gydytojas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gydytojas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gydytojas“.

Kreipiasi į alų geriančius vyrus: siunčia 1 svarbią žinią

Gydytojas ragina vyrus pasitikrinti hormonų būklę, ypač jei jie yra dideli alaus gerbėjai. Kitaip jie rizikuoja prarasti lytinį potraukį ir tapti nevaisingais. Be to, jiems netgi gali padidėti krūtų audinys. Vyrai raginami pasitikrinti savo hormonų sveikatą prieš siekiant kito alaus bokalo. Ekspertai įspėja, kad alus yra pagrindinis išorinių estrogenų šaltinis, galintis išbalansuoti vyrų hormonus.
2024-07-07

Pasakė, kada siuntimo pas gydytoją nereikia: žino ne visi

Valstybinė ligonių kasa (VLK) gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia. Šių metų vasarį buvo pakeista siuntimų išdavimo tvarka, kuri mažins administracinę naštą šeimos gydytojams ir užtikrins sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą pacientams.
2024-06-19

Vytautas Landsbergis atvėrė širdį apie mirusį gydytoją: tos nakties niekada nepamirš

Mirė VUL Santaros klinikų gydytojas, krūtinės chirurgas doc. Vygantas Gruslys. Jautrius žodžius mirusiam gydytojui skyrė profesorius Vytautas Landsbergis. „Į Amžinybę iškeliavo vėžio nukankintas daktaras Vygantas Gruslys. Ėjęs daugelį svarbių pedagoginių ir vadovavimo pareigų, kurių čia nevardinsiu. Kažkodėl kolegos delsė pripažinti jam profesoriaus vardą. O mano atmintyje liks rami kvalifikacija ir nuoširdus draugiškumas.

Šie požymiai išduoda susilpnėjusią klausą: įsidėmėkite

Klausa – vienas iš svarbiausių pojūčių, padedančių pažinti ir suprasti pasaulį. Visgi, nuolatinis triukšmas, sveikatos problemos ar dėl amžiaus atsirandantys pokyčiai neretai ją apsunkina ir sukelia tam tikrų pažeidimų. Laiku pastebėjus kai kuriuos iš jų galima pagydyti, tačiau kita dalis yra neatstatomi ir koreguojami tik klausos aparatais.
2024-05-21

Pajutę šiuos simptomus kreipkitės į gydytoją: nedelskite

Radvilų klinika savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino simptomais, kuriuos pajutus reikia kreiptis į gydytoją hematologą. „Gydytojų teigimu, kraujo ligos yra sudėtingos ir neretai apie jas nesignalizuoja jokie specifiniai simptomai.
2024-04-03

Šlapinatės duše? Įspėja, kad gresia liūdnos pasekmės

Tai gali būti laikoma tabu ar gėdingu įpročiu, tačiau duše šlapinasi daugiau žmonių, nei manote. Tačiau ar šis gana paplitęs įprotis kelia kokį nors pavojų sveikatai? Ekspertai atskleidė tiesą ir įspėjo. Gydytojas Mikhailas Vashavskis, internete geriau žinomas kaip Dr. Mike‘as, „YouTube“ platformoje pasidalino informacija apie šlapinimąsi duše ir to keliamas grėsmės, rašo express.co.uk. Pasakodamas apie tai savo 11,8 mln.
2024-03-06

Jonavos ligoninė įvairiausiais būdais vilioja pacientes: gimdyvėms duoda dovanas

Jonavoje gimdančios moterys mėgaujasi spalvomis, kvapais ir muzika. Dar ir papildomas išmokas gauna. Ir visa tai tam, kad renovuotas ligoninės Gimdymo skyrius įveiktų Sveikatos apsaugos ministerijos mestą išlikimo iššūkį ir pasiektų 600-us gimdymų per metus. Ligoninės vadovai ministerijos pateiktus skaičius vadina nepagrįstais ir mato didelę grėsmę. Pirmagimį sūnų glaudžianti jonavietė Ema sako, kad paskutinės valandos belaukiant gimstančio mažylio Jonavos ligonėje bėgo lyg spalvotam sapne.

To, ką patyrė ligoninėje, Valdas nelinkėtų niekam: „Koks košmaras“

Valdas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) Telšių ligoninėje patyrė tai, ko nelinkėtų niekam kitam. Vyras susilaužė čiurną, tačiau nuvykus į Telšių pirminės greitosios pagalbos skyrių, buvo atsisakyta nuodugniai apžiūrėti jo koją. Naujienų portalui tv3.lt Valdas pasakoja, jog penktadienį, anksčiau baigus darbą ir išėjus į lauką, jis paslydo ant ledo. Krisdamas ne taip padėjo koją ir susilaužė čiurną.
2024-02-23

Teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės neblaivų vairavusį ir moterį partrenkusį gydytoją Uniką

Kauno apylinkės teismas ketvirtadienį atleido nuo baudžiamosios atsakomybės neblaivų automobilį vairavusį ir moterį partrenkusį Kauno klinikų gydytoją Ramūną Uniką. Kartu nutarta dvejiems metams atimti iš jo teisę vairuoti transporto priemonę ir konfiskuoti automobilį.

2 vaikų mamos Eglės gyvybę pasiglemžė vėžys: šeima neranda ramybės

Prieš keletą savaičių Airijoje gyvenusią lietuvę, 39-erių Eglę Žemgulienę ištiko siaubingas likimas – moteris pralaimėjo kovą su trečios stadijos gimdos kaklelio vėžiu. Be mamos liko du mažyliai – 4 bei 5 metų vaikučiai. Su naujienų portalu tv3.lt susisiekęs artimas Eglės giminaitis Olegas Melničiukas sako, kad dėl neteisingų tyrimų rezultatų vėžys buvo pradėtas gydyti per vėlai – kitu atveju, galbūt viskas būtų kitaip.
2024-02-15
REKLAMA
REKLAMA

Šie ženklai ant odos išduoda klastingą ligą: mokėkite atpažinti

Diabeto simptomai ne visada yra akivaizdūs, tačiau gydytojas išvardijo visus ant odos pasireiškiančius požymius, kurie gali būti pirmieji šios ligos simptomai. Diabeto simptomus dažnai sunku pastebėti, nes nebūtinai jūsų savijauta būna bloga. Todėl labai svarbu apie tokius požymius žinoti bei juos atpažinti. Laimei, dermatologas pasidalijo šešiais ankstyvaisiais diabeto požymiais, kuriuos galima pastebėti ant odos, rašo express.co.uk.
2024-02-14

Norite gyventi ilgiau ir sveikiau? Atskleidė aukso vertės patarimus

Gydytojo teigimu, laikydamiesi šių nuostatų gyvensite ilgiau, laimingiau ir sveikiau. Jūsų gyvenimo trukmę lemia daugybė veiksnių. Kai kurių, pavyzdžiui, genetikos, ligų ir traumų, negalime kontroliuoti. Tačiau kiti priklauso nuo gyvenimo būdo įpročių, įskaitant mūsų mitybą ir tai, kaip dažnai mankštinamės. Šie veiksniai turi didžiulę reikšmę ir bendrai mūsų sveikatai, ir širdies sveikatai.
2024-02-07

To, ką patyrė Klaipėdos ligoninėje, nelinkėtų niekam: iš skausmo vos nesudraskė gulto

Klaipėdietė Dalia (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) Klaipėdos universiteto ligoninėje, Jūrininkų skyriuje, patyrė tikrą siaubą ir liko šokiruota ligoninėje dirbančių kai kurių slaugytojų ir gydytojų darbu. Jos teigimu, tyrimas buvo atliktas atmestinai bei nekompetentingai. Ligoninė sako, kad pacientės pasakojimas neatitinka tikrovės, bet daugiau nekomentuoja.
2024-02-07

Garsus gydytojas atskleidė, kaip užmigti greitai ir lengvai

Gydytojas įspėja, kad dėl prasto miego galite susirgti pavojingomis ligomis, įskaitant širdies ligas ir demenciją. Pakankamas miegas naktį yra labai svarbi mūsų bendros sveikatos ir gerovės dalis. Miego trūkumas ne tik apsunkina kasdienę veiklą, bet per ilgesnį laiką gali  pakenkti mūsų organizmui. Nepaisant to, manoma, kad maždaug kas trečias britas bent kartą gyvenime patiria miego problemų, o kai kuriuos netgi kamuoja chroniška nemiga.
2024-02-04

Tualete naudojatės telefonu? Turi jums blogų žinių

Tualete naudojatės telefonu? Gydytojas gastroenterologas turi nemalonią žinią – tai gali turėti skaudžias pasekmes ir sukelti nemalonią būklę. Gali atrodyti, kad naudoti telefoną tualete, atliekant savo reikalus, yra puikus būdas sužinoti pačią naujausią informaciją, tačiau ilgai sėdint tualete gali kilti hemorojaus pavojus. Hemorojus – tai mazgai, esantys išangės viduje ir išorėje. Jiems išvešėjus, gali pasireikšti nemalonūs simptomai.
2024-01-24

Miegate nuogi? Turime jums labai liūdnų žinių

Nors miegojimas nuogam turi daug naudos sveikatai, gydytojas perspėjo, kad, kalbant apie higieną, to geriau vengti. Nustatyta, kad miegojimas nuogam yra naudingas sveikatai. Pirma, tai gali pagerinti miego kokybę. 2018 m. paskelbtame tyrime nustatyta, kad kūno temperatūros sumažinimas miegant nuogam gali padėti sumažinti prabudimų naktį skaičių. Tai taip pat gali pagerinti vyrų vaisingumą.
2024-01-06

Itin reta plaučių liga pražūtingesnė už vėžį: kaip atpažinti?

Mirtinai plaučių ligai Lietuvoje visai neseniai dar nebuvo jokio gydymo, o ją diagnozuoti pavyksta itin retai, mat apie šią ligą žinoma labai nedaug. Dabar sergantiems idiopatine plaučių fibroze gydymas jau yra, bet to nedarantiems šis susirgimas lieka pražūtingesniu nei vėžys. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos Plaučių kraujagyslių ir difuzinių ligų sektoriaus vadovės, gydytojos pulmonologės doc.
2024-01-01

Tarp Lietuvos influencerių plinta nauja mada – badavimas: atskleidė, ar tai tikrai sveika

Tarp nuomonės formuotojų plinta nauja mada – badauti keletą dienų ir, anot jų, tokiu būdu išsivalyti toksinus. Žinomi žmonės renkasi ne tik badavimą namie, bet ir važiuoja į būtent tam skirtas stovyklas. Garsus atlikėjas Alanas Chošnau taip pat išbandė septynių dienų badavimą ir apie tai anksčiau pasakojo naujienų portalui tv3.lt.
2023-12-30

Per Naujus metus nekartokite šios klaidos: gali baigtis skaudžiai

Artėjant Naujiesiems metams, visi skuba pirkti fejerverkus. Visgi, neretai spalvingos pramogos baigiasi skaudžiomis nelaimėmis. Apie tai, kokie sužalojimai gresia ir kodėl svarbu nemėginti uždegti fejerverko antrąsyk atskleidė skubiosios medicinos gydytojas Paulius Uksas. Pokalbio metu pašnekovas papasakojo, kokiais atvejais gresia galūnių amputacija ir kada galima apkursti.
2023-12-26

Įspėja lietuvius, kuriems skauda nugarą: nekartokite šios klaidos

Kiekvienas yra patyręs, ką reiškia skausmas. Tačiau, ką su juo daryti, aišku ne visada. Nors dažnu atveju laikas gydo, kaip sako Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kineziterapeutas Petras Mikučionis, bet, jei buvo trauma, galiausiai ji gali grįžti daug skaudesnėmis pasekmėmis ir kai kam tenka gultis ant operacinio stalo.
2023-12-25

Moteris pabudo per savo laidotuves: giminė pritrūko žodžių

76 metų Bella Montoya buvo aptikta karste kvėpuojanti, praėjus kelioms valandoms po to, kai gydytojai Ekvadore ją pripažino mirusia. Praėjus kelioms valandoms po to, kai jo motina buvo paskelbta mirusia, Gilbertas Balberanas išgirdo keistą garsą, sklindantį iš jos karsto, todėl nusprendė pažvelgti į vidų. „Mano mama pradėjo judinti kairę ranką, atmerkė akis, atvėrė burną. Ji stengėsi kvėpuoti“, – Ekvadoro laikraščiui „El Universo“ pasakojo G. Balberanas.
2023-12-23

Atvežusi mamą į ligoninę Milda liko šokiruota medikų darbu: „Tiesiog pasityčiojimas“

Gruodžio 8 dienos vakaras dar ilgai įsimins Mildai (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomas) bei jos mamai. Moterys liko nusivylusios Mažeikių ligoninės skubiosios pagalbos skyriaus darbu ir nuvykusios ten patyrė tikrą košmarą. „Už ką mes mokame privalomą sveikatos draudimą? Ar šitaip turi būti rūpinamasi žmogumi, čia tiesiog pasityčiojimas“, – nusivylimo neslepia Milda.
2023-12-15

Šie ženklai rodo, kad alkoholio geriate per daug: pasitikrinkite

Jei manote, kad geriate per daug alkoholio ir tai gali turėti įtakos jūsų savijautai – jums tai būtina žinoti, įsiklausyti. Gydytojas pasidalijo šešiais ženklais, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir kurie gali reikšti, kad esate priklausomas nuo alkoholio. Daugelis žmonių retkarčiais mėgsta išgerti, tačiau jei jaučiate, kad geriate per daug ir tai gali turėti įtakos jūsų savijautai – susimąstykite.
2023-12-09

Medikų atstovė prakalbo apie ligoninės sprendimą neviešinti savižudybės: „Tai yra labai toksiška“

Medikų bendruomenę sukrėtė žinia – namuose nusižudė jaunas, vos trisdešimt šešerių pilvo chirurgas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, tad informacijos šykšti ir nusižudžiusio gydytojo vadovai, tyli ir pareigūnai. Policijos teigimu, medikų namuose rastas legaliai laikytas šautuvas. Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė prabyla apie nepakeliamą darbo krūvį, mažus atlyginimus medikams. Esą prieš du mėnesius dėl šios priežasties nusižudė ir Šiaulių ligoninės akušerė.

Naujausia žinia nusižudžius 36-erių Santaros klinikų chirurgui – po mirties rado laišką

Lietuvą sukrėtė dar viena mediko mirtis. Antradienį savo namuose nusižudė 36 metų Santaros klinikų chirurgas. Apie nusižudžiusį Santaros klinikų mediką naujienų portalas tv3.lt pranešė pirmasis. Medikas nusižudė namuose, tai trečiadienį patvirtino Sveikatos apsaugos ministro patarėjas komunikacijai Tomas Bagdonas. Tiesa, nuo kitų konkrečių įvykio detalių komentavimo ministerija susilaiko. „Policijos atliekamas tyrimas, kaip ir visais nusižudymo atvejais.

„Vaginų užkalbėtoju“ tituluojamas Amiras išdavė darbo paslaptis: paslaugų prašo net garsenybės

Ginekologas daktaras Amiras Marašis iš Niujorko, dėl savo kompetencijos moterų malonumo srityje vadinamas „vaginos užkalbėtoju“.  Jo net įžymybės prašo, kad jis patobulintų jų lytinius organus. Daktaras Amiras Maraši specializuojasi lytinių lūpų ir makšties plastikos srityje Niujorke, o vaikystėje jis visada norėjo tapti gydytoju. Jis nežinojo, kad galiausiai pradės mokyti moteris visko, ką joms reikia žinoti apie seksualinį malonumą, rašo dailystar.co.uk.
2023-11-18
REKLAMA
Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus  Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus

Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus

Apsilankę šeimos gydytojo kabinete tikimės būti išgirsti, suprasti bei gauti veiksmingą gydymą, vis dėlto, taip pasiseka ne visuomet. „Antėja“ šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė papasakojo, kaip pasirinkti tinkamiausią šeimos gydytoją ir kodėl tai svarbu ne tik gydymo, bet ir gijimo procese.
2023-11-09

Liūdna žinia: mirė Lietuvos anesteziologijos ir intensyviosios terapijos pradininkas

Eidamas 88-uosius metus mirė Lietuvos Anesteziologijos reanimatologijos mokytojas docentas Zenonas Dulevičius. Liūdna žinia „Facebook“ paskyroje pasidalino Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas profesorius Andrius Macas. Prisimena gražiais žodžiais „Visada giedras, pozityvus ir intelektualus gydytojas anesteziologas reanimatologas. Dauguma Lietuvos anesteziologų vienaip ar kitaip prisilietė prie šio mielo gydytojo ir kolegos.
65 2023-11-07
REKLAMA
Dienoraštis (nuotr. Shutterstock.com) Dienoraštis (nuotr. Shutterstock.com)

Sveikatos dienoraštis: kada ir ką reiktų pradėti jame žymėtis

Norėdami gerai jaustis ir išvengti ligų, medikai primena ne tik apie būtinybę lankytis pas šeimos gydytoją, bet ir nuosekliai pildyti sveikatos dienoraštį, mat laikas savianalizei yra be galo svarbus. Specialistai vardija pagrindinius rodiklius, kuriuos stebint galima užkirsti kelią lėtinėms ligoms, pavyzdžiui, hipertenzijai. Įtemptas gyvenimo ritmas, stresas, fizinio krūvio stoka gali lemti skaudžias lėtines ligas. Viena jų – aukštas kraujo spaudimas arba kitaip hipertenzija.
Aktualijos 2023-11-06

Šie produktai – ilgaamžiškumo paslaptis: valgykite į sveikatą

Sveikas gyvenimo būdas yra vienas didžiausių ginklų, padedantis apsisaugoti nuo ankstyvos mirties. Šie maisto produktai – nuo prieskonių iki daržovių, gali padėti jums sulaukti sveikos senatvės. Dr. Sunni Patel paaiškino, kad įvairūs gyvenimo būdo pakeitimai gali pailginti jūsų gyvenimo trukmę – nuo reguliarios mankštos iki metimo rūkyti. Tačiau sveikas maistas yra pagrindinis geros sveikatos šaltinis.
2023-11-05

Sutrikusią kasos veiklą išduoda šie ženklai: nenumokite ranka

Kasa – ilga, plokščia liauka, esanti už skrandžio viršutinėje pilvo dalyje. Šis organas gamina fermentus, kurie padeda virškinti maistą, taip pat ir hormonus, kurie yra atsakingi už gliukozės reguliavimą organizme. Neretai kasos uždegimas pasireiškia staiga ir trunka kelias dienas. Pankreatitas gali būti ūminė būklė. Tai reiškia, kad jis atsiranda staiga ir paprastai trunka trumpai. Lėtinis pankreatitas yra ilgalaikė būklė. Kasos pažeidimas laikui bėgant gali stiprėti, rašo mayoclinic.org.
2023-11-02
REKLAMA
Poliklinika (tv3.lt fotomontažas) Poliklinika (tv3.lt fotomontažas)

Sveikatos patikrinimas: kaip dažnai profilaktiškai reikia apsilankyti pas šeimos gydytoją?

Sveikata – didžiausias žmogaus turtas. Tačiau ne visi noriai keliauja pas šeimos gydytojus pasitikrinti ir užkirsti kelią galimų ligų atsiradimui. Gydytojai primena, kad nemokami tyrimai priklauso kiekvienam Lietuvos gyventojui ir ragina nedelsti, jeigu norima džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Fiziniam aktyvumui skiriamas nepakankamas dėmesys, dažnu atveju, sėdimas darbas ir netinkamas maistas – šių laikų rykštė, kelianti didelį susirūpinimą specialistams.
2023-10-24

Ant ligoninės stogo nukrito sraigtasparnis gabenęs organą: gydytojo poelgis nustebino visus

Prieš dvejus metus įvyko šokiruojantis įvykis, kurį žmonės prisiminė ir dabar. Internete vėl plinta vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip sraigtasparnis gabenęs dovanotą žmogaus širdį į Los Andželo ligoninę, nukrito ant stogo, o gydytojas, gelbėdamas organą iš nuolaužų, paslydęs jį numetė, tačiau galiausiai organas sėkmingai buvo persodintas nepaisant iškilusių sunkumų.
2023-10-21

Netektis: mirė gerbiamas Lietuvos gydytojas

Alytaus medikų bendruomenėje – skaudi netektis. Amžinybėn iškeliavo gydytojas dermatovenerologas Aleksandras Prichožaj. Medikas kone visą savo gyvenimą paskyrė žmonių gydymui, o paskutiniu metu pecientus priimdavo Alytaus poliklinikoje. A. Prichožaj gyvybė užgeso ligoninėje, Kaune. Mirtis netikėtai užklupo po suplanuotos operacijos. Gydytojui tebuvo 72 metai.
2023-10-13

Reanimacijos gydytojas niekada neturėtų šio hobio: įspėja visus

Reanimacijoje dirbantis gydytojas atskleidė hobį, kurio niekada neturėtų, ir du dalykus, kurių niekada nesiryžtų daryti, nes dirbdamas reanimacijos skyriuje matė sukrečiančių vaizdų ir suprato, kad šios veiklos kelia per didelę riziką sveikatai ir gyvybei. Dr. Dave‘as iš Kalifornijos išpopuliarėjo „TikTok“, kai pradėjo aiškinti žmonėms apie pavojus, kuriuos kelia važinėjimas motociklais, apsilankymai pas chiropraktikus ir rūkymas.
2023-10-12

Liūdna žinia: mirė nusipelnęs Lietuvos gydytojas

Skaudi žinia – prieš kelias dienas mirė nusipelnęs ilgametis Regioninės Telšių ligoninės gydytojas Sigitas Matulaitis. Žinia apie netektį socialiniuose tinkluose spalio 7-ąją pasidalino Viešoji įstaiga Regioninė Telšių ligoninė. „Visa Ligoninės bendruomenė išgyvena skaudžią kolegos netektį. Reiškiame nuoširdžią užuojautą gydytojo artimiesiems ir visiems jį pažinojusiems“, – rašoma feisbuke.
72 2023-10-10

Šeimos skausmui ribų nėra: staiga mirė 5-erių metų sūnus

Penkių metų berniukas Anglijoje mirė nuo širdies skausmo, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai ligoninė išsiuntė jį namo ir rekomendavo išgerti antbiotikų kursą. Yusuf Mahmud Nazir mirė 2022-ų metų lapkritį, praėjus vos aštuonioms dienoms po to, kai buvo apžiūrėtas Roterhamo ligoninėje ir išsiųstas namo su antibiotikais.
2023-10-08

Atskleidė, ar magnetinės audros tikrai veikia mūsų sveikatą: nustebs daugelis

Sustiprėjus magnetinėms audroms, gydytojas Irmantas Aleksa akcentuoja, kad šie gamtos pokyčiai neturi jokios tiesioginės įtakos žmonių sveikatai. Gydytojas tv3.lt portalui atskleidžia, kad nemažai sveikatos problemų kyla ne dėl saulės magnetinio lauko pokyčių, o dėl to, kad žmonės nekontroliuoja savo gyvenimo būdo ir nesivadovauja gydytojų nurodymais.
2023-10-06

Šie simptomai išduoda širdies problemas: įspėja visus

Simptomai, galintys išduoti, kad kažkas negerai su širdimi, nėra labai aiškūs ir gali būti klaidinantys, todėl gydytojai dalijasi požymiais, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Žmonėms, kurie net neįtaria, kad turi problemų su širdimi, patariama žinoti keletą ankstyvųjų įspėjamųjų ženklų, kurie gali išgelbėti gyvybę. Galite daug metų nežinoti, kad jūsų širdies veikla sutrikusi, o bet kokie simptomai gali būti neaiškūs ir nežymūs.
2023-10-06

Gydytojas 1 vaisių vadina aukso gysla žarnynui: ragina valgyti dažniau

Širdies ligų specialistas daktaras atskleidė, ką jis valgo vakarienei kiekvieną dieną, ir ragina visus daryti tą patį, kad pagerintų savo sveikatą. Jis taip pat pasidalijo vienu vaisiumi, kurį turėtumėte valgyti, nes jis gali išgydyti jūsų žarnyną. Širdies chirurgas visą savo karjerą praleido tyrinėdamas, kaip žmogaus mityba veikia jo sveikatą.
2023-09-23

Girtas Kauno klinikų kardiologas partrenkė moterį: ji – ligoninėje

Trečiadienio vakarą, apie 19.50 val., policija sulaukė pranešimo, kad Kauno rajone, Domeikavoje, per avariją buvo sužalota moteris. Paaiškėjo, kad incidentas įvyko Muitinės gatvėje. Automobilis „Volvo“, kurį vairavo 1966 m. gimęs vyras kliudė 1984 m. gimusią moterį. Nukentėjusioji buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Apie jos sužalojimus informacijos neteikiama. Vairuotojui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,37 prom. Alkoholio.

Įspėja dėl populiaraus pusryčių maisto: nuo jo gali „pūsti“ pilvą

Rytiniai pusryčiai, kuriuos sudaro jogurtas su vaisiais, gali sukelti virškinimo sutrikimų, teigia ekspertas. „Vartojant jogurtą su vaisiais reikia atsižvelgti į keletą dalykų, – sakė „Chemist Click“ vaistininkas Abbasas Kanani. – Derinant citrusinius vaisius su jogurtu gali atsirasti virškinimo diskomfortas, nes šiuose vaisiuose yra daug rūgšties. Jei turite jautrų skrandį ar virškinimo problemų, turėtumėte stebėti, kaip jūsų organizmas reaguoja į šį derinį.
2023-08-17

Skauda šlapinantis? Gydytojas siunčia svarbią žinią

Dažnas nesusimąsto, kad bakterijų sukelta šlapimo takų infekcija smogia iš pasalų ir gali baigtis net sepsiu. Tuo įsitikinęs šeimos gydytojas Irmantas Aleksa, kuris sako, kad šią, skausmingu šlapinimusi, prasidedančią infekciją, būtina gydyti laiku ir suvartoti visus paskirtus antibiotikus. Pasak tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavusio mediko I.Aleksos, šlapimo takų infekcija yra bakterinė infekcija, kuri privalomai turi būti gydoma antibiotikais.
2023-08-13

Pas šį Vilniaus chirurgą plūsta tūkstančiai lietuvių: 1 dalyko nepamirš niekada

Pastaruoju metu vis daugiau socialiniuose tinkluose garsiai kalbama apie plastines operacijas bei tobulinamą išvaizdą. Viena iš socialinių tinklų žvaigždžių, dviejų vaikų mama Justina Partikė atvirai pasakoja, kokias operacijas yra atlikusi, neslepia komplikacijų arba nenusisekusių bandymų pasitobulinti.
2023-07-29

Atjauninkite savo smegenis 50 metų: gydytojas pasakė, ką daryti

Tyrimai rodo, kad prisiversdami mokytis naujų dalykų galime atjauninti savo smegenis net 30–50 metų. Senstant visas mūsų kūnas, įskaitant smegenis, patiria pokyčius. Pastebime, kad nebegalime ilgesniam laikui susikaupti, prireikia daugiau laiko išmokti naujų dalykų, o informaciją atsimename nebe taip gerai, kaip anksčiau. Tačiau gydytojas Michaelas Mosley nuramino, kad tokio likimo galima išvengti. Jei nuolat mokysitės, galite savo smegenis atjauninti net 50 metų.
2023-07-21

Gydytojas namuose visada turi 5 produktus: jie – sveikatos šaltinis

Michaelas Mosley, svorio metimo ekspertas bei dietos 5:2 autorius, atskleidė, kokius penkis maisto produktus visada stengiasi turėti virtuvėje. Kai kurie gali jus nustebinti, nes tai riebūs produktai. Visi, kas domisi sveika mitybą, neabejotinai yra girdėję apie gydytoją Michaelą Mosley, sukūrusį garsiąją 5:2 dietą, pagal kurią sveikai maitinamasi penkias dienas per savaitę, o likusias dvi pasninkaujama.
2023-07-14

Naujasis KUL vadovas iš Anglijos grįžta įgyvendinti prieš dešimtmetį siūlytų pokyčių

Gydytojas Audrius Šimaitis kurti Klaipėdoje tretinio lygio ligoninę siūlė dar prieš dešimtmetį. Tuomet svajonės neįgyvendinęs, kardiologas-konsultantas šį rudenį po dviejų dešimtmečių darbo Jungtinėje Karalystėje grįš į Lietuvą vadovauti šiai ligoninei.

Šiukštu nenaudokite šių priemonių hemorojaus gydymui: medikas įspėja

Praverti proktologo duris lietuviams – vis dar didelis iššūkis. Nors medikai ir sutartinai tvirtina, kad uždelsus hemorojaus gydymą jis gali baigtis itin liūdnai, vis tik lietuviai kartais į tai numoja ranka. Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ vieši pilvo chirurgas, proktologas Donatas Danys, kuris sutiko papasakoti lietuviams, kas yra hemorojus, kuo jis pasireiškia ir kodėl užsukti į jo kabinetą – būtina. Hemorojumi vadinamas išangės kraujagyslių išvešėjimas.
2023-07-04

Gydytojas atskleidė, kaip sutaupyti pinigų parduotuvėje ir išlikti sveikiems

Sveika mityba gali atrodyti visiškai neįmanoma, nes maisto produktų kainos vis kyla. Nors ne paslaptis, kad tokie maisto produktai kaip alyvuogių aliejus ir riešutai yra labai naudingi jūsų sveikatai, šie produktai dažnai gali paploninti jūsų piniginę. Laimei, gydytojas Michaelas Mosley pasidalijo paprastais patarimais, padėsiančiais sutaupyti ir išlikti sveikiems, rašo express.co.uk.
2023-06-20

Gydytojas ragina šiuos produktus valgyti pusryčiams: sveikata padėkos

Dietologas rekomenduoja penkis tinkamiausius maisto produktus pusryčiams cholesterolio kiekiui sumažinti Pasak „Herbalife Nutrition“ dietologo Richardo Allisono, dieta gali atlikti svarbų vaidmenį mažinant cholesterolio kiekį. „Jei jūsų cholesterolio kiekis aukštas, svarbu rinktis maisto produktus, kuriuose yra mažai sočiųjų riebalų ir transriebalų“, – sakė gydytojas R. Allisonas.
2023-06-07
Į viršų