REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos invazija Ukrainoje atskleidė blėstančią JAV karinio atgrasymo galią, tačiau, panašu, kad tik keletas lyderių sugeba tai pripažinti. Savo ruožtu JAV karinio jūrų laivyno admirolas pripažįsta, kad krizė Ukrainoje „yra tik apšilimas“, rašo „The Wall Street Journal“.

Rusijos invazija Ukrainoje atskleidė blėstančią JAV karinio atgrasymo galią, tačiau, panašu, kad tik keletas lyderių sugeba tai pripažinti. Savo ruožtu JAV karinio jūrų laivyno admirolas pripažįsta, kad krizė Ukrainoje „yra tik apšilimas“, rašo „The Wall Street Journal“.

REKLAMA

JAV strateginės vadovybės karinio jūrų laivyno admirolas Charlesas Richardas tikina, kad jau netrukus JAV karinė galybė gali būti išbandoma.

„Ši Ukrainos krizė, kuri vyksta dabar, yra tik apšilimas. Didžioji [krizė] ateina. Tai neužtruks. Neilgai trukus, mes būsime išbandomi tokiais būdais, kuriais anksčiau nebuvome testuojami“, – kalbėjo jis.

Pasak admirolo, Kinija jau dabar demonstruoja greitesnį karinių priemonių naudojimą. 

„Vertindamas mūsų atgrasymo prieš Kiniją lygį, laivas pamažu skęsta. Skęsta lėtai, tačiau skęsta, nes [Kinija] greičiau vysto karinius pajėgumus nei mes. 

REKLAMA
REKLAMA

<...> Nesvarbu, kokie yra geri mūsų vadai ar [kariniai] žirgai, mums jų nepakaks. Ir ši problema paaštrės dar labiau“, – teigė jis.

Teigiama, kad JAV karinių pajėgumų problematika yra neatidėliotina, tačiau dalis politikų nenori to pripažinti.

REKLAMA

Admirolo pastebėjimu, JAV išlaiko pranašumą kalbant apie povandeninius laivus, tačiau net ir ši karinių pajėgumų sritis, pasak jo, gali susilpnėti, tačiau išeičių yra, pavyzdžiui, paspartinant gamybą. C. Richardas teigia, kad pagaminti tris greitai atakuojančius povandeninius laivus per vienerius metus – jau būtų gera pradžia. 

Rašoma, kad praėjusiais metais Kinijos išbandyta hipergarsinė raketa, kuri apskrido aplink pasaulį ir galiausiai nusileido Kinijos teritorijoje, tąkart turėjo sukelti daugiau pavojaus signalų, mat tai reiškia, kad Pekinas yra pajėgus sukelti grėsmę bet kuriam JAV miestui ar objektui, tikriausiai, net neišsiduodant. 

REKLAMA
REKLAMA

Be to, pastebima, kad JAV atstovai, žvelgdami į turimų hipergarsinių raketų panaudojimo galimybes, turėtų iškelti klausimą Kongrese, kaip Kinija ir Rusija sugebėjo pralenkti pačią Ameriką.

„Mes žinojome, kaip reikia judėti greitai, tačiau praradome sugebėjimą tai daryti“, – teigė admirolas.

C. Richardo teigimu, perteikiant viešas žinutes apie JAV karines silpnybes, kyla pavojus, kad priešai gali tuo pasinaudoti, mat Pekinas mano, kad Amerika negali užkardyti galimų puolimų.

JAV finansuos Ukrainai siunčiamų tankų, priešlėktuvinių raketų atnaujinimą

Jungtinės Valstijos finansuos tankų T-72 ir oro gynybos sistemų „Hawk“ raketų atnaujinimą pagal maždaug 400 mln. JAV dolerių vertės saugumo pagalbos Ukrainai paketą, penktadienį pranešė Pentagonas.

Ukrainai itin reikia oro gynybos sistemų ir šarvuotos įrangos, tačiau tankai T-72 nusileidžia šiuolaikiškiausiems tankams, tokiems kaip vokiečių tankai „Leopard“ ar Jungtinių Valstijų tankai „Abrams“.

Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh žurnalistams pareiškė, kad „tankai bus perduoti iš Čekijos ir Jungtinės Valstijos moka už 45 iš jų atnaujinimą“. Anot jos, už dar 45 tankų atnaujinimą įsipareigoja sumokėti Nyderlandų vyriausybė, taigi iš viso bus perduota 90 T-72.

REKLAMA

Pasak S. Singh, šiuose sovietinių laikų tankuose bus įrengtos „pažangios optikos ir komunikacijos sistemos bei šarvų konstrukcijos“. Pirmieji tankai bus parengti perdavimui iki gruodžio pabaigos, o likusieji bus pristatyti 2023-aisiais.

Paklausta, kodėl Ukrainai nesiunčiami šiuolaikiškesni tankai, ji paminėjo keletą veiksnių, įskaitant naudojimo paprastumą ir kainą.

„Ukrainiečiai žino, kaip naudoti šiuos tankus mūšio lauke“, – pareiškė S. Singh ir pridūrė, kad „naujo pagrindinio kovinio tanko įvedimas yra itin brangus reikalas, tam reikia daug laiko ir tai būtų itin sunki užduotis ukrainiečių pajėgoms“.

Pagal naująjį pagalbos paketą taip pat bus finansuojamas iš JAV atsargų skiriamų sistemų „Hawk“ raketų atnaujinimas.

REKLAMA

S. Singh atsisakė nurodyti, kiek raketų yra atnaujinama, paaiškinusi, kad ši informacija neatskleidžiama saugumo sumetimais.

Į pagalbos paketą taip pat įtraukta 1,1 tūkst. bepiločių orlaivių „Phoenix Ghost“, 40 šarvuotų katerių ir, be kita ko, 250 šarvuočių M1117 atnaujinimo finansavimas.

Nuo Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį JAV administracija karinei pagalbai Ukrainai jau skyrė daugiau kaip 18,2 mlrd. dolerių (18,35 mlrd. eurų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų