• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Eurovizijos“ dainų konkurse kasmet pasirodo nauji veidai, prikaustantys savo unikaliu balsu ir daina. Tačiau tuo pat metu yra ir dainų konkursą puikiai pažįstantys atlikėjai – viena iš tokių yra „Eurovizijos“ atrankose 12 kartų dalyvavusi Aistė Pilvelytė. Naujienų portalui tv3.lt  A. Pilvelytė papasakojo apie jaudulį ant scenos ir didžiausius Monikos Liu pranašumus.

„Eurovizijos“ dainų konkurse kasmet pasirodo nauji veidai, prikaustantys savo unikaliu balsu ir daina. Tačiau tuo pat metu yra ir dainų konkursą puikiai pažįstantys atlikėjai – viena iš tokių yra „Eurovizijos“ atrankose 12 kartų dalyvavusi Aistė Pilvelytė. Naujienų portalui tv3.lt  A. Pilvelytė papasakojo apie jaudulį ant scenos ir didžiausius Monikos Liu pranašumus.

REKLAMA

Aistė Pilvelytė (42) teigia mananti, kad daug kas lietuvių atstovės Monikos Liu pasirodymą vertina skeptiškai dėl to, kad ji paruošė neįprastą eurovizinį pasirodymą.

„Visi visada bijo nestandarto. O Monika Liu yra tikras nestandartas, nes ji neša lietuvių kalbą. Turbūt visi ir abejoja, kad Europa nesupras, ką ji dainuoja. Tačiau aš visada sakau, kad žmogus gali dainuoti bet kokia kalba – svarbiausia, ką jis transliuoja dainuodamas. Ar jis dainuoja iš širdies, sielos gelmių, ar jis tik išėjo padainuoti nesuprasdamas apie ką dainuoja. Monika Liu yra ta atlikėja, kuri dainuoja iš širdies gelmių – Europa ją tikrai išgirs“, – šiltų žodžių negaili atlikėja.

Moteris sako, kad kai kurie dainininkai žmonių širdis moka paliesti taip, kad tam net nereikia žodžių.

„Žmonių širdis gali paliesti net niūniuodamas. Pažiūrėkime į portugalų pavyzdį – jie anksčiau dainavo portugališkai, bet kai išėjo ir uždainavo, visi sustingo, šiurpuliukai tik pradėjo bėgioti per kūną. Tai yra įrodymas, kad ne žodžiuose esmė, o tame, kaip tu atlieki ir kaip perteiki per dainą savo emociją“, – kalba A. Pilvelytė.

REKLAMA
REKLAMA

Baiminasi dėl jaudulio

Pati Aistė Pilvelytė savo eurovizines dainas ir pasirodymus prisimena su tam tikra nostalgija. Ji teigia norėjusi ir šiemet sudalyvauti atrankoje, tačiau suabejojusi, ar su daina kažką pasiektų. „Aš visada norėjau dalyvauti „Eurovizijoje“ būtent Italijoje. Man net draugai skambino, skatino dalyvauti ir važiuoti į Turiną, – šypsosi ji. – Man Italija kaip šalis labai patinka. Tačiau pamąsčiau, kad ta daina, kurią turiu, tikrai nebus pakankamai gera.“

REKLAMA

Vis dėlto įdėmiai žiūrėjusi lietuvišką „Eurovizijos“ atranką „Pabandom iš naujo“ pašnekovė turėjo porą favoritų, iš kurių Monika Liu itin išsiskyrė ne tik stiliumi, bet ir pačia daina.

„Nenustebau, kai Monika buvo išrinkta. Turėjau 2 favoritus, bet Monika turėjo visišką išskirtinumą nuo kitų. Aišku, sužaidė ir lietuvių kalba. Bet, manau, čia itin svarbi ir patirtis. Monika yra gera atlikėja, mačiusi daug scenos – tai jai pridėjo daug pliusų. Nes kartais gali būti labai graži dainininkė, kuri fantastiškai dainuoja. Tačiau jei ji kūrinį atlieka tik techniškai gerai, tai nereiškia, kad žmonės už ją balsuos“, – tikina moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Pasitikėjimas savimi ir ant scenos stovėjimas abiejomis kojomis tvirtai – labai svarbi bet kokio pasirodymo dalis. Tą sako ir A. Pilvelytė, vildamasi, kad Monikos Liu neužvaldys didžiosios scenos jaudulys.

„Manau, kad pasirodyme vienas nenuspėjamas dalykas yra jaudulys. Labai svarbu, kaip ji su tuo jauduliu susitvarkys. Kartais jaudulys ir išgąstis matomas akyse. Pamenu, kad kažkada dainą atliko tokia labai graži anglė, kuriai taip jaudulys pakišo koją, kad pritraukus kamerą jos akyse matėsi baimė, nors ji atrodė ir dainavo gražiai. Tą stebėdamas ir pats žiūrovas pradeda bijoti“, – akcentuoja ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausus, ar eurovizinė scena, jos manymu, skiriasi nuo įprastos scenos, pašnekovė net neabejoja – viski skirtumai tik mūsų mintyse.

„Jei savo mintyse iškeli žmogų, taip pat galvoje gali iškelti sceną. Kiekvienas mes įsivaizduojame sceną taip, kaip norime. Labiausiai scenos skiriasi tada, kai žinai, kad eini į tiesioginę transliaciją ir į tave žiūri 3 milijonai žmonių, gal ir daugiau. Tada jauti be proto didelę atsakomybę ir galvoji, kad tik viskas būtų gerai ir kad neiškiltų joks jauduliukas balse. Manau, kad atlikėjas „Eurovizijoje“ susiduria su daug streso“, – teigia moteris.

REKLAMA

„Vis dėlto labai žaviuosi Monika ir tikiuosi, kad jai viskas pavyks. Aš ją labai palaikau ir meldžiuosi, kad viskas įvyktų taip, kaip ji suplanavusi“, – šiltas emocijas lietuvių atstovei siunčia A. Pilvelytė.

Eurovizija 2022“ Italijos mieste Turine vyks gegužės 10–14 d. Pirmasis pusfinalis įvyks gegužės 10 d., antradienį, kur Monika Liu pasirodys trečiu numeriu, antrasis – ketvirtadienį, o finalas – gegužės 14 d., šeštadienį. Visos trys tiesioginės transliacijos iš Turino prasidės 22 val. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų