniruojamos, Monty rekomendavo tai daryti aplink vertikalią atramą. Pasak jo, geriausia stiebus suvynioti spirale.

Sodininkystės ekspertas pridūrė: „Priešingu atveju kuo daugiau horizontalių stiebų ištreniruosite, tuo daugiau gėlių žydės kitąmet. Galiausiai suriškite bet kurias laisvai augančias gėles ir gerai mulčiuokite.”

REKLAMA
REKLAMA

Sodininkams, perauginusiems vijoklines rožes, yra būdų jas atgaivinti. Pirmiausia pašalinkite visus negyvus, sergančius, mirštančius ir silpnus ūglius, o paskui nupjaukite kai kurias senas šakas ant žemės.

Reikėtų išsaugoti jaunas šakas

Tuomet Karališkoji sodininkų draugija (RHS) rekomendavo augalo apačioje nupjauti visus negyvus ūglius, kur gali rinktis lietus, taip skatindamas puvimą.

Ekspertai pridūrė: „Sutrumpinkite šoninius ūglius ant likusių šakų ir nugenėkite galiukus nuo trečdalio iki pusės, kad paskatintumėte šakojimąsi. Kitą pavasarį nugenėtus augalus pabarstykite granuliuota rožių trąša ir mulčiuokite juos dviejų colių sodo komposto sluoksniu  arba gerai supuvusiu mėšlu.“

Sodininkai liepą taip pat turėtų nurinkti česnakus ir šalotus, taip pat genėti vasarinius serbentus. Į tai įeina agrastai, raudonieji ir baltieji serbentai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų