Šeštąjį kartą Pietų Amerikoje vykstančio XXXV Dakaro ralio antrajame etape geriau iš lietuvių sekėsi Benedikto Vanago ekipažui su „OScar“, kuris pirmadienį 433 km greičio ruože sugaišo 6 valandas 41 minutę 39 sekundes, užėmė 56-ąją vietą ir bendroje įskaitoje pakilo į 54-ąją poziciją.

Deja, „Toyota“ važiuojančio Antano Juknevičiaus ekipažo 8 val. ryte Lietuvos laiku tarp 101-o etapą baigusio automobilio nebuvo.

Antrąjį etapą greičiausiai įveikė ir lyderiu bendroje įskaitoje tapo nugalėtojo titulą ginantis vienuolika kartų Dakare triumfavęs (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) prancūzas Stephane'as Peterhanselis su „Mini". Tai jau 30-asis jo laimėtas etapas automobiliu Dakaro raliuose ir pagal šį rodiklį prancūzas, aplenkęs belgą Jacky Ickx'ą, pakilo į antrąją vietą absoliučioje įskaitoje. Daugiau etapų Dakaruose automobiliu – 50 – laimėjo tik suomis Ari Vatanetas. Beje, S.Peterhanselis dar 33 Dakaro ralio etapus laimėjo važiuodamas motociklu.

46 sekundėmis nuo etapo nugalėtojo atsilikęs antras pirmadienį finišavo ispanas Carlosas Sainzas (SMG), o trečiąją poziciją užėmęs Ginielis De Villiersas („Toyota“) iš Pietų Afrikos nuo prancūzo atsiliko pusšeštos minutės:

1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), "Mini" 3 val. 52 min. 05 sek.

2. Carlos Sainz (Ispanija), SMG atsiliko 46 sek.

56.Benediktas Vanagas (Lietuva), "OSCar" 2:49:34

... Bendroje įskaitoje po dviejų etapų S.Peterhanselis į antrąją vietą pakilusį ispaną C.Sainzą lenkia 28 sekundėmis.

B.Vanagas nuo lyderio atsilieka 3 valandomis 36 minutėmis ir 44 sekundėmis:

1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), "Mini" 6 val. 17 min. 02 sek.

2. Carlos Sainz (Ispanija), "Smg" atsielika 28 sek.

54.Benediktas Vanagas (Lietuva), "OSCar" 3:36:44

... Motociklininkų klasėje antrąjį etapą greičiausiai įveikė britas Samas Sunderlandas, 39 sekundėmis aplenkęs čilietį Francisco Lopezą Contardo (KTM) bei 2 minutėmis – trečioje vietoje likusį ispaną Joaną Barredą Bortą ("Honda"), kuris liko lyderiu bendroje įskaitoje:

1. Sam Sunderland (D. Britanija) "Honda" 3 val. 42 min. 10 sek.

2. Francisco Lopez Contardo (Čilė), KTM atsiliko 39 sek.

10.Cyril Despres (Prancūzija), "Yamaha" 8:43

Po dviejų etapų motociklininkų įskaitoje pirmaujantis ispanas Joanas Barreda Bortas ("Honda") iki 2 minučių ir 3 sekundžių padidino savo persvarą prieš artimiausią persekiotoją – į antrąją vietą pakilusį čilietį Francisco Lopezą Contardo (KTM).

Nugalėtojo titulą šioje klasėje ginantis penkiskart Dakarą laimėjęs prancūzas Cyrilą Despres'as ("Yamaha") etape liko dešimtas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į aštuntąją poziciją. Jis nuo lyderio atsilieka 8 minutėmis ir 23 sekundėmis:

1. Joan Barreda Bort (Ispanija), "Honda" 6 val. 09 min. 41 sek.

2. Francisco Lopez Contardo (Čilė), KTM atsilieka 2 min. 03 sek.

3. Sam Sunderland (D.Britanija), "Honda" 2:33

4. Alain Duclos (Prancūzija), "Sherco" 5:47

5. Marc Coma (Ispanija), KTM 7:00

6. Ruben Faria (Portugalija), KTM 7:18

7. Paulo Goncalves (Portugalija), "Honda" 8:10

8. Cyril Despres (Prancūzija), "Yamaha" 8:23

9. Ben Grabham (Australija), KTM 10:05

10.David Casteu (Prancūzija), KTM) 10:59

Antradienį trečiajame etape Argentinoje iš San Rafaelio į San Chuaną reido dalyviams teks nuvažiuoti 596 km, iš kurių 301 km sudarys greičio ruožą (motociklininkams - atitinkamai 665 ir 373 km).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.