Mokiniai (nuotr. Fotodiena.lt)

Mokiniai (nuotr. Fotodiena.lt)

Rinkimų laimėtojos Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga į politikos olimpą įsiveržė nešdama rinkiminius pažadus. Deja, ilgai lauktas Vyriausybės programos įgyvendinimo projektas, kad bent švietimo regionuose srityje keli elementai ne šiaip neveiksnūs, bet dar ir vienas kitam prieštaraujantys. Tai Jungtinių mokyklų tinklo kūrimo ir tikslinių dotacijų mokytojams ir jų šeimos įsikūrimui regionuose idėjos. 

Kyla abejonių

Jungtinės mokyklos yra bendrojo ugdymo mokyklų, turinčių mažiau, kaip 120 mokinių optimizavimas. Tikimasi, kad iki 2020 metų bendrojo ugdymo mokyklų, turinčių mažiau, nei 120 mokinių, sumažės 80 procentų. Tai bus vykdoma išskaidant specialiąsias mokyklas, aprūpinant mokymo įstaigas mokykliniais geltonaisiais autobusais, bei finansinių ir žmogiškųjų išteklių optimizavimu.

Tačiau Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigia, kad bendro mokyklų tinklo sukūrimas nėra nauja ir efektyvi idėja. O ir pats valdžios kišimasis į šį procesą, jam nėra aiškus. „Aš nelabai įsivaizduoju, kokiu pagrindu Vyriausybė tą tvarką darys. Dauguma tų mokyklų yra savivaldybės. Nes kiek buvo ginčų dėl šito tinklo sinchronizavimo ir jungimo, tai tiek ministerija, tiek Vyriausybė visada nusišalindavo, nes neva savininko funkcijas atlieka savivaldybė. Tai man įdomu, kokiu pagrindu Vyriausybė į tą reikalą kišis. Tai šitoje vietoje, dėl teisinio reglamentavimo man kyla abejonių“, - situaciją komentuoja pašnekovas.

REKLAMA

„O dėl pačio principo, tas procesas vyksta, tai nebent čia kiekybiškai konkrečiau yra įvardinta, kad mažiau, nei 120 mokinių mokykloje. Tai čia liestų turbūt visas mokyklas kaimuose, nes juose sunkiai yra daugiau, nei nurodytas skaičius mokinių. Labai sunku net pasakyti, apie ką jie čia kalba. Bet kažkokios naujovės čia nelabai ir yra. Juk ir anksčiau buvo mokyklos jungiamos“, - stebisi Andrius Navickas.

Šalies mokykloms padovanoti 42 geltoni autobusiukai (nuotr. Fotodiena.lt)

Šalies mokykloms padovanoti 42 geltoni autobusiukai (nuotr. Fotodiena.lt)

Prieštarauja viena kitai

Tikslinių dotacijų, skirtų pedagogams pritraukti, skyrimo savivaldybėms tvarkos, apimančios pedagogų ir jų šeimos narių įsikūrimo ir integravimo savivaldybėse priemones, patvirtinimas ir taikymas, kuris yra planuojamas 2018 metų pirmojoje pusėje.

Panašias emocijas Andriui Navickui kelia ir ši idėja - tikslinės dotacijos regionuose pasirinkusiems dirbti mokytojams. Profesinės sąjungos pirmininkas įžvelgia ir elementarų šių dviejų idėjų prieštaravimą viena kitai.

„Šita idėja irgi nėra nauja, ji buvo dar įgyvendinama prie socialdemokratų 2007-2008 metais. Ir kelionės buvo kompensuojamos, važiuojant į kaimiškas vietoves. Bet jokio efekto tai neduodavo, dažniausiai viskas paskęsdavo procedūriniuose dalykuose. Ir tada tas projektas buvo tiesiog toks darymas dėl darymo. Ir ministrės A. Pitrėnienės tokią mintį kritikavau. Bet čia tokie dėl varnelės tie darbai, kurie tikrai nepritrauks. Ir iš kitos pusės, kur juos pritraukti, jei mokyklų tinklas yra optimizuojamas ir jungiamas, tai kur čia kas važiuos. Nemanau, kad poreikis yra, jei tinklas yra mažinamas. Tai abu pasiūlymai vienas kitam prieštarauja“, - teigia A. Navickas.

REKLAMA

„Į planą įtraukiama, kaip ir patrauklu, vėl yra rūpinamasi regionais, bet to poreikio nelieka, jei mokyklas uždaro“, - tv3.lt naujienų portalui situaciją aiškina ekspertas.

Andrius Navickas (lprofsajungos.lt nuotrauka)  Andrius Navickas (lprofsajungos.lt nuotrauka) Jei ne dabar, tai tik su kita valdžia?Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako esąs nusivylęs, pirminės kalbos ir pažadai atrodė šiek tiek kitokie. O praktika rodo, kad kadencijos pabaigoje valdžia nebesiima nepopuliarių, bet svarbių sprendimų.„Ši valdžia teikė tikrai daugiau vilčių, buvo lyg ir užsimota keisti apmokėjimo tvarką mokytojų, kas būtų labai logiška, jei būtų pereita prie etatinio darbo apmokėjimo. Bet mačiau, kad programoje vėl atsitraukta iki 2018 metų. Bet dabar žiūriu, kaip dėl visko yra atsitraukiama ir atidėdama. O tai reiškia, kad dažniausiai iškyla dar ir kitų reikalų, tai taip viskas lieka nepadaryta. O tikėtis, kad Vyriausybė paskutiniais metais priiminės kažkokius rimtus sprendimus, tai praktika rodo, kad niekada to nebūna. Tai pirmais dvejais metais galima tikėtis nepopuliarių, bet reikalingų sprendimų. Bet jeigu jų nebus šiemet ar kitąmet, tai gi vėliau atsiranda teisinės problemos, kad jos galėtų įsigalioti, tai jų tikrai nebebus“, - sako A. Navickas.Švietimo ir mokslo ministerija dar nekomentuoja„Tvarka bus sukurta tik 2018 m. Tikrai anksti komentuoti. Konkrečiai dar nelabai ką galėsime pasakyti“, - apie šiuos planus paklausta atsako Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)" title="Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)" src="https://static2.inspektorius.lt/usi/980x654/2/bb/dd/3d/bbdd3d62f3aa20b673988b6b0cdd7a5b.jpg?v=4.0.5.09&t=cr&s=980x654&m=2&f=/Uploads/UGallery/photos/d9/91/49/ea/d99149ea178880a6a69e0e6b65453a5e.jpg" />

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Gintaras
2017-03-06 07:39:54
Kaimuose pirmiausia smogė per kultūrą: išgriovė kultūros namus, uždarė bibliotekas, kino sales , kurias apskritai net miesteliai ne visi beturi. Dabar naikina mokyklas, darželius. Kad vaikai anksčiau keltųsi, lauktų autobusiukų ir būtų valandos važiavimas prieš pamoką visokiais vingiais. Vasaros atostogas apkarpyti, kopijuojant iš kitų valstybių. O per mokslo metus kad turi dar daugiau ten laisvų, nei mūsų mokiniai- nemato to. Atvirkščiai: sako irgi per daug atostogų mokslo metų bėgyje. Kultūrą atėmė, dabar dar ir vaikystę kėsinasi atimti, kad vienintelis atsiminimas iš vaikystės būtų tik mokyklos suolas. Taip žiauriai net komunistai nesielgė su mumis ir mūsų vaikais. Tikrai. Nebėra ir ką pasakyti. Laisvi savus engti kiek nori ir be ribų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Gintaras 2017-03-06 07:39:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaimuose pirmiausia smogė per kultūrą: išgriovė kultūros namus, uždarė bibliotekas, kino sales , kurias apskritai net miesteliai ne visi beturi. Dabar naikina mokyklas, darželius. Kad vaikai anksčiau keltųsi, lauktų autobusiukų ir būtų valandos važiavimas prieš pamoką visokiais vingiais. Vasaros atostogas apkarpyti, kopijuojant iš kitų valstybių. O per mokslo metus kad turi dar daugiau ten laisvų, nei mūsų mokiniai- nemato to. Atvirkščiai: sako irgi per daug atostogų mokslo metų bėgyje. Kultūrą atėmė, dabar dar ir vaikystę kėsinasi atimti, kad vienintelis atsiminimas iš vaikystės būtų tik mokyklos suolas. Taip žiauriai net komunistai nesielgė su mumis ir mūsų vaikais. Tikrai. Nebėra ir ką pasakyti. Laisvi savus engti kiek nori ir be ribų.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius (nuotr. stop kadras)
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tikisi, kad Ukrainos kursas po prezidento rinkimų nesikeis. „Pernelyg daug pastangų įdėta ir kraujo pralieta, kad Ukraina pradėtų ...
Gedimino kalnas (nuotr. Fotodiena.lt)
Gedimino kalnui sutvarkyti gali tekti skirti dar 30 milijonų eurų. Šiuo metu kultūros ministerija ieško, kas už 2 milijonus eurų baigtų kalno tyrimo darbus ir pateiktų galutinį ...
tv3.lt nuotrauka
Lietuvos gyventojų apklausos parodė, jog net kas septintas lietuvis mano, kad senatvėje jam reikės prašyti pašalpų. Dar daugiau lietuvių tiki, kad išėjus į pensiją jie išgyvens ...
Kamščiai (nuotr. stop kadras)
Prasidėjusi magistralės rekonstrukcija ties Kaunu – tikras vairuotojų nervų išbandymas. Spūstys čia susidarydavo ir anksčiau, bet dabar, susiaurinus juostas ir apribojus ...
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
Šimtmečių radybos Vilniuje. Visuomenei pristatytas daugiau nei 200 metų dingusiu laikytas paveikslas. Paaiškėjo, kad vieno žymiausių ir įtakingiausių 19 amžiaus Lietuvos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų