REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karštą vasarą ištroškusiems žmonėms užsukus į pakeleivingą barą ar kavinę vis dar retas pasiūlys nemokamai vandens iš čiaupo. Vandentvarkos įmonės ragina verslus karštą dieną nemokamai pateikti vandens iš čiaupo. Vieni verslininkai jau dabar siūlo citrina ir mėtomis pagardinto vandens iš čiaupo nemokamai, kiti – už centus kainuojantį vandenį plėšia ir 4 eurus. 

Karštą vasarą ištroškusiems žmonėms užsukus į pakeleivingą barą ar kavinę vis dar retas pasiūlys nemokamai vandens iš čiaupo. Vandentvarkos įmonės ragina verslus karštą dieną nemokamai pateikti vandens iš čiaupo. Vieni verslininkai jau dabar siūlo citrina ir mėtomis pagardinto vandens iš čiaupo nemokamai, kiti – už centus kainuojantį vandenį plėšia ir 4 eurus. 

REKLAMA

Amžinas klausimas – ar restoranai ir kavinės, klientui paprašius, turėtų atnešti klientams nemokamo vandens iš čiaupo?

„Iš krano vanduo juk yra įpiltas ir atneštas, kodėl jis turi būti mokamas?“ – klausia TV3 žinių kalbinta gyventoja.

Tačiau Seimui nepavykus priimti įstatymo, kuriuo maitinimo įstaigos – kavinės ir restoranai – būtų įpareigoti vaišinti vandeniu iš čiaupo, nemažai jų vis dar prašo gyventojų už vandenį susimokėti. Štai, pavyzdžiui, kai kuriose kavinėse verslininkai už ąsotį vandens lupa ir 4 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kai kuriuose restoranuose ir kavinėse ąsotis vandens parduodamas už mažiausiai 2 eurus, už tokius pinigus, pavyzdžiui, Vilniuje gali iš krano įsipilti visą kubą vandens – o tai yra 1000 litrų.

REKLAMA

Tokiu atveju restoranui pripilti vieno litro ąsotį atsieina gerokai mažiau nei centas. Tačiau, verslininkai aiškina, kad skaičiuoti vandens kainą vien tik už žaliavą yra neteisinga. Mat kainuoja ir darbuotojo laikas, kuris tą vandenį pripila ir atneša klientui ant stalo. 

„Tai ta pati kava, jei pažiūrėsime į jos savikainą, tai keliasdešimt centų, parduodama kava eurais. Tai yra būtent darbas. Tai kad ir tų pačių dienos pietų, tarkim, darbas kainuoja daugiau nei ta pati žaliava, nei tas pats maistas“, – teigia restoranų tinklo „Amber food“ vadovas Gediminas Balnis.

REKLAMA
REKLAMA

Restoranų tinklo vadovas aiškina, kad nemokamai vandenį klientams siūlo dviejuose savo restoranuose iš trylikos. Kituose arba vanduo iš čiaupo mokamas, arba siūlomas klientams tik užsisakius kokį nors patiekalą. Jei siūlytų visiems nemokamai, esą nepatenkinti būtų kiti klientai, kurie kažką užsisako ir moka pinigus. 

„Svarbiausia, kad neprasidėtų piktnaudžiavimais. Nes yra ribotas sėdimų vietų kiekis, jeigu tai kenkia kitiems klientams, jiems nemalonu sėdėti, į tai žiūrima“, – sako G. Balnis.

Vilniaus Senamiestyje kelis barus valdantis Audrius Žydelis įsitikinęs, kad vanduo iš čiaupo į barą užsukusiems žmonėms, nepaisant to, ar jie kažką užsisako ar ne, privalo būti nemokamas. O pačiame bare vanduo ne tik į stiklinę įpiltas, bet ir su uogomis, mėtomis ir citrina patiekiamas. Pasak baro vadovo, nemokamas vanduo pro šalį einantiems ar baro klientams jam asmeniškai yra vertybinis klausimas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nemažai šiais laikais tų pačių verslininkų ima pinigus už vandenį iš gero gyvenimo. Tai mano nuomonė visai kita. Sakykime, kad ne viskas yra pinigai. <...> Jeigu žmogus neturi pinigų ir nori atsigerti karštą vasaros dieną. Tai ką tu jam neduosi atsigerti? Tikrinsi kišenes, ar jis turi tų pinigų, ar ne?“ – klausia baro „Artistai“ vadovas A. Žydelis.

Kol duoti nemokamai vandens baruose ir kavinėse klientams nėra įstatymiškai privaloma, imtis iniciatyvos maitinimo įstaigas ragina ir „Vilniaus vandenys“. Visiems barams ir kavinėms prisijungusiems prie šios akcijos ir vandens pasiūlius klientams nemokamai vandentvarkos įmonė žada kompensuoti du kubus vandens. O prie tokios akcijos jau prisijungė per keturiasdešimt skirtingų sostinės kavinių ir barų.

REKLAMA

„Nors daugelis, reikia atkreipti dėmesį, verslų pasako: ačiū, mums tos kompensacijos nereikia, tiesiog norime prisijungti prie iniciatyvos ir vaišinti vandeniu nemokamai“, – sako „Vilniaus vandenų“ atstovė Jolita Orentaitė.

O kai kurie apie tokias kompensacijas išgirdę verslininkai svarsto prisijungti prie iniciatyvos ir siūlyti klientams vandens nemokamai. Tik esą turi ir savų pasiūlymų. 

„Vartojant alkoholį būtų gerai, nors alkoholis ir taip kenkia sveikatai, būtų gerai vartoti daug vandens. Tai tokį dalyką mąstome vartojant alkoholį žmonėms duoti nemokamai vandens“, – sako G. Balnis.

„Vilniaus vandenų“ teigimu, šiuo metu visoje Lietuvoje nemokamai vandenį klientams dalija mažiausiai 80 restoranų, kavinių ar barų. 

Plačiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Jei pamoka prilyginta dviems ąsočiams vandens, tai ir mokytojas turėtų pamokos metu dirbti tiek, kiek padavėjas, pripildantis ir atnešantis tuos ąsočius.
Tuoj Lietuvos restoranuose prašys už kėdžių sėdėjimo mokestį.
Pamiršot dar taršos mokęstį priskaičiuot, juk po to bus teršiama!... Tas filmas "BUKAS IR BUKESNIS" Lietuvoje kurtas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų