Grožio salonų atstovai tikina, kad galimybių pasas – perteklinė priemonė: „Turėjo likti kažkoks pasirinkimas“

Galimybių paso neturintys gyventojai legaliai negali gauti jokių grožio paslaugų pas kirpėjus, manikiūrininkus ar kosmetologus. Tad kaip gyvens kirpyklos ir klientai be galimybių paso?

Apie tai plačiau domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Ieškos dirbančių be galimybių paso

Galimybių paso neturinti šiaulietė Edita Navickienė tiesiai šviesiai sako, kad bandys ieškoti specialistų, kurie dirba be galimybių paso.

„Ką aš darysiu? Bandysiu ieškoti, kas dirba be galimybių paso, tikrai tokių bus. O jeigu tokių nerasiu, draugių tarpe viena kitai plaukus dažysim ir mokysimės tvarkyti nagus“, – teigė šiaulietė.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Grožio salonų atstovai tikina, kad galimybių pasas – perteklinė priemonė: „Turėjo likti kažkoks pasirinkimas“

Šiaulietė neturi galimybių paso ir neketina jo įgyti.

„Čia jau principas yra, kodėl aš jo neturiu“, – aiškino moteris.

Edita nėra griežtai nusiteikusi prieš skiepus, yra skiepyta nuo kitų ligų, bet ne nuo koronaviruso. Įgyti galimybių pasą ji galėtų, nes turi antikūnų, bet to daryti neketina, kadangi jai nepatinka žmonių rūšiavimas į turinčius galimybių pasą ir jo neturinčius.

„Aš tikiuosi, kad bus vis tik tai rastos spragos, kad galės dirbti legaliai tie, kurie priims be galimybių paso. Nes įstatymai ir teisės aktai nėra tiek tobuli, kad nebūtų spragų“, – įsitikinusi moteris.

Eis tik pas taisyklių besilaikančius specialistus

Tiesa, dalis klientų elgiasi visiškai priešingai nei šiaulietė Edita. Jie keičia grožio srities meistrus, nes negali susitaikyti su pozicija priimti klientus be galimybių paso.

„Man tikrai yra nepriimtina, kai yra sąmoningai pažeidžiami įstatymai arba Vyriausybės sprendimai, dėl šito aš tikrai nutariau keisti saloną gal į mažiau man patogų lokacijos prasme, bet ten, kur laikomasi tvarkos ir dabartinės situacijos reikalavimų“, – sakė vilnietė Elžbieta Žurovska-Puodžiūnienė.

Pašnekovė taip pat sako girdėjusi apie kai kurių grožio meistrų ketinimus paslaugas teikti klientų arba savo namuose.

„Yra nemažai, kurie eina dirbti į namus, priima klientus namuose. Žinoma, stengiasi priimti patikrintus klientus, kad nemokėtų baudų“, – pasakojo moteris.

Galimybių pasas – perteklinė priemonė?

Grožio salonų atstovai tikina, kad galimybių paso reikalavimas yra perteklinė priemonė ir ją reikėtų atšaukti. Pasak jų, apsilankymas kirpykloje ar grožio salone neprilygsta žmonių šėlionėms koncertuose arba baruose, todėl rizika užsikrėsti čia yra mažesnė.

„Mano manymu, turėjo likti kažkoks pasirinkimas. Dabar truputėlį gaunasi, žinot, kad tai privalu dėl to, kad aš negalėsiu priimti kliento. Tai klientai turi savo pasirinkimą ir sakė „jeigu jūs nepriimsit, tai ieškosim, kas priims“.

Yra labai daug diskusijų grupėse, kaip bus, kaip spręs, ir tikrai yra drastiški pasisakymai, kad nepaisys tų dalykų, o klientus vis tiek priims“, – teigė Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė.

Meistrai baiminasi, kad priimant žmones tik su galimybių pasu jų darbo pajamos kris apie 30-40 procentų, o susigrąžinti klientus pasibaigus ribojimams bus be galo sunku.

REKLAMA

„Yra labai sudėtinga ir psichologiškai rūšiuoti žmones ir klientus. Nes tie klientai jau yra taip, kad jeigu tu su juo bendrauji jau kokius 28 metus ir dabar turi jam pasakyti „nepyk, aš negaliu tavęs priimti“, tai yra pakankamai sunku“, – sakė grožio studijos Kaune savininkė Sigita Bilinskienė.

Ypač sunku, jei ilgametis klientas į kirpėjo kėdę sėda ne tik vardan grožio, bet ir norėdamas pasiguosti ar išsikalbėti.

„Nes jeigu tu tvarkai klientę ir išgirsti tokį komentarą, kad man yra tikrai labai sunku ir aš dažnai pagalvoju apie savižudybę, tai nedžiugina tikrai. Ir tave patį išmuša iš vėžių, ir tu galvoji, kas čia vyksta ir ką mes toliau darysim“, – pasakojo Sigita.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

 

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją ir platformoje TV3 Play!

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
I
Inga
2021-09-20 16:42:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai jaučiasi sumažėjęs klientų srautas. GP tikrai nereikalingas, nes kirpyklose yra laikomasi higienos reikalavimų, tarpai tarp klientų. Grožio specialistams labai sunku.
Atsakyti
0

E
Ema
2021-09-21 19:19:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia maziau uzsikresi nes eini pagal laika.Ir nera spusties kaip mazose parduotuves
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų