Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalbant apie augalus, lietuviai labai mėgsta sodinti pomidorus. Juos lengva auginti ir jie gali duoti gausų derlių, žinoma, jei jie tinkamai prižiūrimi.

Kalbant apie augalus, lietuviai labai mėgsta sodinti pomidorus. Juos lengva auginti ir jie gali duoti gausų derlių, žinoma, jei jie tinkamai prižiūrimi.

REKLAMA

Dabar „GardeningExpress“ įkūrėjas Chris Bonnett dalijasi patarimais, kaip prižiūrėti pomidorus, kad jie sunokintų gerą derlių.

Sodininkystės ekspertas teigė, kad sodininkai gali pasinaudoti „keletu priemonių“: „Pirmiausia, kai sodinsite pomidorus, pabandykite susodinti juos į mažus vazonėlius prieš perkeliant į didesnius konteinerius ar į dirvą. Kai jie užaugs iki maždaug 15 cm aukščio, jie, tikriausiai, turės šešis ar aštuonis lapus.

Tada pašalinkite pusę apatinių lapų. Sodinkite juos giliai, nes tas stiebas, kurį uždengsite kompostu, išleis daugiau šaknų, o tai reiškia, kad augalas gaus daugiau maisto ir duos didesnį derlių“.

REKLAMA

Aspirinas padeda kovoti su kenkėjais ir ligomis

Chris sakė, kad yra keletas „neoficialių tyrimų“, kuriuose teigiama, jog aspirinas gali padėti pomidorams tapti atsparesniais kenkėjams ir ligoms.

Pranešama, kad aspirinas gali pagerinti augalų augimą, padėti greičiau užauginti pomidorus ir pagerinti bendrą derlių. Sodininkystės ekspertas pasidalijo, kaip naudoti aspiriną, rašo express.co.uk.

Jis sakė: „Įmeskite į laistytuvą vieną ar dvi aspirino tabletes ‒ šiuo vandeniu galite augalus palaistyti, taip pat galite juos ir apipurkšti. Tai sukelia augalo imuninį atsaką. Salicilo rūgštis iš esmės apsaugo jį nuo kenkėjų bei daro atsparesnį“.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie ekspertai pataria prieš sodinant pomidorų daigus pamirkyti aspirino tirpale. Kita panaši „gudrybė“, kurią gali naudoti sodininkai, yra Epsom druska, kurią esam įpratę naudoti vonioje.

Laistyti tirpalu kartą per savaitę

Chris siūlo į laistytuvą įberti porą šaukštų Epsom druskos ir laistyti šiuo tirpalu kartą per savaitę. Jis tęsė:

„Tai padidina magnio kiekį komposte arba dirvožemyje, padeda išlaikyti atsparumą kenkėjams ir ligoms bei užauginti gausesnį derlių. Be to, dėl šio tirpalo augalas ne taip greitai išdžiūna“.

Augalininkystės profesionalas taip pat pasidalino patarimu, kaip prižiūrėti pomidorus konteineriuose. Jis sakė, kad svarbu gerai laistyti konteineriuose esančius pomidorus, ypač karštu oru. Kai oras labai karštas, jis siūlo į didelį dubenį ar indą pripilti vandens.

Ryte įdėkite konteinerį į dubenį, kad augalas, prireikus, galėtų sugerti vandenį. Chris sakė, kad karšti orai „kelia įtampą augalams“ ir gali „sumažinti derlių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų