Tamperėje (Suomija) vykstančio X Europos jaunimo (iki 17 metų) vasaros olimpinio festivalio vaikinų krepšinio turnyro finale penktadienį Lietuvos rinktinė 80:66 (16:16, 18:13, 22:24, 24:13) nugalėjo Rusijos komandą ir apgynė prieš dvejus metus Serbijoje iškovotą čempionės titulą.

Mūsų šalies rinktinei, kurią treniruoja Darius Dikčius ir Egidijus Ženevičius, 19 taškų pelnė Rokas Narkevičius (6 atkovoti kamuoliai), 16 - Tomas Lekūnas, 13 - Tauras Jogėla.

Rusijos ekipoje, kurios antruoju treneriu dirba Rolandas Radvila, 15 taškų surinko Glebas Goldyrevas (6 atk. kam.).

Pirmajame kėlinyje rusai pirmavo 10:5, 14:8, tačiau iki ketvirčio pabaigos mūsiškiai išlygino rezultatą 16:16. Antrajame kėlinyje po T. Jogėlos dėjimo į krepšį ir taiklaus baudos metimo lietuviai išsiveržė į priekį 21:19, o netrukus padidino savo pranašumą iki šešių taškų 25:19. Rusijos rinktinė sumažino atsilikimą iki minimumo 27:28, bet iki ilgosios pertraukos Lietuvos komanda susigrąžino penkių taškų pranašumą 34:29.

Trečiajame ketvirtyje lietuvių persvara padidėjo iki devynių taškų 44:35, tačiau prieš lemiamą kėlinį jaunieji krepšininkai pirmavo tik trimis taškais 56:53. Paskutinįjį ketvirtį mūsiškiai pradėjo spurtu 14:4 ir, likus žaisti šiek tiek mažiau nei 5 min. jau turėjo 13 taškų pranašumą 70:57. Likus 1 min. 13 sek., Lietuvos rinktinė pirmavo 77:63 ir nepaliko varžovams vilčių kovoti dėl pergalės.

Lietuvos krepšininkai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36-43, tačiau taikliau metė iš visų pozicijų bei mažiau klydo (16-20).

Mūsų šalies komanda pirmajame etape 77:41 nugalėjo suomius, 88:81 įveikė kroatus bei 77:72 privertė pasiduoti turkus. Pusfinalyje Lietuvos krepšininkai po atkaklios kovos 91:86 įveikė Serbijos ekipą.

Tai trečiasis Lietuvos sportininkų medalis šių metų olimpiniame festivalyje. Sidabro apdovanojimus pelnė plaukikė Giedrė Grigonytė ir dziudo imtynininkas Žilvinas Lekavičius.