Savaitgalį Kauno biliardo klube "Entry" pulo žaidėjai išsiaiškino pajėgiausius 2014 metų pulo-8 rungtyje. Jau trečią aukso medalį šį sezoną iškovojo marijampolietis Mindaugas Šalkauskas ("Entry"), kuris vasario mėnesį tapo šalies čempionu ir pulo-14.1 bei pulo-9 čempionatuose, teigiama pranešime spaudai.

Be didesnių problemų patekęs tarp keturių pajėgiausių "aštuntuko" žaidėjų, M. Šalkauskas pusfinalyje 7:2 nugalėjo vilnietį Remigijų Kavalnį ("Pool Masters"), o finale 7:4 įveikė kitą sostinės atstovą Pijų Labutį ("Pool Masters").

Be čempiono taurės ir medalio M. Šalkauskui atiteko jau trečiasis šį sezoną Lietuvos pulo federacijos (LPF) ir UAB "Bilijardai" skirtas kelialapis į 2014 metų Euroturo varžybas.

Antrasis bronzos medalis atiteko šiauliečiui Mariui Šiaudkuliui ("Vijolė"), kuris pusfinalyje po atkaklios ir permainingos kovos 6:7 nusileido P. Labučiui.

Surinkęs 900 taškų M. Šalkauskas dar labiau sustiprino lyderio poziciją LPF vyrų reitinge ir iki 171-o taško padidino persvarą prieš antroje vietoje esantį Pijų Labutį.

Trečiojoje pozicijoje vyrų reitinge lieka pulo-8 čempionato ketvirtfinalyje suklupęs kaunietis Mantas Nedzvieckas ("Entry").

Deja, vyrų čempionate dėl įvairių priežasčių nedalyvavo pajėgiausias šalies pulo žaidėjas vilnietis Henrikas Strolis ("Entry") ir praėjusių metų čempionas Domas Mineikis ("Pool Masters").

Moterų grupėje jau keturioliktąjį šalies čempionės titulą karjeroje iškovojo šiuo metu Lenkijoje gyvenanti Tatjana Vaitkienė ("Pool Masters"). Vos dvi partijas viso turnyro metu moterų varžybose pralaimėjusi T. Vaitkienė finale be didesnio vargo 6:1 įrodė savo pranašumą prieš čempionės titulą praradusią vilnietę Neringą Rimšelienę (LMBL).

Pusfinalyje T. Vaitkienė 6:0 nugalėjo jaunąją kaunietę Augustę Mikulėnaitę ("Club 9"), o N. Rimšelienė sugebėjo atsitiesti ir lemiamoje partijoje 6:5 įveikti šalies reitingo lyderę kaunietę Agnę Jarušauskaitę ("Entry"), kuri pirmavo 5:2.

LPF reitingo lydere likusi A. Jarušauskaitė turi 452 taškus ir 77 taškais lenkia kaunietę Gintarę Aleknaitę ("Entry"), kuri paskutiniajame turnyre pasidalijo 7-8-ą vietą.

Pergalę iškovojusi T. Vaitkienė su 360 taškų reitinge pakilo į trečiąją poziciją.

Veteranų grupėje čempionu tapo kaunietis Gintaras Sulžickas ("Club 9"), finale 5:4 palaužęs telšiškio Žilvino Varnelio ("Bilardo") pasipriešinimą.

Bronzos medaliai įteikti kauniečiams Dariui Bačinskui ("Club 9") ir Evaldui Sutkui ("Entry"). Pusfinalyje D. Bačinskas 1:5 pralaimėjo Ž. Varneliui, o E. Sutkus 2:5 nusileido G. Sulžickui.

Deja, praėjusių metų pulo-8 veteranų čempionatą laimėjęs Gintautas Danilevičius ("Entry") šįsyk nedalyvavo.

Iškovojęs pergalę G. Sulžickas su 308 taškais tapo ir naujuoju LPF veteranų reitingo lyderiu. Į antrąją vietą su 287 taškais pakilo D. Bačinskas, o į trečiąją poziciją su 210 taškų smuktelėjo lyderio poziciją praradęs kaunietis Giedrius Kaminskas ("Entry").

Lietuvos pulo rinktinės nariams tai buvo paskutinė repeticija prieš kovo 30-ąją Kipre prasidedantį Europos čempionatą.

Pajėgiausi šalies pulo meistrai biliardo klube "Entry" turėjo progą išmėginti visiškai naujus "Dino Sport Pro" stalus su visiškai nauju "Strachan SuperPro" audiniu, kuriems suteiktas EPBF (European Pocket Billiard Federation) sertifikatas. "Dino Sport Pro" – tai UAB "Bilijardai" gaminami šiuolaikiški pulo stalai, kurie dar šio mėnesio pradžioje po išsamių tyrimų buvo licencijuoti, kaip atitinkantys EPBF standartą.