REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki Velykų dar savaitė, tačiau lietuviai nesnaudžia ir šturmuoja Lenkiją – taip iš anksto pasirūpindami vaišių stalu. O savaitgalį ten prognozuojamas lietuvių antplūdis. Tautiečiai Lenkijos parduotuvėse ieško ne tik pigesnės mėsos, kiaušinių, pieno, bet ir gerokai pigesnių alkoholinių gėrimų, kuriuos tautiečiai perka paletėmis.

Iki Velykų dar savaitė, tačiau lietuviai nesnaudžia ir šturmuoja Lenkiją – taip iš anksto pasirūpindami vaišių stalu. O savaitgalį ten prognozuojamas lietuvių antplūdis. Tautiečiai Lenkijos parduotuvėse ieško ne tik pigesnės mėsos, kiaušinių, pieno, bet ir gerokai pigesnių alkoholinių gėrimų, kuriuos tautiečiai perka paletėmis.

REKLAMA

Viskio butelis Suvalkuose kainuoja 14 eurų, o Lietuvos parduotuvėse maždaug dešimčia eurų brangiau. Tiesa, dažniau besilankantys Lenkijoje pastebi, kad ir pas kaimynus kainos išaugusios, bet apsiprekinti Lenkijoje vistiek pigiau nei mūsų prekybos centruose. Na, o kas nuguls ant lietuvių Velykų stalo iš Lenkijos ir kiek planuoja tautiečiai sutaupyti?

Jolanta iš Garliavos dažnai atvažiuoja į Suvalkus apsipirkti. O dabar Velykoms moteris renkasi maisto produktus, kurie nuguls ant šventinio stalo. Tiesa, darbo dienomis Lenkijos parduotuvėse lietuvių mažiau, tačiau savaitgalį čia prognozuojamas tautiečių antplūdis.

REKLAMA
REKLAMA

O kiek išleis pinigų – moteris iš anksto neplanavo. Sako: ką reikia – tą ir perka. Užtat prieš važiuodama gerai internete parduotuvių pasiūlymus išstudijavo. Dabar, prieš Šventas Velykas, verslininkai siūlo daug nuolaidų. Štai kiaulienos šonkaulių kilogramą Jolanta pirko už 5 eurus, o kalakutienos kilogramas – vos trys eurai. Lietuvos prekybos centruose mėsa vidutiniškai 2-3 eurais brangiau.

REKLAMA

„Mėsytė pigiau. Po tris su centais išeina. – Kiauliena? – Mentės gabalai, nugarinė, kalakutas. – O kiek kalakuto šlaunys, nepamenate? – Neprisimenu, bet apie tris“, – sako Jolanta.

Velykoms pirko ir vyno: sako, kai kurių rūšių butelis netgi keliais eurais pigesnis nei Lietuvos parduotuvėse.

O Paulius iš Kauno su šeima į Lenkiją apsipirkti atvažiavo pirmą kartą. Iki Velykų dar savaitė, tačiau daug prekių skirta būtent šiai pavasario šventei. Šviežių produktų pirko nedaug, o visa kita nesuges. Vyras skaičiuoja, kad Lietuvoje už tokį kiekį maisto ir buities prekių būtų išleidęs pora šimtų eurų daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

„O čia jau paskutinė stotelė ar dar kažkur? – Paskutinė. – Kiek maždaug išleidote? – Apie 300 eurų išvertus, visas šitas krepšelis kainavo“, – sako Paulius.

Dažnai į Lenkiją važiuojantys apsipirkti lietuviai pastebi, kad maisto prekių kainos auga ir šioje šalyje. Irma į Suvalkus atvažiuoja du kartus per mėnesį. Gyvena prie pat sienos, tad iki parduotuvių nė pusvalandžio netrunka nuvažiuoti.

„Didėja, bet, žinokite, nepalyginsi su mūsų kainomis. O kai aš tik neįgalumą gaunu, o mama tik pensiją, tai mums daug pigiau yra apsipirkti Lenkijoje, nei pas mus“, – tvirtina Irma iš Kalvarijos savivaldybės.

Mėsa, pienas, jų produktai ir alkoholis – tai labiausiai tautiečių graibstomos prekės Lenkijoje. Lietuviško alaus skardinė puse euro pigiau, ženkliai pigesni ir stiprieji gėrimai. Viskio butelis Suvalkuose kainuoja 14 eurų. Lietuvos parduotuvėse – maždaug dešimčia eurų brangiau. Degtinės butelis – penkiais eurais. Lenkijos įstatymai nedraudžia taikyti nuolaidų alkoholiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būna akcijos mėsai. Šiaip tai čia alkoholio žmonės perka paletėmis. Ir alus, ir šampanas viskas daug pigiau. Grietinė, pienas „Biedrionkoje“, „Kauflanduose“ nepalyginti kaip pas mus“, – tikina Irma.

Užtat lenkiškų kiaušinių lietuviai prieš šias Velykas negraibsto. Vienoje Suvalkų parduotuvėje pigiausi – maždaug du eurai už dešimt kiaušinių. Lietuvos prekybos centrai siūlo puse euro pigiau.

Kai kurie Lenkijos prekybos centrai riboja prekių su akcija kiekį. Kai vienu metu negalima įsigyti, kiek nori produktų, tarkim, sviesto už nepilnai eurą. Gitana iš Kazlų Rūdos Suvalkuose išleido 400 eurų. Skaičiuoja, kad Lietuvoje toks pat kiekis pirkinių būtų atsiėjęs ir 300 eurų brangiau.

REKLAMA

„Lietuvoje nenusipirksi už tiek. Vien tik už mėsą aš palikau apie 200 eurų. Bet tai jos kažin kiek, man per akis būna. Pirmiausia Lietuvoje pasižiūrėjome kainas ir tada čia žiūrėjome kainas. Tai vistiek išeina pigiau“, – sako Gitana.

Lenkijos statistikos departamentas skelbia, kad per praeitų metų paskutinį ketvirtį lietuviai Lenkijos parduotuvėse išleido apie 77 milijonus eurų. Sumos grįžta į priešpandeminį lygį, kai per metus tautiečiai svečioje šalyje palikdavo 300 ir daugiau milijonų eurų.

„Visiems metams užteks. Aliejų, skalbiklių, minkštiklių, indų ploviklių. Daug ko, tikrai daug ko. Ir labai apsimoka“, – sako Violeta iš Kazlų Rūdos.

Prieš metus Lenkijos Vyriausybė panaikino pridėtinės vertės mokestį maistui, nulinis tarifas taikomas iki šiol. Lietuvoje PVM maistui yra 21 procentas.

Mieli pirkėjai,pasidomėkite kiek tokie patys maisto produktai,vaistai kainuoja anglijoje.Apie auchogolį nekalbu-brangesnis gerokai.DFDS kelte daugiau negu perpus mūsų kainos,slchogolis pigesnis.Be to atpigus degalams pas juos,atpigo ir maisto produktai.
Kiek jie uždirba,koks minimumas,kokios pensijos visi žinom,todėl irgi nekalbėsiu.
Negalvokit,kad jie dvigubai daugiau ir dirba už tą patį.
Išvada:nemokam tvarkytis su savo lietuvišku ūkiu.Nesam subrendę visų labui.Sumaišę savas kišenes su visuomeninėmis...Garbinam 10dievo įsakymų tik sekmadieniais....
Bet uztat Simonyte su Skaiste uz 1.3 milijonu mokesčių mokėtoju pinigu baliukams sugeba išleisti. Cia koks kotletukas jums.
Čia su mopedu tame Augustave buvai, kad į baką tik už 4 eurus kuro telpa ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų