REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mitinge prieš aukštojo mokslo reformą prie Seimo dalyvauja apie 400 - 500 protestuotojų. Mitingą „prižiūrėjo“ gausios policijos pajėgos, o prie mitinguotojų prisijungė nacionaldarbininkų judėjimo lyderis Mindaugas Murza.

REKLAMA
REKLAMA

Videoreportažą, apie vidurdienį prie Seimo vykusį mitingą prieš aukštojo mokslo reformą, žiūrėkite straipsnio pabaigoje. Pamatysite ir išgirsite, kodėl Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Bronius Genzelis teigia, kad ši aukštojo mokslo reforma - universitetų turto iššvaistymas. Taip pat išgirsite mitinge pasirodžiusių Seimo pirmininko Arūno Valinsko, švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus pasisakimus, kurie sukėlė tikrą „audrą“ minioje.

REKLAMA

Foto reportažas

Mitingo dalyviai, besibūriuojantys šalia Seimo esančios automobilių stovėjimo aikštelės, protestuoja prieš aukštojo mokslo reformą laikydami rankose plakatus „Valstybiniam reketui „ne“!, „Kokybė už sumažintas algas?“, „Reformuodami aukštąjį mokslą - negriaukite pamatų“, „Nežlugdykite Lietuvos mokslo ir kultūros“ ir pan.

Taikiai vykusio mitingo dalyviai - kelių aukštųjų mokyklų studentai, dalis dėstytojų, tai pat - Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai - iškėlė vieną pagrindinių jų reikalavimų - atstatydinti Švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras, anot jų, yra nesukalbamas, neatsižvelgia į išsakomus argumentus.

Mitinge kalbėjusi Klaipėdos universiteto atstovė Asta Lapinskienė priekaištavo, kad visuomenei esą nepaaiškinama, kokie bus vykdomos aukštojo mokslo reformos socialiniai ir ekonominiai padariniai.

„Dabartinė reforma nesprendžia esminių tikslų, bet grasina sugriauti aukštojo mokslo sistemą“, - sakė A.Lapinskienė.

Anot jos, kai kurios Švietimo ir mokslo ministerijos siūlomos Aukštojo mokslo įstatymo pataisos prieštarauja Konstitucijai. Pedagogė taip pat kritikavo siūlomą „krepšelio“ idėją, nes, pasak oratorės, „krepšelio“ principas jau vidurinėse mokyklose parodė mažą efektyvumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aukštasis mokslas tampa neprieinamas didžiajai visuomenės daliai. (...) Tokie eksperimentai ypač pavojingi pasaulinės krizės akivaizdoje“, - kalbėjo Klaipėdos universiteto atstovė.

Mitingui įpusėjus į jį atvyko bei šūksmais ir švilpimu buvo pasitikti premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, taip pat - teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

A.Kubilius prisiminė, kad baigęs Vilniaus universitetą vėlaiu dar dešimt metų dirbo šio universiteto Fizikos fakultete.

REKLAMA

„Buvo gražios dienos, bet kai matau dabartinį universitetą nelabai besiskiraintį nuo anų laikų... Argi mes nenorime gyventi moderniame pasaulyje ir turėti šiuolaikinį mokslą. Diskusijos turi vykti Vyriausybės, ministerijų posėdžių salėse, bet ne mitinguose“, - sakė premjeras.

Švietimo ir mokslo ministras liberalas G.Steponavičius ragino susirinkusiuosius „atskirti pelus nuo grūdų“. Pasak jo, įgyvendinus reformą, dėstytojas, kuris dirbs kokybiškai uždirbs dvigubai daugiau bei dvigubai didesniam skaičiui pirmakursių bus apmokėtas mokslas.

REKLAMA

„Ar jūs bijote pokyčių, ar čia susirinko bailiai?“, - klausė ministras.

Valdžios atstovai buvo palydėti švilpimu ir šūksniais „bailiai“.

Audringų plojimų ir palaikančių šūksnių sulaukė į mitingą atvykę bei kalbėjė kai kurie opozicinių frakcijų atstovai, kritikavusieji aukštojo mokslo reformą - „darbietis“ Vydas Gedvilas, socialdemokratė Birtutė Vėsaitė, „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Petras Gražulis.

Su savo organizacijos vėliava bei keliais bendražygiais tarp mitingo dalyvių būriavosi ir nacionaldarbininkų judėjimo lyderis Mindaugas Murza.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mitingo organizatoriai pastarojo prašė nuleisti vėliavas, teigdami, kad nepalaiko „neonacių“ ir nori taikaus mitingo. Tačiau M.Murza šių raginimų nepaisė.

Protesto akciją rengia piliečių grupė „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ kartu su aukštųjų mokyklų profesinėmis sąjungomis, mitingo siekius teigia palaikantis Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas.

Protestuotojai teigia esą nepatenkinti Švietimo ir mokslo ministerijos siūloma aukštojo mokslo reforma - neva ketinama naikinti aukštųjų mokyklų autonomiją, planais jas privatizuoti, iš pradžių paverčiant viešosiomis įstaigomis, siūloma paskolų sistema, studento krepšeliu.

REKLAMA

Taip pat ketinama reikalauti švietimo ir mokslo ministro liberalo Gintaro Steponavičiaus atsistatydinimo arba atleidimo iš pareigų.

Lietuvos moksleivių sąjunga pirmadienį pareiškė nepritarianti šiam mitingui ir paragino mokinius bei mokytojus jame nedalyvauti.

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentė Indrė Vareikytė pirmadienį taip pat teigė, kad antradienį rengiamame mitinge prieš aukštojo mokslo reformą LSAS nedalyvaus.

„Mes nedalyvausime. Todėl, kad iš esmės labai svarbu yra, kad reforma vyktų ir mes pernelyg jautriai reaguojame į bet kokį bandymą stabdyti pačią reformą, bet iš kitos pusės labai svarbu, kad ji vyktų kokybiškai. (...) Kol yra tariamasi ir kol ministras sutinka taisyti reformos klaidas, jau dabar padarytas, arba eiti į kompromisus. Aš nematau dar kol kas preteksto daryti tokius mitingus“, - pirmadienį kalbėjo I.Vareikytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų