skausmas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skausmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skausmas“.

Masiškai plinta vilniečio prašymas: ragina neišmesti vyšnių ir trešnių kauliukų

Vasara mus džiugina įvairiomis uogomis bei vaisiais, o vienos mėgstamiausių lietuvių uogų yra vyšnios bei trešnės. Suvalgę šias uogas jų kauliukus mes tiesiog išmetame, tačiau mažeikietis Robertas Gorskis, šiuo metu gyvenantis Vilniuje, ragina neišmesti kauliukų, o juos atsiųsti paštomatu, nes vyras rado būdą, kaip kilniam tikslui panaudoti uogų kauliukus.
2024-06-21
REKLAMA
Lengvam skausmui malšinti gali pakakti natūralių priemonių iš gamtos (nuotr. Shutterstock.com) Lengvam skausmui malšinti gali pakakti natūralių priemonių iš gamtos (nuotr. Shutterstock.com)

Lengvam skausmui malšinti gali pakakti natūralių priemonių iš gamtos

Skausmas – viena dažniausių šiandienos sveikatos problemų, vis dėlto žmonijai šis pojūtis nesvetimas nuo pat seniausių laikų. Kaip malšinti lengvą skausmą, jei nesinori kiekvieną kartą vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo? Galbūt gamta turėtų mums kažką pasiūlyti Ciberžolės kurkuminas Ciberžolė (Curcuma) – imbierinių (Zingiberaceae) šeimai priklausanti augalų gentis.
2024-06-11

Vaistai nuo skausmo: įvardijo, kurie saugiausi, o kurie didina net insulto riziką

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, su galvos skausmu susiduria 40 proc. populiacijos. Tiesa, moterims, palyginti su vyrais, jis pasireiškia dažniau. Specialistai pastebi, kad galvos skausmo paplitimas Lietuvoje auga, o prasidedantis šiltasis vasaros sezonas gali prisidėti prie tam tikrų skausmo rūšių, pavyzdžiui, migrenos, paūmėjimo.
2024-06-05

Skubiai įspėja dirbančius sode ir darže: šios klaidos gali baigtis liūdnai

Atšilus orams, sodininkams ir daržininkams prasidėjo pats darbymetis. Nors specialistai kasmet atėjus šiltajam sezonui primena, kaip svarbu nepamiršti darbuotis saugant save, neretai po įvairiausių sodo ir daržo darbų pasiveja nemalonios pasekmės – skausmai įvairiose vietose. Apie tai, kurios kūno dalys labiausiai kenčia netinkamai dirbant sode ir darže bei ką būtina žinoti, kad baigus darbus nekankintų skausmai, naujienų portalui tv3.lt pasakojo kineziterapeutė Justina Austynė.
2024-05-10

Vargina įvairūs skausmai? Medikė patarė priežasčių ieškoti kur kas giliau – štai ką daro greitas gyvenimas

Vis daugiau šiuolaikinių žmonių pasiskundžia įvairiais skausmais ir maudimais kūne. Garsi kineziterapeutė Brigita Zachovajevienė pažymi, kad tokių nusiskundimų priežasties dažnai prireikia ieškoti giliau – kaip veikia raumuo ir visos minkštosios organizmo struktūros, daug nulemia ir mūsų emocinis nusiteikimas bei išgyvenimai. Tuo metu šiuolaikinis gyvenimo ritmas pareikalauja vis daugiau organizmo resursų prisitaikyti.

Kaklo skausmas – šių dienų epidemija: štai, ką daryti

Dažnai net nesusimąstoma, jog kaklas kiekvieną dieną patiria milžinišką apkrovą. Kaklo kifozė, kai stuburas deformuojasi taip, jog kaklas išlinksta į priekį, tampa vis dažniau sutinkamu reiškiniu ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir vaikų bei paauglių. Į kaklo skausmus dažnai mėgstama numoti ranka, tačiau specialistai įspėja, jog įtampa kakle ir jo išsikišimas į priekį gali išsivystyti į rimtas sveikatos problemas.
2024-05-02

Kai dėl nugaros skausmo baisu net pajudėti: pasakė, kiek ilgai galima gulėti ir kaip gydytis

Nugaros traumos – menkas juokas. Net ir patys drąsiausieji susižeidę bijo sau pakenkti, tad dažnai kuo greičiau gula į lovą. Belieka išgerti nuskausminamųjų, ilsėtis ir laukti? Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ sporto medicinos gydytojas Mykolas Butvila sako, kad susitraumavus poilsis išties naudingas, tačiau pernelyg ilgai užsigulėti nereikėtų, o vaistus svarbu naudoti itin saikingai.
2024-03-28

Garsus gydytojas pasakė, koks galvos skausmas ypač pavojingas: pajutę nedelskite

Pasaulio sveikatos organizacijos statistika skelbia, kad galvos skausmą patiria maždaug 40 proc. gyventojų. Dažnas su šiuo skausmu susigyvena ir lengvai atpažįsta kūno siunčiamus signalus, išmoksta sau padėti. Visgi į ūmų bei stiprų galvos skausmą nederėtų žvelgti pro pirštus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas neurologas Jokūbas Fišas įvardija, koks galvos skausmas yra ypač pavojingas bei kaip sau padėti.
2024-03-20

Buvusio Seimo nario šeimoje – skaudi netektis

Antradienį, eidama 82-uosius, mirė lietuvių sociologė, istorikė dr. Arūnė Liucija Arbušauskaitė. Šia žinia pasidalino jos sūnus – žurnalistas, buvęs Seimo narys Gintaras Vaičekauskas. A.L. Arbušauskaitė baigė Vilniaus universitetą (klasikinę filologiją). Dešimtmetį nuo 1968-ųjų dirbo Vilniaus universiteto Kauno vakariniame, vėliau – Kauno politechnikos instituto Klaipėdos fakultete.

Nekaltas galvos skausmas vilnietei išdavė agresyvią ligą: saugotis įspėja visus

Migrena nėra tik paprastas galvos skausmas, tai yra sudėtinga neurologinė būsena. Ji paliečia ne tik fizinę sveikatą, tačiau gali pakenkti ir socialiniam gyvenimui. Būtent tai nutiko Viktorijai Baltramiejūnienei, „Veido butiko“ įkūrėjai ir veido mankštų trenerei. Moteris net 18 metų kentėjo didžiulius galvos skausmus, kurie iš jos gyvenimo atimdavo po 12 dienų per mėnesį, kurių metu Viktorija dėl skausmo tik gulėdavo lovoje.
2024-03-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų