REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Austrija jau sumažino priklausomybę nuo rusiškų dujų, bet privalo tęsti pastangas diversifikuoti tiekimą kitam šaltajam sezonui, naujienų agentūrai AFP pareiškė Austrijos energetikos grupės OMV vadovas.

Austrija jau sumažino priklausomybę nuo rusiškų dujų, bet privalo tęsti pastangas diversifikuoti tiekimą kitam šaltajam sezonui, naujienų agentūrai AFP pareiškė Austrijos energetikos grupės OMV vadovas.

REKLAMA

Mažinti priklausomybę nuo rusiškos naftos ir dujų Europa siekia nuo tada, kai Maskva pradėjo savo invaziją į Ukrainą. Rusija savo ruožtu gerokai apkarpė dujų tiekimą, išprovokavusi energijos kainų šuolį visoje Europoje.

Prieš tai, kai vasario pabaigoje prasidėjo karas Ukrainoje, Austrija iš Rusijos importavo 80 proc. šaliai reikalingų dujų.

Iki spalio Rusijai tenkanti Austrijos dujų importo dalis, vyriausybės duomenimis, sumažėjo iki 23 proc., nes šalis užpildė savo saugyklas ir stengėsi iškastinį kurą pirkti kitur.

Tačiau ekspertai sako, kad ilgalaikėje perspektyvoje Alpių valstybė, turinti 9 mln. gyventojų, tebėra priklausoma nuo rusiškų dujų.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, dėl šios žiemos, dėl šio sezono dabar galime būti tikresni negu prieš, pavyzdžiui, šešis mėnesius“, – naujienų agentūrai AFP praėjusios savaitės pabaigoje sakė OMV generalinis direktorius Alfredas Sternas.

REKLAMA

„Tačiau privalome tęsti šį darbą, taip pat ir atsižvelgdami į būsimą sezoną“, – pridūrė jis.

Pasak OMV vadovo, energetikos ir chemikalų grupė, visame pasaulyje turinti per 22 tūkst. darbuotojų, neseniai Abu Dabyje pasirašė susitarimą, siekdama užtikrinti dujų tiekimą kitų metų žiemai.

Traukimasis iš Rusijos

Europai paskelbus Maskvai virtinę sankcijų, OMV įšaldė savo investicijas Rusijoje ir pasitraukė iš „Nord Stream 2“ dujotiekio projekto.

„Atsižvelgę į pasikeitusią situaciją, nusprendėme, kad Rusija nebebus vienas pagrindinių mūsų bendrovės regionų. Tai reiškia, kad mes ten daugiau neinvestuosime ir svarstysime visas galimybes, įskaitant pardavimą ir pasitraukimą“, – pareiškė nuo 2021 metų rugsėjo OMV vadovaujantis A. Sternas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį įsigaliojo Europos Sąjungos (ES) embargas jūra gabenamai rusiškai naftai, taip pat 60 JAV dolerių (maždaug 57 eurų) už barelį rusiškos naftos kainų „lubos“, kurias blokas suderino kartu su Didžiuoju septynetu (G-7) ir Australija.

OMV, kuri nuo 1968 metų palaikė ryšius su buvusia Sovietų Sąjunga ir iki Kremliaus invazijos į Ukrainą glaudžiai bendradarbiavo su Rusijos dujų milžine „Gazprom“, dešimtyje Europos šalių valdo 1,8 tūkst. degalinių.

Grupė taip pat plėtoja telkinius ir išgauna naftą bei dujas Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje, Šiaurės jūroje ir Azijos bei Ramiojo vandenyno regione.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų