andrius navickas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „andrius navickas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „andrius navickas“.

Švietimo profsąjungos kritikuoja Jakšto atsistatydinimą: tai negarbingas bėgimas nuo problemų

Švietimo bendruomenei atstovaujančių profesinių sąjungų lyderiai kritiškai vertina Gintauto Jakšto sprendimą trauktis iš ministro pareigų. Pastabų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai dažniausiai nestokojantys profsąjungų lyderiai tikina, kad netikėti pokyčiai Vyriausybėje yra negarbingas bandymas pabėgti nuo sistemoje pridarytų problemų.

Navicko mokytojų profsąjunga kreipėsi į opozicines partijas: siūlo ieškoti sutarimo dėl iškeltų reikalavimų

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) penktadienį kreipėsi į opozicines partijas, siūlydama ieškoti sutarimo dėl dar mokytojų streiko metu iškeltų reikalavimų. Sprendimą kreiptis ketvirtadienį priėmė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos prezidiumas.

Seimui neatsižvelgus į mokytojų reikalavimus dėl algų, Navickas tikisi prezidento veto

Seimui antradienį pritarus kitų metų valstybės biudžetui, tačiau neatsižvelgus į mokytojų reikalavimus dėl atlyginimų augimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovas Andrius Navickas sako besitikintis prezidento veto. „Mes tikimės, kad prezidentas ir taip palaikys mus, nereikia ten vykti ir mitinguoti. Tikimės prezidento palaikymo“, – antradienį žurnalistams sakė profsąjungos vadovas.

Mokytojams iš Seimo išgirdus „ne“, Navicko žinia: kita stotelė – Prezidentūra

Streikuojančių mokytojų profsąjungos lyderis Andrius Navickas sako, kad Seimui atmetus pasiūlymus reikšmingiau didinti pedagogų atlyginimus, kita stotelė – Prezidentūra. Stebint streikuojančios profsąjungos atstovams, Seimas antradienį atmetė kelis opozicijos teiktus siūlymus kitąmet didinti darbo užmokestį mokytojams labiau, nei siūlo Vyriausybė. Tokie balsavimai surengti parlamentui priimant kitų metų valstybės biudžetą.

Navicko profsąjunga stabdo streiką iki biudžeto priėmimo, pedagogai grįžta į mokyklas

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nuo pirmadienio stabdo praėjusią savaitę atnaujintą streiką iki biudžeto priėmimo gruodžio 5-ąją. „Čia lygiai tokia pati pertrauka kaip ir buvo po pirmos bangos. Dabar mokytojai grįžo į mokyklas, pamokas.

Šimtai pedagogų mitinguoja ir neketina trauktis: „Jeigu atėjome, tai jau iki galo“

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga atnaujino streiką. Šįkart profsąjungos nariai su bendraminčiais – apie keli šimtai žmonių – rinkosi prie Seimo rūmų į visuotinį Lietuvos mokytojų mitingą.  Kai kurie mokytojai atvyko nešini savo mokyklų vėliavomis. Kiti laikė plakatus „Mokytojas negano avių bandos – jis moko“, „Algos – ne pašalpos“, „Kuo mažiau švietimo, tuo daugiau karų“ ir kt.

Andrius Navickas: „Streikai galbūt tęstųsi iki liepos“

Mokytojų profesinė sąjunga atnaujina streiką, pamokas nutraukti ketina 3000 pedagogų – daugiau nei spalį. Mokytojai algoms reikalauja papildomų dešimties procentų, o ministras atšauna, kad dėl streiko pinigų neatsiras, vadina tai viešųjų ryšių akcija.  Ko tikisi pedagogai ir ar gali streikas tęstis net iki egzaminų sesijos laidoje „Dienos komentaras“ atsakė streiko organizatorius Andrius Navickas. Jūs žadate dar didesnį streiką, nei prieš pusantro mėnesio.

Mokytojų streikas vėl įvyks: „Tik streikų dėka pavyko išjudinti situaciją“

Netrukus 3000 mokytojų atnaujins streiką ir jis bus didesnis nei prieš mėnesį. Pamokas nutrauks ir prie Seimo rinksis Andriaus Navicko vadovaujamai profsąjungai priklausantys pedagogai. Ministras Jakštas ragina mokytojus nestreikuoti, susitikęs su Navicku dar tikėjosi jį perkalbėti. Abi pusės nenusileidžia – ministras tikina, kad daugiau pinigų neturi iš kur ištraukti. Navickas aiškina, kad proveržį galima pasiekti tik streikais.

Navickas tikisi „sąžiningo balsavimo“ Seime tenkinant pedagogų reikalavimus

Streiką trečiadienį atnaujinusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas sako besitikintis „sąžiningo balsavimo“ Seime priimant biudžetą ir tenkinant šios profesinės sąjungos reikalavimus. Tai jis teigė trečiadienį Vyriausybei ruošiantis svarstyti patikslintą kitų metų biudžeto projektą, toliau jis turėtų grįžti į Seimą.

Navickas prognozuoja, kad mokytojų streike dalyvaus per 3 tūkst. žmonių

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) vadovaujantis Andrius Navickas prognozuoja, kad atnaujinamame streike dalyvaus per 3 tūkst. pedagogų. „Aš manau, kad streike dalyvaus virš 200 ugdymo įstaigų, – žurnalistams pirmadienį sakė profsąjungos vadovas. – Virš 3 tūkst. mokytojų streikuos.“ Taip jis kalbėjo po susitikimo su švietimo ministru Gintautu Jakštu, Vyriausybei ir profesinei sąjungai toliau nesutariant dėl mokytojų darbo užmokesčio didinimo.
REKLAMA
REKLAMA

Jakštas prieš streiko atnaujinimą susitiks su Navicko profesine sąjunga

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pirmadienį susitiks su pedagogų streiką šią savaitę ketinančia atnaujinti Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga (LŠDPS). A. Navicko profsąjunga anksčiau teigė esanti pasiryžusi grįžti prie derybinių pozicijų, tartis dėl kompromisinių variantų.
Aktualijos 2023-11-20

Navicko profsąjunga žada streikuoti tol, kol Seimas patvirtins valstybės biudžetą

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) streikuoti žada tol, kol Seimas patvirtins ateinančių metų valstybės biudžetą. „(...) kol Seimas nepasakys savo sprendimo, tai manom, kad bus tikslinga streikuoti“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ ketvirtadienį sakė profsąjungos vadovas. Jis teigė nežinantis, ar kitą savaitė atnaujinti planuojama streiką mokytojai tęs ir kitąmet.

Navicko profsąjunga sutinka kalbėtis su ŠMSM, ragina tartis dėl kompromisų

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) sutinka kalbėtis su švietimo, mokslo ir sporto ministru, tačiau pabrėžia, kad sutarimą pasiekti galima tik radus kompromisą. „Esame pasiryžę grįžti prie derybinių pozicijų ir spręsti kylančius iššūkius bei tartis dėl kompromisinių variantų“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame pranešime. Taip profsąjunga atsakė į anksčiau šią savaitę Gintauto Jakšto išsiųstą kvietimą susitikti.

Jakštas kviečia Navicko profsąjungą pasikalbėti iki streiko atnaujinimo

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako išsiuntęs kvietimą Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) susitikti iki streiko atnaujinimo kitą savaitę. „Mes išsiuntėme ir šią savaitę priminimą, kad laukiame, kada tik bus pasiruošę, galime kalbėtis, žino, kokios yra ribos.

Nuo kitos savaitės – mokytojų streikas: Navickas paaiškino, kodėl mokytojai streikuos

Lapkričio 22 d. bus pratęsiamas mokytojų streikas – šiemet mokytojų streikas buvo pradėtas rugsėjo pabaigoje ir buvo laikinai sustabdytas spalio viduryje. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas teigė, jog streiko reikalavimai išlieka tokie patys. Jis tikisi, jog prie streiko prisijungs dar daugiau mokytojų LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas teigė, jog tikisi iki 5 tūkst. mokytojų.

Seimo narys Andrius Navickas atsidūrė ligoninėje

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąjungos narys, parlamentaras Andrius Navickas atsidūrė ligoninėje. Šia žinia jis pirmadienį pasidalino feisbuke. „Kai gyvenimas sustabdo, tenka tirti Santarų veiklą iš vidaus“, – rašė jis. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su parlamentaru, A. Navickas nurodė ligoninėje atsidūręs dėl prastų kraujo tyrimų. „Turbūt dar teks pagulėti ligoninėje. O ar su širdimi [problemos], ar su uždegimu – dar nežinau“, – kalbėjo jis.

Mokytojai ruošiasi atnaujinti streiką: rengs mitingą prie Seimo, kuriame dalyvaus iki 5 tūkst. pedagogų

Seimui ruošiantis biudžeto svarstymams, Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) lapkričio pabaigoje planuoja atnaujinti pedagogų streiką bei surengti mitingą prie Seimo. „Lapkričio 22 dieną grįžtame su aktyviais veiksmais streike ir tuo pačiu organizuosime mitingą prie Seimo, kuriame planuoja dalyvauti iki 5 tūkst. mokytojų. Rytoj pateiksime prašymą savivaldybei dėl leidimo“, – BNS pirmadienį vakare po profsąjungos tarybos posėdžio sakė jos vadovas.

A. Navicko profsąjungai sustabdžius streiką, pedagogai grįžo į mokyklas

Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) sustabdžius streiką iki lapkričio pabaigos, pedagogai šią savaitę sugrįžo į mokyklas. Švietimo valdymo informacinės sistemos duomenimis, pirmadienį Lietuvoje streikavo šeši pedagogai. Penki iš jų – Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokytojai. Dar vienas mokytojas streikuoja Vilniaus Vydūno progimnazijoje. Vis dėlto F. Latėno meno mokyklos vadovė BNS teigė, kad visi streikavę darbuotojai grįžo į darbą.
Aktualijos 2023-10-16

Mokytojų streiko stabdymas – nereglamentuota „pilkoji zona“

Andriaus Navicko vadovaujamos mokytojų profsąjungos sprendimas laikinai sustabdyti streiką formaliai jo nenutraukus nėra įprastas – tokia galimybė neapibrėžta darbo teisėje, panašių pavyzdžių trūksta ir realiame gyvenime. Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos (LŠDPS) vadovas, pristatydamas sprendimą, vadino tai aktyvių streiko veiksmų nuslopinimu, atokvėpiu ar švelninimu.

Streikuojančių mokytojų banga mažėja: profsąjunga paskelbė streiko pertrauką

Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) paskelbus apie streiko stabdymą iki lapkričio pabaigos, streikuojančių pedagogų banga penktadienį ėmė slūgti. Švietimo valdymo informacinės sistemos duomenimis, penktadienį Lietuvoje streikavo 1083 švietimo darbuotojai, iš jų – 944 mokytojai arba 2,53 proc. visų Lietuvos mokytojų. Ketvirtadienį streikavo 1758 pedagogai, iš jų 1526 – mokytojai.

Navicko mokytojų profsąjunga stabdo streiką iki lapkričio pabaigos

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) ketvirtadienį paskelbė iki lapkričio pabaigos stabdanti beveik dvi savaites besitęsiantį streiką dėl darbo sąlygų, o artėjant kitų metų valstybės biudžeto priėmimui Seime atnaujinsianti protestą. Formaliai streikas nutrauktas nebus, tačiau profsąjungos vadovybė ragina mokytojus sugrįžti į darbą.

Streikuojantys mokytojai spręs, ar daryti pertrauką

  Streikuojanti Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) ketvirtadienį spręs, ar daryti streiko pertrauką iki lapkričio pabaigos. Rugsėjo 29 dieną streiką pradėję mokytojai ketvirtadienį Vilniuje, sulaukę pėsčiomis iš Klaipėdos atėjusių kolegų, rengia mitingą prie Vyriausybės, o po jo Mokytojų namuose tarsis dėl tolesnių veiksmų.

Navicko profsąjunga ketvirtadienį spręs, ar stabdyti streiką iki lapkričio pabaigos

Streikuojanti Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) ketvirtadienį spręs, ar jį stabdyti ir vėl pratęsti lapkričio pabaigoje. „Tikrai mes žadame streikuoti tik galbūt, kadangi Seimas daro pertrauką, kiek mes žinome, o Vyriausybė projektą yra pateikusi, tai manome, kad galbūt nebus tikslinga visą laikotarpį iki gruodžio 5 dienos streikuoti“, – BNS antradienį sakė A. Navickas. „Be to, labai nukentėtų ir mokiniai, ir mokytojai finansiškai nukentėtų.

Čmilytė-Nielsen nemato galimybių sparčiau didinti mokytojų atlyginimų

Andriaus Navicko pedagogų profesinei sąjungai ketinant perkelti derybas dėl mokytojų atlyginimų didinimo į Seimą, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad galimybių tenkinti streikuojančios profesinės sąjungos reikalavimus kitų metų biudžete „nelabai yra“. „Beveik 400 mln. eurų skiriama padidėjimui būtent švietimo sričiai ir nacionalinio susitarimo vykdymui, tos erdvės daugiau nelabai ir yra.

Nesutarusi su ministerija, Navicko profesinė sąjunga derybas planuoja perkelti į Seimą

Neradusi sutarimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) dėl atlyginimų augimo tempo, streikuojanti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) derybas ketina perkelti į Seimą. „Tikrai nerandam sutarimo, ministerija siūlo darbo užmokestį didinti 10 proc. nuo sausio, 10 proc. nuo rugsėjo, mūsų minimali didinimo riba yra 15 proc. nuo sausio ir 15 proc.

Jakštas po susitikimo su Navicku: ką galėjome, viską davėme

Pirmadienį, spalio 9 dieną, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas susitiko su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku aptarti praėjusią savaitę pateiktų ministerijos pasiūlymų dėl kolektyvinės Lietuvos švietimo ir mokslo šakos atnaujinimo. Ministerijos pasiūlymai parengti atsižvelgiant į Riešės gimnazijoje spalio 5 dieną vykusio derybų posėdžio rezultatus.

Navickas: kitą savaitę bus sprendžiama, tęsti streiką ar nutraukti

Streiką paskelbusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kitą savaitę nuspręs, ar jį tęsti, ar nutraukti, sako jos vadovas Andrius Navickas.

Susitarti nepavyko: derybas su Navicko profsąjunga Jakštas tęs toliau

Sutarti su streikuojančia Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga (LŠDPS) nepavyko, derybos bus tęsiamos toliau, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. „Turėjome produktyvias derybas. Aptarėme visus reikalavimus, kurie buvo iškelti, (...) tačiau dėl pagrindinių reikalavimų, kurie liečia klasių dydžius, etato sandarą, darbo užmokestį, sutarimo dar neturime“, – žurnalistams trečiadienį vakare Riešės gimnazijoje sakė ministras.

Neradus kompromiso planuojama tęsti ministerijos ir Navicko profsąjungos derybas

Neradus kompromiso, trečiadienį planuojama tęsti derybas tarp Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bei streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS). Ministro Gintauto Jakšto darbotvarkėje susitikimas su Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga numatytas 9 val. ryto. Vis dėlto A. Navickas susitikimo išvakarėse BNS sakė dar nežinantis, ar profesinė sąjunga atvyks į derybas – tai bus nuspręsta trečiadienio rytą.

Navicko derybos su ministerija – nesėkmingos: diskusija tęsis rytoj

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), vadovaujamos Andriaus Navicko, kompromisiniai siūlymai nėra įgyvendinami, derybos toliau tęsis trečiadienį, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Tuo metu profsąjungos pirmininkas tikina iš ministerijos nesulaukęs atsakymo į pateiktus kompromisinius siūlymus.

Su streikuojančiais mokytojais susitikęs Nausėda: švietimo sistema serga

Antradienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), vadovaujama Andriaus Navicko, susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Prezidento nuomone, dabar vykstantis mokytojų streikas parodo, kad „švietimo sistema serga“.  „Akivaizdu, ką reprezentuoja šis streikas, t.y. kad švietimo sistema serga. Taip, mes turime šiai sistemai tam tikrų vaistinių injekcijų, bet jų nepakanka, gal jos ne visada yra taiklios.

„Pinigų negaminanti“ Šimonytė prieš 5 metus mokytojams sakė kitaip – reikalavo valdžios atsakomybės

Istorija kartojasi – taip galima apibūdinti dar 2018 metais įvykusį ir šiuo metu vykstantį neterminuotą mokytojų streiką. Mokytojai toliau reikalauja didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų, o viso to prašo ta pati, viena vienintelė mokytojų profsąjunga. TV3 žinios primena, kad 2018 metais su pilnais maišais maisto pas ministeriją okupavusius mokytojus jų reikalavimų palaikyti keliavo konservatoriai.

Streikuojanti profsąjunga pateikė kompromisinius siūlymus, ministerija pakvietė derybų

Nuo praėjusios savaitės streikuojanti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pirmadienį pateikė kompromisinius siūlymus dėl keliamų reikalavimų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM), ši pakvietė profsąjungą derybų. „Mes pateikėme savo kompromisinius siūlymus, kur galėtume pradėti kalbėtis, jeigu jie norės. Laukiame dabar iš jų atsakymo“, – BNS pirmadienį sakė profsąjungos vadovas Andrius Navickas.

Navickas neabejoja: streikas išaugins jo vadovaujamos profsąjungos gretas

 Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas neabejoja, kad penktadienį prasidėjęs pedagogų streikas išaugins jo vadovaujamos organizacijos gretas. A. Navicko teigimu, vien ketvirtadienį, švietimo ministerijai pasiekus susitarimą su keturiomis profesinėmis sąjungomis, pasipylė mokytojų skambučiai dėl galimybės jungtis prie LŠDPS paskelbto streiko.

Mokytoja iš Klaipėdos pėsčiomis eis iki Vilniaus: „Kitaip elgtis negaliu“

Penktadienį, rugsėjo 29 d., prasideda Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) organizuojamas mokytojų streikas. Prie streiko jungiasi ir profsąjungos pirmininko pavaduotoja, Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Bručkienė. Protestuodama ji pėsčiomis išeis iš Klaipėdos į Vilnių. „Penktadienį prisidedu prie akcijos ir pėsčiomis išeinu iš Klaipėdos į Vilnių – „Tik einantys nueina kelią“, – feisbuke paskelbė pedagogė.

Navickas: streike dalyvaus apie 3 tūkst. mokytojų, skaičius augs

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigia, jog penktadienį streiką pradeda apie 3000 šalies mokytojų, o jų skaičius augs. „Dėliojasi apie 185 švietimo įstaigos, apie trys tūkstančiai mokytojų, tokia pradžia. Tikram streikui gerai labai, 2018 metais pradėjome šešios mokyklos, keli šimtai mokytojų, dabar pradedam nuo 185, tikimės, kad iki 500 mokyklų augs. Kris, kažkas trauksis, prisijungs. Mėnesį vyks ilgas procesas“, – BNS penktadienį sakė A. Navickas.

Navickas: penktadienį streiką pradės apie 3 tūkst. mokytojų

Penktadienį mokytojų streiką pradės 185 mokyklos ir apie 3 tūkstančiai pedagogų, pranešė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas. „Rytoj planuoja streiką pradėti apie 185 mokyklos ir apie 3 tūkstančius mokytojų“, – Eltai ketvirtadienį teigė A. Navickas.

Navickas: profsąjunga mokytojams kompensuos dėl streiko negautą atlyginimą

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems mokytojams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis. „Mūsų profesinei sąjungai įprasta praktika, mes po streikų kompensuojame, čia jau ne pirmas streikas, ir po praeito (streiko – ELTA) mes kompensavome, ir dabar tą padarysime“, – po susitikimo su Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais antradienį sakė A. Navickas.

Mokytojai ketina eiti iki galo: galima sakyti, kad mes nemokam į algalapį pasižiūrėti, bet tai netiesa

Mokytojai ruošiasi streikui. Profesinės sąjungos lyderio teigimu, pedagogai ketina eiti iki galo. Jis kartoja, kad esminiais reikalavimais išlieka mokytojų atlyginimai ir vaikų skaičių klasėse mažinimas. Antradienį Demokratų „Vardan Lietuvos“ frakcija susitiko su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) vadovu Egidijumi Milešinu ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovu Andriumi Navicku.

Vilniaus savivaldybė išdavė leidimą Navicko profesinės sąjungos mitingams

Vilniaus savivaldybė pirmadienį išdavė leidimą Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS), vadovaujamai Andriaus Navicko, rengti mėnesio trukmės pedagogų mitingus. Apie tai BNS pirmadienį informavo Vilniaus savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas. Penktadienį savivaldybė ir LŠDPS sutarė, kad mitingai vyks prie Vyriausybės rūmų V. Kudirkos aikštėje kasdien nuo rugsėjo 29 dienos iki spalio 28 dienos. Juose galės dalyvauti iki 2 tūkst. žmonių.

Navicko profesinė sąjunga: pasiūlymai dėl mokytojų atlyginimų augimo kol kas netenkina

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) patiekti nauji siūlymai dėl mokytojų atlyginimo augimo kol kas netenkina, pirmadienį paskelbė Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS). Pranešime nurodoma, kad tokį sprendimą penktadienį priėmė LŠDPS visuotinis pirmininkų susirinkimas. Penktadienį vykusiame derybiniame susitikime švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pasiūlė mokytojams atlyginimus nuo sausio didinti 10 proc.

Navickas paaiškino, kodėl perkėlė mokytojų mitingą: organizuoti renginį prie Vyriausybės – saugiau

 Švietimo darbuotojų profsąjungos vadovo Andriaus Navicko teigimu, su Vilniaus miesto savivaldybe nuspręsta perkelti planuojamus pedagogų mitingus prie Vyriausybės dėl geresnių techninių galimybių. Pasak jo, Vinco Kudirkos aikštėje organizuoti mitingą yra saugiau nei prie Seimo ar Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM). „Derinant detales iškilo klausimas dėl apšvietimo, būti naktį prie Seimo yra sudėtinga, ten nepakankamas apšvietimas.

Navickas nekeičia planų dėl streiko: pasiūlymai mūsų netenkina

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad penktadienį pateikti pakoreguoti švietimo ministro Gintauto Jakšto pasiūlymai nekeičia mokytojų planų streikuoti. Anot jo, pasiūlymas kitais metais didinti mokytojų atlyginimus 21 proc., nuo sausio algas keliant 10 proc., netenkina profsąjungos. „Manau, kad šitie algų kėlimai tikrai neišspręs uždavinių, kuriuos išsikėlėme. Tada reikia susitarti, kada bus kiti algų kėlimai, turi būti ilgalaikė strategija.

Leidimai piketuoti Navickui kol kas neišduoti: patikslintos mitingo detalės

Vilniaus miesto savivaldybė kol kas neišdavė leidimo organizuoti piketus švietimo darbuotojų profesinei sąjungai. Visgi, susitikimo su savivaldybės atstovais metu patikslintos detalės ir mitingo vieta perkelta prie Vyriausybės. Todėl profsąjungos paprašyta atnaujinti teiktą kreipimąsi. „Susitikimo su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais metu suderintos planuojamų mitingų detalės.

Navickas: po ministerijos pasiūlymų streikuoti panoro dar daugiau mokytojų

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko. „Dabartiniai ministerijos siūlymai yra negerbiantys mokytojų.

Mokytojai pasidalijo realiais savo atlyginimais: paaiškėjo neįtikėtinos manipuliacijos

Politinės partijos yra sutarusios kitų metų pabaigoje pasiekti, kad vidutinis pedagogų darbo užmokestis pasiektų 130 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas aiškina, kad tikslas bus pasiektas, nes ir šiuo metu vidutinis pedagogų atlyginimas esą viršija vidutinį Lietuvos atlyginimą, bet mokytojai kalba, kad skaičiais manipuliuojama, kadangi daugumą jų dirba daugiau nei vienu etatu ir jaučiasi persidirbę.

Streiko atšaukti neplanuojantis Navickas: sutarimo neradome dėl nieko

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pateiktas pasiūlymas kitais metais didinti mokytojų atlyginimus 20,5 proc. netenkino pedagogų profsąjungų. Streiko planų neatšaukiančios profsąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, antradienį nebuvo rastas sutarimas nei dėl atlyginimų didinimo, nei dėl mokinių skaičiaus klasėse ar mokytojų krūvių mažinimo. „Sutarimo dėl nieko neradome, nes iš esmės klausėme tik jų siūlymų.

Navickas įvertino ministrės Skaistės vyro kritiką streikuojantiems mokytojams: bando gelbėti skęstantį konservatorių laivą

Į finansų ministrės Gintarės Skaistės sutuoktinio, konservatoriaus Audriaus Skaisčio viešojoje erdvėje išsakytą kritiką streikuojantiems mokytojams sureagavo ir pedagogų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Anot jo, A. Skaistys, teigdamas, kad mokytojai yra „komuniagos“, parodė tikrąjį konservatorių veidą.

Vilniaus savivaldybė gavo Navicko profsąjungos kreipimąsi dėl planuojamų piketų prie Seimo ir ministerijos

Vilniaus miesto savivaldybė jau gavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) kreipimąsi dėl leidimų rugsėjo 29-ąją piketuoti prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bei Seimo. „Esame gavę Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pranešimą apie nuo rugsėjo 29 d. planuojamus piketus prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Seimo“, – teigiama Eltai perduotame savivaldybės komentare. „Leidimų derinimas numatytas kitą savaitę“, – priduriama komentare.

Navickas žada viešinti įrašus, kuriuose mokyklų vadovai spaudžia pedagogus nestreikuoti

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas žada viešinti garso įrašus, kuriuose, pasak jo, mokyklų vadovai spaudžia pedagogus atsitraukti nuo streiko idėjos. „Vadovai prašo (mokytojus – ELTA) išsibraukti iš streikuojančių sąrašų. Įrašų kol kas dar neturime, bet prašėme, kad įrašytų. Kokios pokalbio detalės, tada gal ir sužinosime... Planuojame tuos įrašus daryti ir viešinti.
Į viršų