arūnas dulkys

Arūnas Dulkys

 

Lietuvos politikas ir ekonomistas. Gimė 1973 metais. Dulkys turi ekonomikos mokslų daktaro laipsnį, įgytą Vilniaus universitete. Savo karjerą pradėjo dirbdamas įvairiose finansų institucijose, taip pat Lietuvos banke. 2020 metais jis buvo paskirtas Lietuvos sveikatos apsaugos ministru. Šiame poste Dulkys daugiausia dėmesio skyrė sveikatos sistemos reformoms ir kovai su COVID-19 pandemija. 

Arūnas Dulkys lankysis Liuksemburge: aptars farmacijos, sveikatos priežiūros bei vakcinacijos nuo vėžio klausimus

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankysis Liuksemburge, kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos (EPSCO) posėdyje. Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), susitikimo metu planuojama aptarti farmacijos, Europos sveikatos sąjungos bei vakcinacijos nuo vėžio klausimus. Posėdžio metu ketinama tvirtinti išvadas dėl Europos sveikatos sąjungos ateities.

Dulkys prabilo apie realybę: gydytojai prisipažįsta, kad net iki 50 proc. siuntimų išrašo be reikalo

Tęsdamas kelionę po Lietuvos gydymo įstaigas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasidalino įžvalgomis po vizito Kazlų Rūdoje. Jis pasakojo jau ne viename rajone išgirdęs realybę, kad gydytojai iki 50 proc. siuntimų išrašo ne tokių, kokių, jų nuomone, reikėtų. O tai jie elgiasi bijodami pacientų skundų ir konfliktų. Ministras samprotavo, kad vykstant pokyčiams sveikatos sistemoje įstaigų vadovams reikia išmokti priimti ir kylančius konfliktus.

Dulkys Prienų ir Kazlų Rūdos savivaldybėse aptars sveikatos reformos įgyvendinimą

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį Prienų ir Kazlų Rūdos savivaldybėse aptars sveikatos reformos įgyvendinimo eigą. Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, A. Dulkys lankysis Kazlų Rūdos ir Prienų pirminės sveikatos priežiūros centruose, susitiks su savivaldybių vadovais. Ministras taip pat susitiks su medikų bendruomenės atstovais, išklausys jų pasiūlymus dėl darbo organizavimo tvarkos.

Nuo liepos 1 d. keičiasi nedarbingumo išdavimo tvarka: štai ką būtina žinoti

Pacientus neseniai pasiekė gera žinia – nuo liepos 1 d. keičiasi tvarka, kas galės išduoti nedarbingumą. Dar metų pradžioje slaugytojams ir akušeriams suteikus daugiau funkcijų, netrukus prisidės dar viena – galimybė išrašyti nedarbingumą. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) neseniai pranešė, kad sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymais slaugytojams ir akušeriams suteikti įgaliojimai išduoti pacientams nedarbingumo pažymėjimus.

Dulkys PSO į asamblėją paragino stebėtojo teisėmis pakviesti dalyvauti Taivaną

 Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, dalyvaudamas Pasaulio sveikatos asamblėjoje Ženevoje, į ją stebėtojo teisėmis Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) ragino pakviesti Taivaną. „Atsižvelgiant į pasaulinę karo, konfliktų ir krizių sukeliamą žalą, labai svarbu mokytis iš tų šalių, kurios pasižymi puikiais atsako į pandemijas rezultatais. Taivano indėlis, įskaitant patirtį sveikatos saugumo, ligų prevencijos ir krizių valdymo srityse, yra neįkainojamas.

Dulkys Pasaulio sveikatos asamblėjoje paragino į PSO veiklą įtraukti Taivaną

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys dalyvaudamas Ženevoje vykstančioje 77‑ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje paragino Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) stebėtojo teisėmis pakviesti dalyvauti Taivaną, taip praturtinant gerąją pandemijų valdymo patirtį. „Taivano indėlis, įskaitant patirtį sveikatos saugumo, ligų prevencijos ir krizių valdymo srityse, yra neįkainojamas.

Arūnas Dulkys lankėsi Ukrainoje, aptarė tolesnį bendradarbiavimą

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šią savaitę lankėsi Ukrainoje, aptarė tolesnį dvišalį šalių bendradarbiavimą. Vizito metu jis lankėsi šios šalies gydymo įstaigose bei dalyvavo Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamoje konferencijoje „Tarptautinė medicinos partnerystė: kaip Ukrainos atsigavimo ir saugumo garantija“, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Pasak ministro, norint veiksmingai spręsti sudėtingus karo keliamus iššūkius ir užtikrinti koordinuotą, atspa...

Dulkys pranešė apie didžiulį pokytį: nedarbingumą galės išduoti slaugytojai ir akušeriai

Toliau plečiant slaugytojų ir akušerių funkcijas bei kompetencijas, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymais jiems suteikti įgaliojimai išduoti pacientams nedarbingumo pažymėjimus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad per pastaruosius metus slaugytojų bendruomenė sulaukė didelio pasitikėjimo ir profesinio įvertinimo, suteikiant vis didesnes atsakomybes ir svarbesnį vaidmenį gydymo įstaigų gyvenime.

Poilsiautojų pamėgtai vietai Dulkys žada investicijas: pacientai pagalbos sulauks operatyviau

Tęsdamas kelionę po šalies gydymo įstaigas Arūnas Dulkys praėjusią savaitę aplankė Molėtus. Ministras gyrė, kad rajono ligoninė – pavyzdys, kaip pavyko numalšinti nepagrįstas baimes dėl reformos pokyčių. Be to, jis pažymėjo, kad poilsiautojų pamėgtame krašte daugiau finansų bus skirta Skubios pagalbos skyriaus vystymui. „Kai yra lyderystė, randamas ir sutarimas.

Gera žinia vilniečiams – vienoje iš didžiausių ligoninių baigti renovacijos darbai

„Vykdomi ligoninės renovacijos darbai mums yra itin svarbūs tiek dėl pacientų gerovės, tiek dėl darbuotojų psichoemocinės būsenos, kuriai neišvengiamai didelę įtaką daro darbo sąlygos ir fizinė aplinka“, – per renovuotų Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) patalpų atidarymą sakė įstaigos direktorė doc. dr. Jelena Kutkauskienė.
Aktualijos 2024-05-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų