REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio vakarą Turine nugriaudėjo pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuriame paaiškėjo pirmasis dešimtukas šalių, iškovojusių kelialapį į finalą. Vėlų vakarą paaiškėjo, jog išvysime Moniką Liu šeštadienio finale. 

Antradienio vakarą Turine nugriaudėjo pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuriame paaiškėjo pirmasis dešimtukas šalių, iškovojusių kelialapį į finalą. Vėlų vakarą paaiškėjo, jog išvysime Moniką Liu šeštadienio finale. 

REKLAMA

Į „Eurovizijos“ finalą iš pirmojo pusfinalio keliauja: Šveicarija, Armėnija, Islandija, Lietuva, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova ir Nyderlandai.

Pirmąjį pusfinalį galite pamatyti čia:

Burtai lėmė, kad „Eurovizijoje“ Monika pasirodė trečioji. Pusfinalyje pasirodė 17 šalių iš jų tik 10 pateko į finalą.

Pirmoji į „Eurovizijos“ sceną lipa Albanijos atstovė Ronela Hajati su daina „Sekret“. 32-ejų dainininkei tai – tikras svajonės išsipildymas: ji didelė„Eurovizijos“ gerbėja. 

REKLAMA
REKLAMA

Moterį muzika lydi nuo vaikystės – 1989 metais Tiranoje gimusi muzikantė vaikystėje šoko baletą ir grojo pianinu. Ronelai ne naujiena ir muzikiniai projektai – ji dalyvavo ne viename iš jų gimtojoje Albanijoje.  

REKLAMA

Antrieji konkurse pasirodo latviai. Latvijai „Eurovizijoje“ šiemet atstovauja grupė „Citi Zēni“. 2020 metais susikūrusi grupė save vadina „repo princais“ ir „21 amžiaus pop divomis“. Šešių vaikinų grupei itin svarbi ekologija – šią žinutę puikiai ištransliuoja ir jų atliekama daina „Eat Your Salad“, kurioje žaismingai apdainuojamas „žalias“ gyvenimo būdas. 

Beje, įdomus faktas – du iš šešių grupės „Citi Zēni“ muzikantų yra dalyvavę latviškame „X faktoriuje“. Grupės bosistas Roberts Memmēns antrame projekto sezone užėmė šeštąją vietą, tuo tarpu vokalistas ir saksofonistas Dagnis Roziņš trečiame sezone užėmė vos 12 vietą. 

REKLAMA
REKLAMA

Ilgai laukta akimirka – trečioji „Eurovizijos“ scenoje pasirodo Lietuvos atstovė Monika Liu! Subtiliuosius „Sentimentus“ Italijai atnešanti Monika Klaipėdos universitete studijavo džiazą, vėliau mokėsi Masačiusetse, gyveno Londone, o galiausiai įsikūrė Vilniuje. 

Monika Liu apie „Euroviziją“ galvojo jau ilgą laiką, tačiau tik sukūrus „Sentimentus“ suprato, jog jau atėjo laikas šios svajonės išsipildymui. 

Ketvirtasis į „Eurovizijos“ sceną lipa Šveicarijos atstovas Marius Bear. Apenzelyje gyvenantis Marius turėjo tapti statybinės technikos mechaniku, tačiau šių planų atsisakė, siekdamas savo svajonės. Metęs statybas, vaikinas Vokietijoje ir Šveicarijoje uždarbiavo dirbdamas gatvės dainininku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2017 metais Marius Bear nusprendė pabaigti mokslus – Jungtinėje Karalystėje ėmė studijuoti prestižiniame Britų ir airių moderniosios muzikos institute. 

Slovėnijos atstovai – „LPS (Last Pizza Slice)“ – paauglių pop grupė, susikūrusi dar mokykloje. Kvintetas kartu vos nuo 2018 metų, tačiau gimtojoje Slovėnijoje jau kurį laiką sėkmingai koncertuoja ir yra kviečiami į muzikos festivalius. 

„LPS“ dainos atsiradimo istorija – komiškai skaudi: dainoje pasakojama tikra istorija apie tai, kaip grupės vokalistą Filipą paliko mergina. Negana to, skyryboms ji pasirinko itin nemalonią vietą – diskoteką. 

Šeštieji „Eurovizijos“ scenoje – nenuginčijamais konkurso favoritais laikomi Ukrainos atstovai. Grupė „The Kalush Orchestra“ savo pavadinimą kildina iš Kalušo miesto. Grupė savo kūryboje įpina ir ukrainietiškos folk muzikos. 

REKLAMA

„The Kalush Orchestra“ karas Ukrainoje palietė itin asmeniškai – likus vos kelioms dienoms iki „Eurovizijos“, grupės lyderis Olegas Psiukas išdavė, jog atakos metu žuvo jo bičiulis. 

Beje, vienas iš grupės narių jau yra dalyvavęs „Eurovizijoje“ – Igoris Didenčiukas praėjusiais metais konkurse pasirodė su daugybę gerbėjų Lietuvoje turinčia grupe „Go_A“.

Toliau „Eurovizijos“ scenoje – Bulgarijos atstovai „Intelligent Music Project“ su daina „Intention“. Pasak portalo eurovision.tv, tai – supergrupė, sudaryta iš itin patyrusių muzikantų, koncertavusių tiek kartu, tiek ir su kitomis muzikos grupėmis. 

REKLAMA

Šios grupės sudėtis nuolat kinta – grupė turi „atvirų durų politiką“. Į „inteligentiškos muzikos projektą“ nuolat kviečiami kiti talentingi muzikantai. Per 10 metų karjeros, šie Bulgarijos grandai jau spėjo dirbti su tokiomis legendomis kaip TOTO, „Black Sabbath“, Stevie Wonder‘iu, Philu Collinsu ir daug kitų.

Aštuntoji pasirodo Nyderlandų atstovė. Nyderlandams šiemet „Eurovizijoje“ atstovauja jaunosios kartos atstovė Stien den Hollander, geriau žinoma kaip S10. Vos 21-erių atlikėja savo gimtojoje šalyje jau yra laimėjusi daugybę apdovanojimų, o savo debiutinį albumą pati parašė, įrašė ir išleido būdama vos 16-os. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Milijonus perklausų renkanti mergina jau spėjo studijoje susitikti su garsiausiais Nyderlandų atlikėjais ir užkariauti kritikų širdis.

Devintoji pasirodanti Moldova „Eurovizijos“ viltimi šiemet pasirinko dviejų grupių tandemą – „Zdob şi Zdub ir Advahov Brothers“. Grupė „Zdob şi Zdub“ itin gerai žinoma gimtojoje Moldovoje – susibūrusi dar 1994-aisiais ir per beveik 30 metų karjeros išleido 10 albumų. 

Tai šiai grupei – jau trečiasis kartas didžiojoje „Eurovizijoje“. Pirmąjį kartą grupė konkurse dalyvavo tais metais, kai Moldova apskritai debiutavo „Eurovizijoje“ – ir užėmė 6-ąją vietą. Antrąjį kartą konkurse grupę išvydome 2011 metais. 

REKLAMA

Su grupe pasirdysiantys broliai Advahovai Moldovoje yra tokie garsūs, kad turi savo liaudies muzikos orkestrą.

Portugalijai atstovauja jaunoji atlikėja MARO. Būdama 19-os mergina suprato, jog nori visą savo gyvenimą susieti su muzika. 2017 metais MARO baigė Berklio muzikos koledžą JAV, tačiau į Portugaliją negrįžo – pasiliko Los Andžele. Sprendimas buvo puikus – per pirmuosius metus JAV mergina įrašė ir išleido net šešis albumus. 

Vėliau socialiniuose tinkluose ją pastebėjo „Grammy“ apdovanojimą laimėjęs dainininkas Jacobas Collieris, kuris pakvietė merginą gastroliuoti su jo grupe. Nuo tada MARO spėjo „apšildyti“ daugybę pasaulinio garso atlikėjų.

REKLAMA

Kroatijos atstovė – Mia Dimšić. Mergina gimė Osijeke, Kroatijoje, o jos karjera prasidėjo po to, kai vietinė roko grupė „Džentlmeni“ ją pakvietė į savo gastroles JAV ir Kanadoje. Turui pasibaigus, Mia ėmė kurti savo muziką. 

Mergina sako, jog jos didžiausios įkvėpėjos – Norah Jones, Kacey Musgraves ir Taylor Swift. Mios karjera klostėsi itin sėkmingai, jos išleisti albumai puikavosi šalies topų viršūnėse. Mergina jau spėjo išleisti ir memuarus „Cesta Do Sna“ (liet. Kelias link svajonės).

Danija į „Euroviziją“ šiemet siunčia grupę „REDDI“. Merginų ketvertukas teigia, jog jų muzika netelpa į vieno žanro ribas – rokas ir punk‘as čia susimaišo su pop muzika ir net klasikiniais instrumentais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jų daina „The Show“ – tikras feministinis himnas. „Savo daina norime parodyti pasauliui, jog moterys gali viską padaryti pačios. Visi galvojome, kodėl Danijoje tiek mažai moterų grupių. Dabar galime parodyti, kad tai galima lengvai pakeisti“, – sako merginos.

Austrijai atstovaujantis Luka Michlmayr, geriau žinomas LUM!X slapyvardžiu, jau spėjo tapti garsiu vardu viso pasaulio elektroninės muzikos gerbėjams. Nors būdamas mažas jis grojo gitara, greitai jo meilė muzikai transformavosi ir vaikinas susidomėjo elektronine muzika. 

2017 metais jis su italų hitų kurėju Gabry Ponte sukūrė hitą „Monster“, vien platformoje „Spotify“ bemat surinkusį per 200 milijonų perklausų. Vaikino scenos partnerė Pia Maria turi daugybę patirties muzikiniame teatre ir puoselėją aistrą specialiųjų efektų makiažui.

REKLAMA

Islandijai atstovauja seserų Siggos, Betos ir Elìn suburta grupė „Systur“. Merginos savo dainą atlieka gimtąja islandų kalba – pasak jų, tai svarbu, nes šią kalbą ne islandai galimybę išgirsti turi itin retai. 

„Systur“ šeimos dvasia jaučiama ne tik pačioje grupėje – merginos jau daug metų aktyviai remia Islandijos jaunuolius, kurių šeimos nusprendė jų nepalaikyti. Ypatingą dėmesį grupės narės skiria translyčių islandų palaikymui.

Toliau į sceną lipa Graikijos atstovė Amanda Georgiadi Tenfjord. Vaikystę mergina praleido dvejose šalyse – gimtojoje Graikijjoje ir vėliau persikėlė į Norvegiją. Skandinavijos šalyje Amanda mokykloje mokėsi toje pačioje klasėje kaip norvegų garsenybė Sigrid. 

REKLAMA

Amanda jau spėjo išgarsėti visame pasaulyje – žurnalas NME rašo, jog jos dainos platformų „Spotify“ ir „Apple Music“ pagalba jau apkeliavo visas pasaulio šalis, o kelios dainos buvo įtrauktos į „Netflix“ serialų garso takelius. 

Graikijos atstovė ne tik muzikantė, bet ir medicinos studentė. Mergina rezidentūrą atliko ligoninėje, kurioje dirbo su koronavirusu sergančiais pacientais.

Norvegijos atstovai – paslaptingieji „Subwoolfer“. Šio muzikantų trejetuko tapatybės išlieka paslaptimi tiek jų gerbėjams, tiek žiniasklaidai. Visgi, savo susikūrimo versiją pateikia pati grupė. „Subwoolfer“ juokauja, jog susikūrė prieš 4.5 milijardo metų mėnulyje ir save vadina sėkmingiausia visų laikų pop grupe.

REKLAMA
REKLAMA

Itin gerai grupė atsiliepia ir apie savo dainą – „Give That Wolf A Banana“ jie vadina „geriausia kada nors sukurta daina“.

Paskutinė pirmąjame pusfinalyje pasirodo Armėnijos atstovė Rosa Linn. Mergina gimė ir augo mažame Vanadzoro miestelyje. Rosa sako, norinti pasekti Malénos, kuri Armėnijai atneše pergalę „Vaikų Eurovizijoje“, praėjusių metų gruodį vykusioje Paryžiuje, pavyzdžiu. 

Iš mažo miestelio kilusi Rosa džiaugiasi, jog nepalankios aplinkybės jai nesutrukdė pasiekti savo tikslo – atstovauti šaliai „Eurovizijoje“: „Žiūrint iš šalies, visos aplinkybės buvo prieš mane – nežinoma mergina iš mažo Armenijos miestelio. Bet minčių galia yra milžiniška, kai ją seka sunkus darbas ir užsispyrimas“, – sako Rosa Linn.

Primename, kad po paskutiniųjų pirmojo pusfinalio repeticijų paaiškėjo naujausi pusfinalio favoritai, o Monikos Liu reitingas dar sumažėjo. 

Lažybų ekspertas Patrickas Flynnas apžvelgė naujausius rezultatus portale „Wiwibloggs“. Šie lažybų rezultatai surinkti prieš pasirodymą komisijai. 

Labiausiai lažybų lentelėje pakilo Portugalija – jos šansai patekti į finalą pasak lažybininkų pakilo net 17 procentinių punktų ir dabar siekia 92%. Tiesa, šalies šansas nugalėti konkurse nukrito 0.1 punkto ir dabar siekia vos pusę procento. 

REKLAMA

 Portugalijos pasirodymą P. Flynnas pavadino „juoduoju arkliu“ ir pareiškė, jog nesistebia, kad šiai šaliai taip sekasi. „Portugalija tikrai gali eiti toli“, – sakė specialistas. 

Kita šalis su daugiau nei 90% tikimybe patekti į finalą iš pirmojo pusfinalio – Armėnija. Šios šalies šansus nugalėti konkursą lažybininkai vertina kiek prasčiau – vos 0.2%, pastarasis taip pat krito vienu punktu. 

Pasak eksperto, Rosai Linn patekti į finalą turėtų padėti jos puikus vokalas, tai, jog ji šiąnakt pasirodo paskutinė, ir įspūdingas pasirodymas – mergina pasirodys milžiniškoje miegamojo dekoracijoje. 

O štai broliukų latvių šansas patekti į „Eurovizijos“ finalą iš pirmojo pusfinalio gerokai mažesnis – vos perkopia 50% kartelę. Šalies reitingas smarkiai kilo po paskutinės repeticijos – pašoko net 10 procentinių punktų. 

Kalbant apie po generalinės pusfinalio repeticijos lažybų lentelėje kritusias šalis, labiausiai čia nepasisekė Šveicarijai. Šalies šansus patekti į finalą lažybininkai dabar vertina vos 46% – 15 punktų mažiau nei anksčiau. 

Prie labiausiai lentelėje kritusių šalių matome ir save – Monikos Liu šansas patekti į finalą, anot lažybų bendrovių – vos 35%. Pasak eksperto, Monikos 11 punktų kritimą lėmė sulūžusi kinetinės saulės dekoracija ir dėl jos nukentėjusi pačios Lietuvos atstovės scenografija.

Labai charizmatiška
Super grazus pasirodymas... O rusu trol. iai dus. kit... Toks jusu likimas!
Myliu Monika
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų