Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate sekmadienį absoliuti lyderė ir nugalėtojos titulą ginanti Bostono „Celtics“ komanda svečiuose po pratęsimo 122:117 (32:22, 23:35, 23:24, 27:24; 17:12) įveikė Indianos „Pacers“ krepšininkus ir iškovojo 12-ąją pergalę iš eilės.

Bostono komandoje (20 pergalių/2 pralaimėjimai) pasižymėjo Ray'us Allenas. Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs „Celtics“ gynėjas pelnė 35 taškus. Paulas Pierce'as (8 rezultatyvūs perdavimai) ir Kevinas Garnettas (20 atkovotų kamuolių) įmetė po 17 taškų, Eddie House'as surinko 15 taškų, Tony Allenas pridėjo 12 taškų, Kendrickas Perkinsas - 11.

Trečiąją nesėkmę iš eilės patyrusioje „Pacers“ (7/13) ekipoje Marquisas Danielsas pelnė 26 taškus, Danny Grangeris surinko 20 taškų, Jarrettas Jackas įmetė 17 taškų, Troy'aus Murphy sąskaitoje - 15 taškų, Radoslavo Nesterovičiaus - 14.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 14 sek., po šešių iš eilės J.Jacko taškų „Pacers“ pirmavo 105:102, tačiau tritaškį, likus 7 sek., pataikęs P.Pierce'as išlygino rezultatą. Per likusį ketvirčio laiką du J.Jacko metimai į „Celtics“ krepšį buvo netaiklūs ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimą sėkmingiau pradėjo NBA čempionai. Sužaidus 2 min. 40 sek., jie pirmavo 111:108. R.Nesterovičius sumažino „Pacers“ atsilikimą iki minimumo, bet Rajonas Rondo sugrąžino Bostono komandai trijų taškų pranašumą 113:110. J.Jackas pataikė vieną baudos metimą, o penkis taškus iš eilės pelnęs R.Allenas, likus žaisti 28 sek., padidino „Celtics“ pranašumą iki septynių taškų 118:111. Likus 22 sek., „Pacers‘ sumažino skirtumą iki trijų taškų 115:118, bet baudų metimus taikliai metę P.Pierce'as ir K.Garnettas įtvirtino Bostono komandos pergalę.

Sėkmingiausią sezono startą klubo istorijoje pakartojo antrąją vietą absoliučioje įskaitoje užimanti Los Andželo „Lakers“ komanda. Praėjusio sezono NBA vicečempionai sekmadienį namuose 105:92 (24:16, 19:15, 31:23, 31:38) nugalėjo Milvokio „Bucks“ krepšininkus ir į savo sąskaitą įsirašė 17-ąją pergalę per 19 mačų.

Trečiąją pergalę iš eilės iškovojusiai „Lakers“ komandai Kobe Bryantas pelnė 20 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, Derekas Fisheris surinko 19 taškų, Andrew Bynumas įmetė 14 taškų ir atkovojo 14 kamuolių, Pau Gasolis pridėjo 12 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, o Vladimiro Radmanovičiaus sąskaitoje - 11 taškų.

„Bucks“ (9/13) ekipoje Joe Alexanderis pelnė 15 taškų, Lucas Richardas Mbah a Moute - 14, Charlie Villanueva - 12.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„New York Knicks“„Detroit Pistons“ 104:92 (29:12, 36:31, 16:20, 23:29)

„Toronto Raptors“„Portland Trail Blazers“ 97:98 (31:20, 19:28, 25:30, 22:20)

„Indiana Pacers“„Boston Celtics“ 117:122, po pratęsimo (22:32, 35:23, 24:23, 24:27; 12:17)

„Los Angeles Lakers“„Milwaukee Bucks“ 105:92 (24:16, 19:15, 31:23, 31:38).