vanagas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vanagas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vanagas“.

Po atimtos pilietybės – dar viena nemaloni žinia Drobiazko ir Vanagui

Rugsėjo 15-ąją Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda atėmė iš Rusijos čiuožėjos ant ledo Margaritos Drobiazko išimties tvarka suteiktą Lietuvos pilietybę. Tačiau tą pačią dieną Kazachstane buvo paskelbta, kad atšaukiamas seniai planuotas Tatjanos Navkos šokio ant ledo, kuriame dalyvauja ir dabar jau buvę Lietuvos čiuožėjai, pasirodymas.
2023-09-15

Pamačius išniekintą Vanago paminklą kreipiasi į Lietuvos žmones: siunčia žinią

Pirmadienio naktį Merkinėje išniekintas partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas. Kaip praneša Merkinės krašto muziejus, matyti, kad paminklas aplietas dažais. Kad A. Ramanausko-Vanago skulptūra buvo išniekinta, pirmadienį ryte pastebėjo Merkinės gyventojai. Jie nuotraukomis pasidalijo su muziejumi, o Merkinės seniūnas iškart kreipėsi į policiją. Stebėjimo kamerų, kurios padėtų nustatyti partizanų vado atminimui skirtą paminklą išniekinusius asmenis, nėra.
320 2023-05-08

Benediktas Vanagas pradeda Europos bajų taurės sezoną

Akyliausi Benedikto Vanago gerbėjai jau pastebėjo, kad jo vadovaujama „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ jau darbuojasi Ispanijoje. Joje balandžio 14–16 dienomis Benedikto Vanago ir Kuldaro Sikko duetas startuos pirmajame Europos bajų taurės etape – „Baja TT Dehesa Extremadura“ lenktynėse. Sportininkų automobiliui suteiktas 200-asis lenktyninis numeris. Dakarui besiruošiantis lenktynininkas jau anksčiau buvo minėjęs apie komandos planus siekti Europos bajų taurės, kurią sudaro penki etapai.
2023-04-13

Benedikto Vanago podkastas: žymus lenktynininko svečias pasidalijo linksmomis istorijomis

Buvęs Kuldaro Sikko klasikinio ralio pilotas estas Urmo Aava pasidalino kurioziniu pasakojimu apie tai, kaip prasidėjo judviejų sportinė kelionė. Naujos Benedikto Vanago „Youtube“ kanalo rubrikos „Vanagas Extreme People“, kur žymus šalies lenktynininkas ir visuomenininkas kalbasi su įkvepiančiomis ir įspūdingomis asmenybėmis, pirmuoju svečiu tapo Estijoje gerai žinomas lenktynininkas Urmo Aava.
2023-02-18

Vanago komanda gelbėjo prie vairo užmigusį kolegą

Nors antradienio liūtis privertė Dakaro organizatorius atšaukti dalį Dakaro trasos, įvairių nutikimų pakako ne tik greičio ruožuose. Pervažiavime tarp bivakų apvirto čekų fotografų automobilis.  Tuo metu už jų kelyje buvę „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ komandos nariai suskubo padėti nelaimės ištiktiems kolegoms. „Tik išvydome, kad staiga prieš mus važiuojantis automobilis staiga pradėjo judėti kelkraščio link, kliudė atitvarą ir vertėsi per jį.
2023-01-04

Ketvirtasis greičio ruožas Dakare: trys lietuvių etapai nefinišavo, Kancius ir Baciuška kyla bendroje įskaitoje

Trečiadienį septyni lietuvių ekipažai išvažiavo į ketvirtąjį Dakaro ralio greičio ruožą. Deja, problemos lenktynininkus pasivijo ir šiame etape.  Nuo pat testinio etapo su problemomis susidūręs Vaidotas Žala jų neišvengė ir šįryt. Net nepasiekęs pirmojo kontrolinio punkto lietuvis susidūrė su amortizatorių problemomis ir greičio ruožo nebetęsė.  Taip pat ketvirtasis etapas nepalankiai susiklostė ir Gintauto Petraus komandai.
2023-01-04

Nepatenkintas Vanagas po pirmojo Dakaro etapo: „Nors ir signalizavome, bet „šmikis“ nesitraukė“

Ankstų Naujųjų rytą Dakaro dalyviai išriedėjo į pirmąjį greičio ruožą. Lenktynininkui Benediktui Vanagui pirmajame greičio ruože reikėjo įveikti 602 kilometrus, iš kurių 367 kilometrai yra įskaitiniai. Pagal preliminarius rezultatus B. Vanagas finišavo 22-oje pozicijoje. Šį kartą rezultatui koją pakišo ir dulkės, ir pramušti ratai. Iškart po finišo lenktynininko „Facebook“ paskyroje B. Vanago komanda pasidalino turo įspūdžiais.
170 2023-01-01

Pareigūnas negalvojo, kad kada nors vyks į tokį iškvietimą: gelbėjo vanagą ir gyvatę

Pareigūnai kasdien sulaukia įvairiausių iškvietimų, tačiau kai kurie jų vis dar sugeba nustebinti. Taip nutiko ir vienam Floridos valstijos pareigūnui. Alačua srities šerifo biuras sulaukė skambučio, kuriame buvo pranešta, kad pagalbos prireikė vanagui ir gyvatei. Į įvykio vietą išskubėjo pareigūnas Nickas Aldousas. Pasirodo, kad vanagas nusprendė vakarienei susimedžioti gyvatę, tačiau plėšrusis paukštis neįvertino, kad šioji tikrai nėra bejėgė ir gali jį pasmaugti.
2022-12-23

Parlamentarai imsis nagrinėti siūlymą atimti pilietybę už agresorių palaikymą

Seimas antradienį ketina pradėti nagrinėti Pilietybės įstatymo pataisą, kad už agresorių palaikymą būtų galima atimti išimties tvarka suteiktą Lietuvos pilietybę.

Drobiazko ir Vanago laukia nauji, dar didesni nemalonumai pačioje Rusijoje

Lietuvoje verda diskusijos, ką daryti su Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago situacija. Karjerą baigę Lietuvos sportininkai priėmė sprendimą dalyvauti Kremliaus „šeimos“ organizuojamame renginyje Sočyje. Toks elgesys žiaurumų Ukrainoje kontekste sukėlė daug nepasitenkinimo Lietuvoje. Apie susidariusią situaciją naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ kalbasi žurnalistai Andrius Jakimčuk ir Vilmantas Venckūnas.
2022-08-10
REKLAMA
REKLAMA

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko – ne pirmieji: sąrašas, iš ko buvo atimti valstybės apdovanojimai

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį paskelbė išbraukęs iš valstybės apdovanotųjų sąrašo ledo šokėjus Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą, taip pat – buvusį KGB darbuotoją, ilgametį „Rusijos geležinkelių“ vadovą, diplomatą Vladimirą Jakuniną. BNS pateikia sąrašą žmonių, iš kurių iki šiol buvo atimti valstybės apdovanojimai. Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

Viceministras apie situaciją dėl Vanago ir Drobiazko: ministerija svarsto pataisas, bet be pilietybės žmogus likti negali

Pasigirdus raginimų atimti pilietybę iš žmonių, kaltinimų veikimu prieš Lietuvą, Vidaus reikalų ministerija sako besitarianti dėl Pilietybės įstatymo pataisų, bet pabrėžia, jog palikti žmogaus visiškai be pilietybės neleidžia tarptautinės konvencijos.
Aktualijos 2022-08-10

Nausėda – apie sprendimą iš Drobiazko ir Vanago atimti apdovanojimą: „Gana yra gana!“

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo ledo šokėjus Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą. Prezidentas tokio sprendimo ėmėsi po to, kai ledo šokėjai nusprendė pasirodyti Rusijoje, kol Ukrainoje vyksta Rusijos sukeltas karas.  Savo sprendimą G. Nausėda pakomentavo socialiniame tinke „Facebook“. Prezidentas rašo, kad toks ledo šokėjų sprendimas yra spjūvis kare pražudytų žmonių atminimui.

Prezidentas atėmė valstybės apdovanojimą iš čiuožėjų Drobiazko ir Vanago

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo ledo šokėjus Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą dėl jų pasirodymo Rusijoje, tęsiančioje invaziją Ukrainoje. Rekomendaciją tai padaryti pateikė tos pačios dienos rytą posėdžiavusi Valstybės apdovanojimų taryba, pranešė Prezidentūra. M. Drobiazko ir P. Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais.

Valstybės apdovanojimų taryba sprendžia dėl Drobiazko ir Vanago

Valstybės apdovanojimų taryba trečiadienį sprendžia, kokią rekomendaciją teikti prezidentui Gitanui Nausėdai dėl ledo šokėjų Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pasirodymo Sočyje, Rusijoje. Posėdis prasidėjo 9 val., BNS sakė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis. M. Drobiazko ir P. Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais. Pagal įstatymą, valstybės apdovanojimai gali būti atimti, jeigu apdovanotųjų veika žemina apdovanotojo vardą.
Aktualijos 2022-08-10

Seimo pirmininkė apie Drobiazko ir Vanago pasirodymą Sočyje: tam nėra pateisinimo

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad nėra pateisinimo ledo šokėjų Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pasirodymui Sočyje ir pritartų, jog iš jų būti atimti apdovanojimai. Parlamento vadovė taip pat įsitikinusi, kad reaguodami parlamentarai artimiausiu metu registruos pataisas, kurios tokiais atvejais spręstų dėl pilietybės atėmimo, tik tikisi, kad tai bus platesnis reglamentavimas, o ne orientuotas į vieną konkretų atvejį.

Čiuožimo federacijos prezidentė Vanagienė smerkia sūnaus sprendimą: nuoširdžiai atsiprašau, bet nurodinėti negaliu

Du Lietuvos čiuožėjai Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko neatsisakė savo planų ir nepaisant Ukrainoje vykdomo Rusijos karo nusprendė pasirodyti renginyje ant ledo Rusijos mieste Sočyje.  Savo poziciją šiuo klausimu pateikė ir Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, kuri yra ir Povilo Vanago mama. Ji pasmerkė savo sūnaus ir marčios sprendimą šokti ant ledo Sočyje, tačiau tuo pačiu tikina, kad daryti įtakos suaugusio sūnaus sprendimams negali.

Ukrainą pasiekė lietuvių dovanotas „Bayraktar“ dronas „Vanagas“

Ukrainą pasiekė lietuvių dovanotas kovinis dronas „Bayraktar“, kuris simboliškai pakrikštytas „Vanago“ vardu. Tai tviteryje paskelbė Ukrainos prezidento biuro vadovo pavaduotojas Andrijus Sybiha. „Bayraktaras „Vanagas“ jau čia! Tai yra įspūdingas draugystės ir vienybės įrodymas, kuris dar kartą pademonstruoja, kad nesame vieni kovoje prieš agresorių“, – rašė A. Sybiha.

Skaudi Benedikto Vanago avarija pabaigė jo Dakarą, Vaidotas Žala buvo ant Top-20 ribos

Saudo Arabijoje trečiadienį toliau vyksta Dakaro ralis, kuriame savo pasirodymą toliau tęsia jau tik 8 Lietuvos ekipažai. Ketvirtame ralio etape Dakaro dalyviai turėjo įveikti ilgiausią greičio ruožą – 465 km. Jo maršrutas buvo sudarytas iš 200 kilometrų ilgio greitų sekcijų, įvairių dydžių kopų grandinių, vienas kitą keičiančių akmenimis nusėtų slėnių ir išdžiuvusių upių vagų. Organizatorių teigimu, trečiadienį lenktynininkams teko 79 proc. dirvožemio ruožo, taip pat 12 proc.
2022-01-05

Pamatykite: daugybę kartų vertęsis Benediktas Vanagas baigė Dakarą

Ketvirtąją Dakaro ralio dieną skaudi nesėkmė ištiko Lietuvos lenktynininką Benediktą Vanagą. B. Vanago ir šturmano portugalo Filipo Palmeiro ekipažas nepastebėjo kalvos ir peršokęs ją, kelis kartus vertėsi per automobilio priekį. „Prie ypač didelio greičio negavau informacijos apie kliūtį“, – rašė B. Vanagas. Dakaro ralis jam jau baigtas. Po trijų varžybų etapų B. Vanagas su F. Palmeiro buvo 15 vietoje. „Mūsų Dakaras baigtas... Prie ypač didelio greičio negavau informacijos apie kliūtį.
2022-01-05

Trečioji Dakaro diena: Laisvydas Kancius traukiasi iš varžybų, tarp lietuvių greičiausias Benediktas Vanagas

Antradienį Saudo Arabijoje tęsėsi, ko gero, sunkiausios lenktynės pasaulyje – Dakaro Ralis. Šiandien įvyko trečiasis etapas. Tai buvo trumpiausias greičio ruožas per pirmuosius tris etapus. Jis turėjo būti antrosios Dakaro maratono dienos greičio ruožas, tačiau užliejus maratono bivaką, organizatoriai turėjo pakeisti planus.
2022-01-04

Antroji Dakaro diena: Vanagas finišavo Top-20, Kancius išliko lyderiu

Pirmadienį Saudo Arabijoje vykstančiame Dakaro ralyje įvyko antrasis varžybų etapas. Jis kiek kitoks, nei buvo numatyta organizatorių planuose. Žadėta, kad tai bus maratoninis greičio ruožas, bet dėl liūčių ir užlieto bivako varžybų organizatoriai jį perkėlė į kitas dienas. Todėl antradienį ir trečiadienį rengiami įprastiniai greičio ruožai. Antrame etape ralio dalyviai važiavo iš Hailo į Al Artawiya vietovę. Įskaitinio greičio ruožo ilgis yra 338 km. Jame 63 proc.
2022-01-03

Praeities kadre – žinomas šalies vyras: ar atpažįstate?

Praeities kadrai – vienas smagiausių dalykų, kurie akimirksniu nukelia į prisiminimus. Dažnai mėgstama lyginti, kaip vaikai atrodo vaikystėje ir kaip keičiasi bėgant metams. Smagia fotografija pasidalijo ir žinomas šalies vyras. Ar atpažįstate, kas šis vaikinas? Feisbuke Lietuvos ralio lenktynininkas – Benediktas Vanagas pasidalijo kadru iš praeities: „Laiką „truputį“ atsukus atgal. Priekyje dar daug kryžkelių ir pasirinkimų. Arba vairuotojas jaunystėje.
2021-11-20

Onkologine liga sergančios šešiolikmetės svajonė virto realybe: garsūs žmonės susivienijo kilniam tikslui

Sekmadienį nuo pat ankstaus ryto Vilniaus centre būriavosi džiugiai nusiteikę žmonės, pasiruošę startuoti jau dvyliktus metus vykusiame IKI Velomaratone.

Priešpaskutinis Dakaro etapas: Vanagas pramušė 5 ratus, bet finišavo arti pirmojo dešimtuko

Ketvirtadienį Saudo Arabijoje prasidėjo jau vienuoliktasis 2021 m. Dakaro ralio greičio ruožas, kurį įveikė ir šeši ekipažai iš Lietuvos. Vienuoliktame greičio ruože Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) važiavo tarp 15 geriausių lenktynininkų ir finišavo 14-as (+00:23:20). Deja, tačiau B.Vanagui itin nesisekė su ratais, kurių jis pramušė rekordinį skaičių – penkis.
2021-01-14

Dakaro dalyviai lengviau atsikvėpė – organizatoriai pranešė geras naujienas

Pasirodžius informacijai apie Didžiojoje Britanijoje sparčiai plintančią naująją koronaviruso atmainą, į situaciją skubiai reagavo ne tik Europos, bet ir kitų žemynų valstybės. Saudo Arabija pirmadienį pranešė, kad savaitei atšaukė visus tarptautinius skrydžius, o šis terminas gali būti dar pratęstas, kol bus gauta daugiau informacijos apie naująją viruso atmainą. Arabų sprendimas sujaukė Dakaro ralio dalyvių planus. Imta šnekėti, kaip reikės nuskristi į Dakaro pradžios vietą.
2020-12-21

Pasitikrinkite: ką žinote apie Dakaro ralį?

Naujienų portalas tv3.lt skaitytojus kviečia sudalyvauti dar viename teste ir įsivertinti savo žinias sporto temomis. Šįkart po padidinamuoju stiklu atsidūrė Dakaro ralio maratonas. Ką apie jį žinote? Teste rasite dešimt klausimų. Kiekvienas jų turi keturis atsakymo variantus, vienas variantas yra teisingas. Pasiruošę? Pradedame! Dalinkitės ir su draugais.
2020-05-12

Epidemiologas įspėja – karantino pasekmės skaudžiausiai smogs ne verslui

Nors dabar pagrindinis valdžios dėmesys nukreiptas į koronaviruso COVID-19 šalyje suvaldymą, epidemiologai įspėja, kad didžiausi iššūkiai sveikatos sistemos dar tik laukia. Teigiama, kad daug rūpesčių sukels ne tik koronavirusą išgyvenusių sunkių pacientų sveikatos priežiūra, bet ir kitos karantino pasekmės.

Epidemiologas įvertino karantino švelninimą: „Trūksta planavimo tam atsivėrimui“

Vos kiek atrišus rankas verslininkams ir leidus teikti daugiau paslaugų ir dirbti ne tik maisto prekių parduotuvėms, savaitgalį spėta užfiksuoti puokštę įvairiausių pažeidimų dėl neužtikrinamų saugumo reikalavimų. Specialistai sutinka, kad karantino švelninimas reikalingas, tačiau yra nuogąstaujančių, kad šiuo metu viskas tarsi palikta savieigai. O tai gali atsiliepti ir naujų susirgimų skaičiaus augimui.

Epidemiologas: neigiamas koronaviruso testas – dar ne pabaiga

Visuomenės sveikatos mokslų daktaras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doc. Giedrius Vanagas atkreipia dėmesį, kad net ir jei atliktas COVID-19 PGR testas buvo neigiamas, dar nereiškia kad iš tiesų žmogus nėra užsikrėtęs. Epidemiologas paaiškino, kodėl taip gali būti. „Pirma reikia paminėti, kad nėra idealių diagnostikos metodų, kurie leistų 100 proc. pasakyti, kas užsikrėtęs, o kas – ne.

Dakaras: iš lietuvių geriausiai pasirodė Vanagas

Saudo Arabijoje vykstančiame Dakaro ralyje antradienį sportininkai mėgins įveikti 9-ąjį etapą. Jų laukia net 886 km distancija. Tiesa, greičio ruožas sudarys mažiau nei pusė, 410 km. Šį kartą organizatoriai žada ne smėlį, o kietą dangą. Pilotai raginami būti atsargūs, nes šiurkšti danga gali lengvai pažeisti techniką. Dienos eiga: Automobilių įskaita: 18:07 val. Organizatoriai paskelbė, kad iš V.Žalos ekipažo etapo laiko atims 10 minučių.
2020-01-14

Dakaras: Žala, Vanagas ir Juknevičius finišą pasiekė tarp 20 greičiausių

Pirmadienį Saubo Arabijoje tęsiasi Dakaro ralis. 8-ajame etape trasoje pasirodė tik automobilių, bagių ir sunkvežimių klasių sportininkai. Motociklininkai ir keturračių vairuotojai liko bivake ir gedi trasoje žuvusio Paulo Goncalveso. Aštuntajame etape reikėjo įveikti 716 km distanciją, iš kurių 477 km sudarė greičio ruožas. Tiek startas, tiek finišas buvo Vadi Al-Davasiro mieste.
2020-01-13

Ką laimi Dakaro nugalėtojai ir ką ten reiškia pusvalandis?

2020-ųjų Dakaro ralis įpusėjo. Išskirtinės ir pirmą kartą Saudo Arabijoje vykstančios sunkiausios pasaulio lenktynės šiemet ypatingos ir Lietuvai, nes jose dalyvauja rekordinis skaičius mūsų šalies ekipažų – net 6. Lietuvoje Dakaras – tikrai svarbus renginys. Sausio mėnesį dažnam lietuviui iš naujo tenka prisiminti, ką reiškia terminai greičio ruožas, kontrolės punktas, bauda, šturmanas, preliminarūs rezultatai.
2020-01-10

Vanagas pirmą Dakaro finišą pasiekė tarp 15 greičiausių

Saudo Arabijos dykumose baigėsi pirmasis šių metų Dakaro ralio greičio ruožas. Šiemet Dakaras išskirtinis – jis pirmą kartą vyksta Azijos žemyne, o jame dalyvauja rekordinis ekipažų iš Lietuvos skaičius – net 6. Įprastai pirmąją varžybų dieną vykdavo vadinamasis prologas – ne pats sunkiausias ir ne pats ilgiausias greičio ruožas, skirtas „įsivažiuoti”. Vis tik, šiemet jau pirmasis greičio ruožas buvo sudėtingas ir siekė 319 kilometrų.
2020-01-05

Neįtikėtina: Žala ir Jurgelėnas finišavo pirmoje vietoje!

Saudo Arabijos dykumose baigėsi pirmasis šių metų Dakaro ralio greičio ruožas. Šiemet Dakaras išskirtinis – jis pirmą kartą vyksta Azijos žemyne, o jame dalyvauja rekordinis ekipažų iš Lietuvos skaičius – net 6. Įprastai pirmąją varžybų dieną vykdavo vadinamasis prologas – ne pats sunkiausias ir ne pats ilgiausias greičio ruožas, skirtas „įsivažiuoti”. Vis tik, šiemet jau pirmasis greičio ruožas buvo sudėtingas ir siekė 319 kilometrų.
2020-01-05

Čikagoje atidengs paminklą Ramanauskui-Vanagui

 Gegužės 4 dieną Čikagoje bus atidengtas skulptoriaus Jono Jagėlos sukurtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui. „Trys organizacijos – Pasaulio lietuvių centras, JAV lietuvių bendruomenė ir Lietuvos konsulatas Čikagoje – mielai sutiko paminklą pasistatyti Čikagoje, prie Pasaulio lietuvių centro pastato.
Aktualijos 2019-04-12

Šie žmonės padarė tai, kas atrodė neįmanoma: jiems ploja visa Lietuva

Iškilminguose apdovanojimuose „Lietuvos garbė“  – nominacija „Metų poelgis“. Ji atitenka 4 Lietuvos istorikams, kurie padarė tai, kas ilgus metus atrodė neįmanoma.
2019-03-11

Dakaras: Žala pasiekė geriausią karjeros rezultatą, Vanagas turėjo bėdų

Pietų Amerikoje, Peru, vykstančiame šių metų Dakaro ralyje liko vos keturi etapai. Šeštajame, kuriame lenktynininkai varžėsi po poilsio dienos, lietuvių ekipažams sekėsi skirtingai, tačiau visi jie finišą pasiekė tarp 30-ies greičiausiųjų. Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas pasiekė geriausią rezultatą karjeroje ir, žinoma, šių metų lenktynėse.
2019-01-14

Pradėtas tyrimas dėl partizanų vado Vanago šmeižimo

Šiaulių apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago šmeižimo, ketvirtadienį pranešė dienraštis „Lietuvos rytas“. Tyrimas pradėtas dėl socialiniuose tinkluose paskelbtos neteisingos informacijos apie civilių žudymą. Po Antrojo pasaulinio karo A. Ramanauskas-Vanagas vadovavo Dzūkijos partizanams, o 1949 metais su kitais partizanų vadais pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją.

2019-ieji – generolo Jono Žemaičio-Vytauto metai

Vyriausybė patvirtino Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Prezidiumo pirmininko generolo Jono Žemaičio-Vytauto metų programos planą. 2019 metais numatyta paminėti šios istorinės asmenybės atminimo metus.

Išvyskite: kaip Vanago debiutas Dakaro ralyje vos nesibaigė bedugnėje

Sausio 6-ąją prie Dakaro ralio starto linijos automobilių įskaitoje ketvirtus metus iš eilės stos trys ekipažai iš Lietuvos. Lenktyninkai neslepia, kad šiose, sunkiausiose lenktynėse pasaulyje, vienas svarbiausių faktorių yra patirtis. Ji ateina kartu su pačiomis sunkiausiomis akimirkomis, o vieną jų, 2013-ųjų avariją, Benediktas Vanagas prisimins dar ilgai. Debiutiniame savo Dakaro ralyje B. Vanagas skriejo greitai, tačiau ambicijos, deja, buvo per didelės.
2018-12-12

Susipažinkite iš arčiau: kaip vyksta Vanago pasiruošimas šių metų Dakaro raliui

Iškart po naujųjų metų prasidėsiančiam Dakaro raliui besiruošiantis „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas ne tik pademonstravo naująjį „Toyota Gazoo Racing Hilux“ automobilį, bet savo gerbėjus supažindino ir su kasdienio darbo „užkulisiais“. Žiniasklaidos atstovus trečiadienio rytą į Gariūnų žvyro karjerą sukvietęs lenktynininkas taip pat dalinosi mintimis apie šiemet laukiančius iššūkius bei teigė tikintis, kad šie metai (vertinant vis augančią patirtį) ...
2018-10-18

Dėl pareiškimų apie A. Ramanauską-Vanagą Lietuva Rusijai įteikė protestą

Dėl Rusijos atstovų pareiškimų apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuva Rusijos ambasadoriui Aleksandrui Udalcovui įteikė griežtą protestą. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) informavo, kad viceministras Albinas Zananavičius iškviestam ambasadoriui pirmadienį „išreiškė griežtą protestą dėl Rusijos užsienio reikalų ministerijos viešai paskelbto ir tikrovės neatitinkančio pareiškimo“ apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą jo laidotuvių išvakarėse.

Išvyskite: B. Vanagas pristatė šių metų Dakaro ralio automobilį

Ketvirtadienį žymus Lietuvos lenktyninkas Benediktas Vanagas patvirtino darkart dalyvausiantis kasmetiniame Dakaro ralyje. Dykumose besidriekiančius tūkstančius kilometrų lietuvis sieks įveikti su iki šiol moderniausiu „Toyota Hilux Overdrive“ automobiliu. Pats B. Vanagas šių metų automobilį juokais lygina netgi su kosmose naudojamomis transporto priemonėmis. „Marsaeigis nusileidžia“, – šypteli vienas geriausių lietuvių lenktyninkų. Tai bus jau 6-asis B. Vanago Dakaro ralis.
2018-09-13

Apipylęs miltais V. Titovą, sulaukė nemalonumų

Klaipėdos savivaldybės tarybos Etikos komisija konstatavo, kad melagingai apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą pasisakiusį tarybos narį Viačeslavą Titovą miltais apipylęs kitas tarybos narys liberalas Audrius Vaišvila pažeidė politiko etikos kodeksą, trečiadienį paskelbė „Vakarų ekspresas“. Etikos sargai paskelbė, jog politiko etikos kodeksą pažeidė ir pats V. Titovas, viešai apkaltinęs A. Ramanauską-Vanagą dėl nekaltų civilių žudymo.

Benediktas Vanagas po dvyliktojo etapo: „Jei pradėsi erzintis, tai tikrai kažkur plosi”

Ilga diena trasoje, paviršių bei reljefo mėsmalė ir dieną gerokai pagyvinęs stabdžių gedimas – taip atrodė jau dvyliktoji Dakaro ralio diena Benediktui Vanagui. 20-oje vietoje finišavę „General Financing team Pitlane” komandos nariai neišvengė techninių problemų, tačiau įpusėję antrąją kankynės savaitę, jų nebesureikšmina.
2018-01-19

Svarstoma atnaujinti A. Ramanauskui-Vanagui skirtą monumentą Kaune

 Kilus idėjai prie Kaune esančio memorialo partizanų vadui Adolfui Ramanauskui–Vanagui įrengti vėliavą, kitą savaitę bus tariamasi, kaip būtų geriausia sutvarkyti šią erdvę. Kauno vicemeras Simonas Kairys sakė, kad vieta, kurioje pagerbiamas su sovietų okupaciją kovojusių „miško brolių“ vadas, itin didelio dėmesio sulaukė per Vėlines. „Ta vieta tikrai parodė savo reikšmingumą per Vėlinių dienas, matant tiek kauniečių – tai turbūt buvo populiariausia vieta.
Aktualijos 2017-11-11

Rūta Vanagaitė: aš neturiu atsakymo

Praėjusią savaitę leidykla „Alma littera“ pranešė, kad nutraukia bendradarbiavimą su rašytoja Rūta Vanagaite ir išima visas jos knygas iš prekybos dėl jos nepriimtinų pasisakymų apie su sovietų okupacija kovojusį partizanų vadą Adolfą Ramanauską - Vanagą.

Pasmerkė bandymus sumenkinti partizano A.Ramanausko – Vanago atminimą

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga pasmerkė bandymus sumenkinti partizano, vieno iš Lietuvos laisvės kovų vadų Adolfo Ramanausko – Vanago atminimą. „Girdėdami viešus kaltinimus vieno iš Lietuvos Laisvės kovų vadų Adolfo Ramanausko – Vanago atžvilgiu, pareiškiame, jog griežtai smerkiame bandymus diskredituoti Lietuvos laisvės kovas prieš sovietinę okupaciją ir sumenkinti žmonių, paaukojusių gyvybes dėl tėvynės laisvės, atminimą“, – skelbiama daugiau nei 30 tūkst.

B. Vanago technika jau keliauja į Lietuvą

Ketvirtadienį Havro uoste Prancūzijoje lenktynininko Benedikto Vanago logistai atsiėmė automobilius, parplukdytus iš Dakaro ralio Pietų Amerikoje. „General Financing team Pitlane“ komandos bolidas „Toyota Hilux“, trys visureigiai „Toyota Land Cruiser“ ir techninio aptarnavimo sunkvežimis Lietuvą pasieks kitos savaitės pradžioje. „General Financing team Pitlane“ komandos technika iš Pietų Amerikos keliavo bemaž tris savaites.
2017-02-23
Į viršų