Gairės

vasara

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vasara“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vasara“.

Štai ir viskas: Lietuvoje džiaugtis liko nedaug – greitai „išjungsime vasarą“

Šis rugsėjis, tikėtina, bus šilčiausias per 245 metus, mat pagal orų stebėjimų duomenis dar nė nesibaigė meteorologinė vasara. Vis dėlto džiaugtis liko neilgai – meteorologai įspėja, kad orai netrukus atvės. Šiais metais rugsėjo mėnuo išsiskiria neįprastai dideliu šiltų dienų skaičiumi. Iki pat rudens lygiadienio (rugsėjo 23 d.) oro temperatūra beveik visoje Lietuvoje nenukrito žemiau 15 laipsnių.
Orai 2023-09-27

Šiandien Lietuvoje – ypatinga diena: kiti ją pamiršta

Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia (tęsiasi iki 29 d.). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasara – tai šiltas sezonas rudens metu. O šiemet ši diena ypatinga, mat tokio karšto rudens daugelis net neprisimena. Anot meteorologų, rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje į Lietuvą užklysta anticiklonas iš pietų, atnešdamas apie savaitę ar dvi saulėtų ir šiltų orų. Oras sušyla iki 20 laipsnių ir net daugiau.
2023-09-21

Naujas visų laikų karščio rekordas: pasaulis išgyveno karščiausią užfiksuotą vasarą

51
Šių metų vasara buvo karščiausia Žemėje nuo pasaulinių matavimų pradžios 1880 metais, skelbia NASA. „Sudėjus kartu, birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiai buvo 0,23 laipsnio šiltesni nei bet kuri kita vasara nuo NASA įrašų pradžios ir 1,2 laipsnio šiltesni nei vidutinė vasara nuo 1951 m. iki 1980 m., – rašoma NASA pranešime.
51 2023-09-15

Daugiau nei pusė vasaros dienų buvo šiltesnės už atitinkamos dienos vidurkį

Iš 92 šios vasaros dienų 52 buvo šiltesnės už atitinkamos dienos daugiametį vidurkį, pirmadienį pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.  Pasak meteorologų, 22 šiltos dienos fiksuotos birželį, liepą – septynios, rugpjūtį – 23 dienos.  Taip pat teigiama, jog per vasarą stebėta 17 labai karštų dienų, kai paros vidutinė oro temperatūra siekė dvidešimt ar daugiau laipsnių Celsijaus.
Orai 2023-09-04

Pasiektas naujas dienos karščio rekordas: šilčiau buvo tik prieš 26 metus

59
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 26 d. pasiketas naujas dienos šilumos rekordas. „Šeštadienį Pietų Lietuvoje sušilo 1–3 laipsniais daugiau nei buvo prognozuota (24–29 °C). Remiantis preliminariais duomenimis, buvo pasiektas naujas rugpjūčio 26-osios karščio rekordas – Birštone oras įkaito iki 31,7 °C“, – skelbia LHMT puslapis „Meteo.

Sinoptikai įspėja – bus vasariškų audrų: sulauksime visko

99
Sinoptikai praneša, kad šalyje dar sulauksime vasariškų audrų: liūčių, perkūnijų, stipresnių vėjo gūsių ir net krušos. Šiandien Lietuvoje vietomis trumpi lietūs, perkūnija. Aukščiausia temperatūra 22–27, pajūryje 19–21 laipsnis šilumos. Pirmadienį daugelyje rajonų trumpi lietūs su perkūnija, naktį vietomis lis smarkiai.

Lietuvos kurortai – apie šių metų sezoną: „Ne tragiška vasara, bet ir ne stebuklinga“

Oficialių duomenų apie turistų srautus šį sezoną Lietuvos kurortai dar neturi, tačiau besibaigianti vasara vertinama neblogai. Pastebima, kad svečiai šiemet buvo spontaniški ir itin jautrūs orų permainoms –  Nidoje nesulaukta planuotų maždaug šimto turistų grupių iš Vokietijos, daugiau jų vis dar laukiama ir Druskininkuose.

Pasiruoškite orų šėlsmui: daug kur nušniokš lietus, lydės perkūnija ar net kruša

239
Paskutinį vasaros savaitgalį orai parodys savo galią – daug kur gali nušniokšti trumpi lietūs (kai kur smarkūs), perkūnija. Vietomis galima kruša. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 24–29 laipsniai šilumos. Sekmadienį kai kur trumpas lietus. Naktį vietomis perkūnija, rūkas. Vėjas naktį silpnas, dieną nepastovios krypties, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 14–19, dieną 21–26 laipsniai šilumos.

Orai nuobodžiauti neleis: prapliups liūtys su perkūnija

62
„Orai nuobodžiauti neleis“, – sako sinoptikas Naglis Šulija, mat netrukus sulauksime kritulių dozės – prapliups liūtys su perkūnija. Tiesa, vėsu nebus – dienomis oro temperatūra šils iki 23–30 laipsnių. Šiandien orus Lietuvoje lėmė žemo slėgio pakraštys, dėl to buvo debesuota, kai kur palijo. Artimiausią naktį vyraus nepastovus debesuotumas, kai kur palis, galima ir perkūnija. Dieną daug kur palis, dažniausiai neilgai, bet vietomis smarkiai ir su perkūnija. Galima ir kruša.
62
Orai 2023-08-25

Aiškėja savaitgalio orai: atplauks šilumos banga, bet bus ir lietaus

Sinoptikas Naglis Šulija pateikia naujausią orų prognozę, kurioje – kontrastai: savaitės pabaigoje bus ir šiltų, ir vėsesnių dienų su lietumi. Šiandien orus Lietuvoje lėmė aukšto slėgio srities pakraštys. Buvo debesuota su pragiedruliais, vietomis palijo. Šį vakarą palis tik šiaurės rytuose, bet greitai liausis. Dangus giedrės. Dieną debesys augs iš naujo, vietomis, daugiausia vakaruose ir šiaurėje, vėl palis.
Orai 2023-08-24
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų