REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybininkai jau jaučia nuo pirmadienio įvestų ribojimų padarinius. Kai kuriose mažose parduotuvėse, į kurias gali patekti ir galimybių paso neturintys gyventojai, trūksta darbuotojų, o didesnėse, kurių durys užvertos imuniteto nuo koronaviruso neturintiems žmonėms, jau nurašinėjamos prekės.

Prekybininkai jau jaučia nuo pirmadienio įvestų ribojimų padarinius. Kai kuriose mažose parduotuvėse, į kurias gali patekti ir galimybių paso neturintys gyventojai, trūksta darbuotojų, o didesnėse, kurių durys užvertos imuniteto nuo koronaviruso neturintiems žmonėms, jau nurašinėjamos prekės.

REKLAMA

Apie galimybių paso ribojimus apsiperkant didesnėse parduotuvėse naujienų portalo tv3.lt aktualių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo prekybos tinklo „Norfa“ vadovu Dainius Dundulis ir „Pigu.lt“ generalinis direktorius Dainius Liulys.

Kai kuriose parduotuvėse apyvarta išaugo kone dvigubai

D. Dundulis teigia, kad didelių eilių dėl galimybių paso tikrinimo jo vadovaujame prekybos tinkle nesusidaro, nes yra nuolat reaguojama į išaugusius klientų srautus.

„Piko valandose ateina daugiau darbuotojų, kurie gali tikrinti. Eilių iš principo nebūna“, – tvirtino „Norfos“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovo teigimu, savaitės pradžioje buvo daugiau nesipiktinusių žmonių, kurių be galimybių paso neįleido į parduotuvę.

„Faktas, kad tiems žmonėms, kurie tikrina tuos galimybių pasus, psichologiškai nėra labai malonu visą šitą išklausyti. Tuo labiau, kad tie žmonės prie visos šitos situacijos yra ne prie ko, o tik vykdo duotos nurodymus“, – sakė jis.

REKLAMA

Pasak D. Dundulio, mažesnių parduotuvių, kuriose nereikia rodyti galimybių paso, apyvarta šią savaitę išaugo.

„Per keturias dienas, lyginant su praėjusių metų panašiomis dienomis, [apyvarta] yra padidėjusi 15 proc. Bet yra parduotuvių, kur vos ne dvigubai padidėjusi ta apyvarta“, – kalbėjo D. Dundulis.

Padaugėjo apsipirkimo internete

„Pas mus pakankamai mažos parduotuvės, mes pakankamai greitai ir operatyviai tikriname galimybių pasus. Šioje vietoje pas mus eilėje nėra besiformuojančios“, – kalbėjo D. Liulys.

Pašnekovo teigimu, šią savaitę mažesnėse Pigu.lt parduotuvėse, kuriose nereikia rodyti galimybių paso, yra padidėjęs pirkėjų srautas.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi Pigu.lt vadovas teigė pastebėjęs, kad šią savaitę išaugo prekių į namus užsakymų skaičius, taip pat padaugėjo klientų, kurie prekes nori atsiimti ne fizinėje parduotuvėje, o paštomatuose.

Pasak D. Liulio, kai kuriose parduotuvėse prekes galima atsiimti lauke per langelį ar duris, tad galimybių paso neturintys žmonės naudojasi šia galimybe atsiimti internetinėje parduotuvėje nusipirktus daiktus.

Padaugėjo prekių nurašymo

Pasikeitusi realybė, anot D. Dundulio, atnešė ir naujų iššūkių.

„Reikia didesnio prekių kiekio tose parduotuvėse, daugiausiai tai greitai gendančios, ne ilgo galiojimo prekės“, – sakė pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, jei mažesnėse parduotuvėse kartais jaučiamas kai kurių prekių trūkumas, tai didesnėse parduotuvėse, sumažėjus pirkėjų srautams, anot D. Dundulio, jų užsilieka.

„Pirmadienį mes sureagavome ir sumažinome užsakymus, bet iki tol jau buvo atvežtos [prekės], tai jos užsilikinėjo ir nurašymai padidėjo“, – teigė „Norfos“ vadovas.

Pasak D. Dundulio, kol kas sunku pasakyti, kiek prekių dėl ribojimų pakitusių klientų srautų teko nurašyti.

„Turi praeiti laiko, kad visą šitą dalyką suvesti. Vizualiai tose didesnėse parduotuvėse matosi, kad nurašinėjama yra daugiau“, – pasakojo „Norfos“ vadovas.

Kai kur darbuotojų perteklius, kai kur – trūkumas

„Aišku, yra ir kita problema atsiradusi – darbuotojų skaičius. Faktas, kad mažesnėse parduotuvėse jų reikia daugiau, o didesnėse parduotuvėse mes jų turime perteklių.

REKLAMA

Jeigu mieste turime ir tokių, ir tokių parduotuvių, čia problemos kaip ir nėra, mes padarysime ne už ilgo darbuotojų perskirstymus, bet jeigu mieste yra tik viena maža arba tik viena didelė, tai mes turėsime kažkokius priimti sprendimus“, – pasakojo D. Dundulis.

Jei boikotuosime – susinaikinsime ekonomiškai?

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad rugsėjo 13 dieną įsigaliojus ribojimams neturintiems galimybių paso asmenims, internete paplito įvairios protesto formos. Vieni žmonės dalinasi nuotraukomis sukarpę prekybos centrų lojalumo korteles, kiti – kviečia boikotuoti parduotuves, į kurias nėra įleidžiami neturintys galimybių paso asmenys.

REKLAMA

„Pats geriausias ekonominio susinaikinimo principas – nustoti pirkti. Kai užeina ekonominė krizė, sustoja prekyba ir sumažėja pajamos, tai dažniausiai būna ne tik dėl to, kad tvyro ekonominė krizė, bet dėl to, kad žmonės nustoja pirkti.

Jei mes to siekiame, save susinaikinti ekonominiu keliu... Tada galime daryti šitą [boikotą]. Žiūrime, ko mes siekiam“, – kai kurių žmonių sprendimą boikotuoti didžiuosius prekybos tinklus komentavo D. Dundulis.

„Norfa“ planuoja riboti pirkėjų srautus

Ir nors „Norfa“ įgyvendina visus Vyriausybės priimtus ribojimus, tačiau D. Dunduliui kelia klausimų nuo rugsėjo 13 d. įsigaliojusios tvarkos efektyvumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas svarsto, kad išaugus srautams mažesnėse parduotuvėse, padidėja ir užsikrėtimo koronavirusu galimybė. Dar didesnis pavojus yra tai, kad į mažesnes parduotuves plūsta neskiepyti gyventojai.

„Tie, kurie priiminėja sprendimus, tegu žino šią situaciją. Jeigu jie pavojaus nemato, tada viskas tvarkoje. Aš nežinau, kokius mes dar sprendimus turime priimti“, – kalbėjo D. Dundulis.

„Norfos“ vadovas svarstė, kad jo vadovaujamas tinklas gali įvesti vienu metu parduotuvėje apsiperkančių žmonių skaičiaus ribojimą.

„Galvoju, kad pradėsime riboti kai kuriose parduotuvėse. <...> Skaičiuosime, ta priemonė jau buvo, čia nieko naujo. Manau, kad mes tikrai kitą savaitę prašysime atnaujinti šį ribojimą savo parduotuvėse“, – sakė D. Dundulis.

REKLAMA

Visą laidą „Dienos pjūvis“, kurioje D. Dundulis ir D. Liulys pasakoja apie pasikeitusią prekybininkų realybę, galite peržiūrėti vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio viršuje.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad ekonomistai teigia, kad brangstant įvairioms žaliavoms, elektrai, dujoms daugiau pinigų teks pakloti ir už maisto produktus. Mėsos ir daržovių augintojai jiems pritaria ir skaičiuoja ne tik šiuos kaštus, bet ir išaugusius darbuotojų atlyginimus. Tačiau prekybininkai ramina ir sako, kad jeigu vieni produktai pabrangs, kiti – atpigs. Tad bendra prekių krepšelio suma daug nesikeis.

Kam tas prekes nurašote? Siųskite į Seimą, tegu maitinasi savo vaisių rezultatais.
@Jo Puikiai pastebeta. Kol kas tik maximoj apsiperkant tenka klausyti monotoniska skiepu reklama. Savo atkata is vyriausybsudziu gaus. O tie sudeliai gaus atkata is auksciau. O visa mesla teks srebt liaudziai t.y. mums visiems. Jei laiku visi zmones prabus is letargo miego, visas sitas sudo burbulas sprogs
Dar vienas proto bokštas uždraus užeiti į savo parduotuvę,nes nuspręs,kad į dieną turi užeiti tik 100gyventoju,o jau 101neileis,debiloidas,tada kris ir jo pelnas,nes jo boba dvigubai jaunesnė,kam jai reikalingas diedas,kuris jai mažina babkiu suma,normaliai ale direktorius nusneka,turbūt per daug turto susikrovė ,kad smegenys nelaiko
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų