REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie ežero, Nemenčinės miškuose įsikūrusios vaikų stovyklos „Varlinukas“ organizatoriai jau rezervuoja vietas vaikų poilsiui ir ugdymui.

Prie ežero, Nemenčinės miškuose įsikūrusios vaikų stovyklos „Varlinukas“ organizatoriai jau rezervuoja vietas vaikų poilsiui ir ugdymui.

REKLAMA

Pasak organizatorių, tėvai kasdien atakuoja juos skambučiais, mat vasara jau ant nosies, o mokslams pasibaigus ne visi turi galimybę nuobodžiaujančius vaikus palikti pas senelius.  

„Kiekvieną dieną sulaukiame labai daug skambučių ir laiškų ir tų pačių klausimų, kada jūs pagaliau atsidarysite? Tikrai mums 100 procentų pažadėkite. Juokai juokais, bet tėvai nori atvežti į stovyklą vaikus“, – pasakojo „Varlinukas“ koordinatorė Marina Petrulevič.

Nors mokslo metai jau artėja į pabaigą, vyriausybė iki šiol delsė ir į klausimą, ar šiemet vyks vaikų stovyklos, tiesaus atsakymo neturėjo. O kol valdžia delsia,  „Varlinuko“ stovykloje jau dabar verda darbai – kruopščiai ruošiamos maitinimo patalpos, kur vaikai pietaus, taip pat planuojami įvairūs užsiėmimai.  

REKLAMA
REKLAMA

„Apie 70 procentų gal jau vietų yra užpildyta ir skirtingai nuo ankstesnių metų galvojame, kad jau gegužės mėnesį pradėsime uždarymus registracijų skelbti. Nes anksčiau tai vykdavo kažkur birželį apie vidurį pamainos uždarymas“, – kalbėjo stovyklos „Varlinukas“ vadovas Audrius Mickevičius. 

REKLAMA

Valdžia dėl prastos epidemiologinės situacijos, o ypač įtemptos padėties Vilniuje, sprendimus dėl stovyklų vis atitolindavo. Tiesa, nuolatiniai tėvų klausimai apie vaikų poilsį ir organizatorių raginimai leisti veikti stovykloms, ledus pralaužė.  

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ramina ir tėvus, ir organizatorius – vasarą stovyklos ir vėl galės atsidaryti. Tiesa, vaikų ugdymas turės būti organizuojamas grupėse, kuriose dalyvautų ne daugiau kaip 15 asmenų.  

„Bet faktas, kad stovyklos bendroje sumoje vyksta didesnės tik su atskiromis grupėmis. Tikslas yra, kad šios grupės nesimaišytų ir visuose užsiėmimuose vienam asmeniui būtų taikomas bent 5 kvadratinių metrų plotas“, – sakė neformalaus švietimo skyriaus vedėjas Tomas Pūtys. 

REKLAMA
REKLAMA

O tėvai jau džiūgauja, kad vaikai pagaliau galės sugrįžti į normalų gyvenimą ir susitikti su draugais:

„Jeigu bus galimybė, kad vaikai galės saugiai dalyvauti, tai tikrai dalyvausime stovyklose. O jei ne, rasim veiklos, kaip edukuoti.“  

„Tiesiog galvojame apie stovyklą, o tada jau ir nuspręsime pagal aplinkybes.“  

Lietuvos tėvų forumas tikina, kad vaikams aktyvi fizinė veikla ypač gamtoje yra gyvybiškai svarbi. Mat po nuotolinio mokymosi didžioji dalis moksleivių jaučiasi ne tik emociškai išvargę, bet ir fiziškai nusilpę.  

„Šiandien vaikai yra tikrai labai išsekę, praradę gyvenimo džiaugsmą, jų stambioji motorika nusilpusi, jie užsisėdėję, jų psichinė, emocinė būklė labai išsiderinusi. Dirglūs, jie daugiau nieko nemato, tapo dėžučių žmonėmis“, – kalbėjo Lietuvos tėvų forumo tarybos narė Jolanta Lipkevičienė.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, jau dabar kai kurie stovyklų organizatoriai puse lūpų prabyla, kad brangstant maistui, didėjant algoms, įkandin augs ir stovyklų kainos. Kol kas esą nedaug – keliais procentais. Štai už savaitės poilsį, sportą ir kūrybines veiklas, kartu su maitinimu bei apgyvendinimu Nemenčinės miškų apsuptyje tėvai atseikės apie 180 eurų.  

„Maitinimas šiek tiek brangsta, tai mes turime kompensuoti keldami kainas, bet ne žymus padidėjimas“, – paaiškino A. Mickevičius.   

O vaikų poilsio stovyklas pajūryje organizuojantis Germanas Čepas tikina – kainų nekels. Mat per karantiną tėvai ir taip susidūrė su didžiuliais iššūkiais – kai kurie prarado darbus, kartu su vaikais sėdėjo namuose.  

REKLAMA

„Mūsų įstaigos prioritetas – nebranginti stovyklų. Mes stengiamės, kad nepriklausomai nuo pajamų visi vaikai galėtų sudalyvauti. Mūsų stovyklos kaip kainavo iki 100 eurų, taip ir kainuos. Čia įskaitant ir maitinimą, ir apgyvendinimą“, – sakė G. Čepas. 

Stovyklų organizatoriai patikina, kad vasarą laikytis karantino reikalavimų žymiai lengviau, mat daugelis veiklų vyksta gamtoje – prie jūros ar ežero, lengviau laikytis ir saugaus atstumo – tad problemų kilti neturėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų