REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos „Jūrininkų ligoninę“ purto ilgų eilių pas gydytojus skandalas. Dar antradienį 900 žmonių lauke laukė gyvoje eilėje, kol ligoninė juos įrašys į talonėlių pas kardiologą eilę. Sveikatos apsaugos ministras Dulkys mano, kad ši skandalinga situacija yra visiškas „nonsensas“.

Klaipėdos „Jūrininkų ligoninę“ purto ilgų eilių pas gydytojus skandalas. Dar antradienį 900 žmonių lauke laukė gyvoje eilėje, kol ligoninė juos įrašys į talonėlių pas kardiologą eilę. Sveikatos apsaugos ministras Dulkys mano, kad ši skandalinga situacija yra visiškas „nonsensas“.

REKLAMA

O Valstybinė ligonių kasa priduria, kad dalis šalies ligoninių ir poliklinikų vis dar neatsigauna nuo pandemijos, tad suteikia tik du trečdalius konsultacijų. Tad eilėse pas gydytojus pacientams reikia laukti ilgus mėnesius.

Pasak buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, ligoninės ir poliklinikos stengiasi slėpti tikrąjį laiką, kiek žmonės iš tiesų stovi eilėse, dėl to kuria dvigubos registracijos sistemas.

Dešimtys klaipėdiečių sustoję į gyvą eilę šturmavo „Jūrininkų ligoninę“. Žmonės stovėjo ankstų rytą lauke tam, kad gautų talonėlį vizitui pas kardiologą.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirma, tokio didelio antplūdžio kaip vakar mūsų ambulatorija dar nebuvo sulaukusi, įprastinė mūsų konsultacijų išankstinių dieną būna iki 400 pacientų. Eina planiniai, kurie jau buvo gavę talonus, jų buvo 280 ir dar 900 papildomai, kurie užsuko užsiregistruoti“, – teigia ambulatorinių konsultacijų skyriaus vedėja Nijolė Rimdžiuvienė.

REKLAMA

„Sakyčiau, kažkoks „nonsensas“. Nesitikėjau, kad Lietuvoje galima pamatyti gyvas eiles prie ligoninių“, – kalba sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Jūrininkų ligoninė“ teisinasi, kad patalpose vyksta remonto darbai, kurie neleidžia visų eilėje esančių žmonių priimti į vidų. Tokia situacija piktina ne tik vietos gyventojus, bet ir politikus.

„Jie yra ramiai statomi lauke į eilę tiesiog sugalvojus, kad, žinot, labai gerai registraciją daryti kažkodėl vieną kartą per mėnesį. Šita situacija manęs netenkina“, – sako A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Štai, ką sako gyventojai:

„Kažkoks kosmosas. Lankausi pas daug daktarų ir tiesiog yra neįmanoma gauti talonų, priskambinsi niekada. Žmonės keliasi septintą ryto, važiuoja čia. O dar būna taloną gauni po keturių mėnesių.“

„Pas kardiologą labai sunku yra pakliūti. Atėjau, užregistravo, tai buvo lapkričio 30. Va, šiandien talonas buvo. Geriau anksčiau pakliūti, žinokit, širdis yra širdis.“

Net ir iki registratūros atėję žmonės nėra tikri, kada gydytojas juos priims. Mat jie įrašomi tik į talonėlių eilę.

„Turime talonus, kuriuos pateikia kardiologai mėnesio gale. Paleidžiam sekančiam mėnesiui. Šita laukimo eilė suformuota tada, kai nebelieka talonų. Žmogus kreipiasi – talono nėra, mes įrašome jį laukimo eilę numeriu pirmu. Taip iki 900. Ir kitą mėnesį, dabar vasaryje, pradės perkėlinėti į kovo mėnesio talonus šituos ligonius“, – aiškina N. Rimdžiuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jūrininkų ligoninė“ po reorganizacijos prieš mėnesį tapo Klaipėdos universiteto ligoninės filialu. Po kilusio skandalo įstaigos vadovai jau rinkosi kalbėtis dėl eilių problemos.

„Naujausios žinios tokios, kad šita registracijos sistema bus nutraukta. Registracija bus daroma nebe kartą per mėnesį, o kiekvieną dieną. Įstaigoje bus padidintas, reikšmingai padidintas konsultacijų skaičius“, – kalba A. Dulkys.

Pastabų „Jūrininkų ligoninei“ turi ir Valstybinė ligonių kasa. Nors pagrindiniai COVID-19 ribojimai jau užmarštyje, dalis Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų nesugeba tiekti tiek konsultacijų, kiek jų buvo iki pandemijos.

REKLAMA

„Jūrininkų ligoninė buvo viena iš jų. Kalbant apie specialisto konsultacijas, jie suteikė konsultacijų du trečdalius to, ką galėjo suteikti. Daug viešųjų įstaigų nesuteikia tiek konsultacijų, kiek mes skiriame joms lėšų“, – teigia Valstybinės ligonių kasos vadovas Gintaras Kacevičius.

O tam, kad eilių nebūtų, ligonių kasa siūlo nešalti eilėse ir naudotis e-sveikata, per ten taip pat galima užsiregistruoti pas gydytoją. Tiesa, ne visi moka naudotis virtualia sistema.

Štai onkologine liga serganti klaipėdietė senjorė Stanislava pasakoja, kad jai internetinė registracijos sistema sunkiai įkandama, moteris nežinojo, ką daryti, kai praėjusių metų gruodį jai medikai liepė registruotis per e-sveikatą: „Pasakė, mes neregistruojame, tik e-sveikatoje. Kas tas yra? Tik tai e-sveikatoje, tokių galimybių pas mane nėra. Nei interneto. Man buvo pasiūlyta kreiptis į kaimynus, į pažįstamus, draugus.“

REKLAMA

Problemų dėl eilių kyla ne tik Klaipėdoje:

„Siuntimą gavom greitai, bet į registratūrą papulti, pasakė registruosim tik kitą mėnesį. Vieną kartą per mėnesį. Jeigu katram su širdele, kam labai blogai, gal ir nebereikia daugiau.“

„Teko laukti pas kardiologą porą mėnesių.“

„Skambinu vaikams, sakau, vaikai, atvažiuokit, vežkit mane į Kauną, sakau, čia niekas neatėjo, nepaklausė, neapžiūrėjo. Ketvirtadienį nuvežė į Kauną, ačiū gydytojams.“

„Mūsų konsultacinėje poliklinikoje pagrindinė problema yra su kardiologais, ortopedais, traumatologais. Pas širdies gydytoją reikia laukti mėnesį, daugiau kaip mėnesį laiko“, – teigia Vilkaviškio ligoninės atstovė Diana Mykolaitytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paklausiausios specialybės kaip tik ir yra kardiologas, endokrinologas, taip pat onkologai. Dabar negalėčiau tiksliai pasakyti dienomis, kokios eilės, bet yra ir 2 mėnesiai ir daugiau“, – sako G. Kacevičius.

Eilės susidaro dėl įvairių priežasčių. Regionuose medikai pabrėžia ne tik per mažus atlyginimus, medikų trūkumą, bet ir padidėjusį pacientų skaičių.

„Ligotumas pacientų yra padidėjęs, aišku, turėjo įtakos, kad buvo karantinas, pastoviai stresinės situacijos, pacientų daugėja“, – tvirtina D. Mykolaitytė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aiškina, kad eiles ligoninėse bando trumpinti: ministerija esą stiprina šeimos gydytojų komandas, tobulina informacinių technologijų sistemas, peržiūri paslaugų įkainius, bet esą to neužtenka, reikia ir poliklinikų, ligoninių noro keistis.

REKLAMA

„Patys įstaigų vadovai turi tvarkyti savo registratūrų darbo laiką, turi užtikrinti, kad būtų atsiliepiama į skambučius, turi patys sudėti į sistemas tą laiką, kurį galėtų pacientai pasirinkti“, – tikina A. Dulkys.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga priduria, kad problemą visos šalies ligoninės sudarė vadinamasis Prezidentės eilių įstatymas, kuris verčia ligonines ir poliklinikas kuo greičiau priimti pacientus. Įstaigos bijo užsitarnauti valdžios rūstybę, dėl to kuria dvigubas eiles: talonus išduodą kartą per mėnesį ribotam kiekiui žmonių.

„Penkios minutės, atsidaro registratūros telefonai ir po 10 minučių nėra vietų, tai yra nesąmonė. O jų nėra dėl to, kad tiesiog nebūtų ilgiau mėnuo, per kurį turi priimti pacientą“, – tvirtina A. Veryga.

Veryga mano, kad reikia keisti įstatymus, leisti pacientus registruoti vėlesniems laikotarpiams. Esą tada žmonėms nereikėtų šalti eilėse ir būtų tiksliai aišku, kada juos gydytojas priims.

kiek laukia ,o kiek dar neisdrysta laukti ,skustis ,eiti ,lysti ir tt
trečias moderniausios medicinos centras pradeda savo veiklą
Kol neišeis į gatves bent keliasdešimt tūkstančių įvykusių piliečių kaip kad Prancūzijoj ar JK tol šie kvailiai toliau tyčiosis iš jūsų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų