REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nekaltų galvos skausmų nebūna

Jei galvą skauda dažniau nei penkiolika kartų per mėnesį, įprastus vaistus gerti beprasmiška

Gydytojas man nustatė įtampos galvos skausmą. Kas tai yra?“ – klausia Petras Ž. iš Kulautuvos.

Atsako Respublikinės universitetinės ligoninės gydytojas neurologas Aleksandras Vilionskis.

Priežastis nežinoma

Kodėl atsiranda įtampos galvos skausmai, paprastai nežinome, jie kyla lyg ir šiaip sau. Laimei, jie yra nestiprūs ir dažniausiai trunka vos kelias valandas. Dėl šio skausmo žmogaus nepykina, jo neerzina šviesa ir nekankina kiti nemalonūs pojūčiai. Šis skausmas nėra paveldimas, nėra ir pavojaus, kad jis virs migrena. Nors jis ir priskiriamas aiškios priežasties neturinčių galvos skausmų grupei, vienu iš jį sukeliančių veiksnių laikomas stresas.

Įtampos galvos skausmas gydomas paprastai: kad jis atlėgtų ar visai nusloptų, užtenka išgerti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyzdžiui, ibuprofeno, aspirino arba paracetamolio. Svarbu vaistais nepiktnaudžiauti, mat didelė dozė gali sukelti šalutinių poveikių, o jie kartais būna net sunkesni nei galvos skausmas. Be to, pripratimas prie nuskausminamųjų taip pat gali sukelti galvos skausmą – jis gali kilti vos liausitės vartoję vaistų. Kita vertus, ne visi skausmą jaučia vienodai. Todėl kai kurie mažiau jautrūs žmonės tokį ,,menkniekį“ kaip galvos skausmas neretai ryžtasi iškentėti. Visada šitaip elgtis irgi nebūtina, ypač jei skausmas atima norą dirbti.

REKLAMA
REKLAMA

Jei galvą skauda dažniau nei penkiolika kartų per mėnesį, įprastus vaistus gerti beprasmiška. Tokiu atveju reikia ilgiau trunkančio gydymo. Vaistų gali skirti tik gydytojas, mat svarbu ne vien nuslopinti skausmą, bet ir sumažinti jo atsiradimo galimybę.

REKLAMA

Ar galima išvengti skausmo?

Į šį klausimą teigiamai būtų galima atsakyti nebent sugalvojus, kaip išvengti streso. Kita vertus, taisyklinga laikysena ir reguliarus fizinis aktyvumas leidžia sumažinti įtampos galvos skausmo atsiradimo riziką.

Skausmas gali įspėti apie giliau glūdinčią problemą. Tokie skausmai nėra labai dažnas reiškinys, todėl verta aptarti kelis jų. Vienas tokių – alkio sukeltas galvos skausmas. Išalkusio žmogaus organizme vyksta daugybė pokyčių, kurie veikia kraujagysles. Joms išsiplėtus ir užplūsta skausmas. Svarbu ir tai, kad alkanas žmogus pasidaro dirglesnis, taigi ir skausmui mažiau atsparus. Laimei, alkio sukeltas galvos skausmas paprastai praeina pasistiprinus, todėl vaistų gerti dažniausiai nereikia. Galvą dažnai gali skaudėti dėl sinusito, tačiau tokiais atvejais žmogus skundžiasi ir sloga, kitais veido srities skausmais. Galvos skausmas kankina ir atsiradus galvos smegenų augliui, tačiau taip būna labai retai. Kai galvos skausmas yra vienas iš ligos požymių, svarbu ne slopinti jį, o gydyti jį sukėlusią ligą. Ją išsigydžius, pavyzdžiui, sinusitą, galvos skausmas nuslops. Žinoma, gydantis galima vartoti ir vaistų nuo skausmo.

REKLAMA
REKLAMA

Būtinai kreipkitės į gydytoją, jei:

1) pajutote labai stiprų, anksčiau nepatirtą galvos skausmą, ypač jei dėl to pykina, vemiate, sutrinka sąmonė, sulėtėja reakcija, ir tuomet, jei anksčiau vartojote raminamųjų arba migdomųjų vaistų;

2) jei sergate migrena, o jos sukeltas skausmas neįprastas. Tada gydytojas skirs pakartotinį tyrimą ir, jei būtina, kitokį gydymą;

3) jei įtampos galvos skausmas kartojasi dažnai.

Galvos skausmo priežastį nustatyti padeda galvos smegenų magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos tyrimai. Kilus įtarimui, kad užsikimšo ar trūko kraujagyslė smegenyse, šie tyrimai atliekami nemokamai. Kitais atvejais tenka laukti eilėje kelis mėnesius arba sumokėti už tyrimus. Kreipkitės į gydytoją, jis patars, kaip elgtis naudingiau ir prasmingiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų