Paaiškėjo naujasis Lietuvos futbolo „A lygos“ čempionas. Juo tapo Panevėžio „Ekrano“ klubas, kuris 27-o turo rungtynėse savo aikštėje net 5:1 (2:0) sutriuškino Vilniaus „Žalgirį“ ir anksčiau laiko užsitikrino šalies pirmenybių karūną. Panevėžiečiai, paskutinį kartą laimėję auksą 2005 metais, dar kartą nutraukė FBK „Kauno“ hegemoniją.

Nors daugkartinis Lietuvos „A lygos“ nugalėtojas FBK „Kaunas“ Marijampolėje 2:1 palaužė vietos „Sūduvą“, panevėžiečiams tereikėjo per paskutinius du mačus surinkti bent du taškus ir jie savo principiniams varžovams taptų nebepavejami. Vis tik „Ekrano“ futbolininkai nusprendė neatidėlioti reikalų ateičiai ir viską sutvarkė savo gimtajame „Aukštaitijos“ stadione.

Po dviejų labai greitų puolėjo Valdo Trakio įvarčių 4 ir 8 minutėmis šeimininkai įgijo pakankamai saugų pranašumą 2:0 ir toliau kontroliavo žaidimo eigą. „Žalgirio“ žaidėjai į nuolatinį panevėžiečių spaudimą atsakydavo tik retomis ir dažniausiai visai nepavojingomis kontratakomis, taigi „Ekranas“ sėkmingai artėjo savo tikslo link.

Dar labiau auksu Panevėžyje pradėjo kvepėti antrojo kėlinio pradžioje, kai  po kampinio trečią vinį į svečių karstą įkalė estas Taavi Rahnas, taip beveik panaikindamas intrigą. Galutinai visus klaustukus ekraniečiai išsprendė pačioje rungtynių pabaigoje, kai 82 minutę pasižymėjo Nerijus Sasnauskas, o 85 minutę savo žodį tarė ir jaunasis Paulius Janušauskas. Tiesa, garbės įvartį pavyko pasiekti ir „Žalgiriui“, kai 88 minutę kamuolį į Vytauto Černiausko vartus pasiuntė Igoris Steško, tačiau tai jau nieko nebepakeitė. Įspūdinga „Ekrano“ pergalė 5:1 ir visiškai pelnytas čempionų titulas!

Atsidėkodami savo miesto herojams Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione susirinkę fanai nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui skandavo „Mes čempionai! Mes čempionai!“ ir „Ačiū! Ačiū!“.

Priminsime, kad Lietuvos čempionu „Ekrano“ komanda tapo ketvirtą kartą. Anksčiau panevėžiečiai šalyje stipriausi buvo 1985, 1993 ir 2005 metais.

Rungtynių statistika:

Panevėžio „Ekranas“ - Vilniaus „Žalgiris“ 5:1 (2:0).

Įvarčiai: 4 min. V. Trakys 1:0 („Ekranas“), 8 min. V. Trakys („Ekranas“) 2:0, 48 min. T. Rahnas („Ekranas“) 3:0, 82 min. N. Sasnauskas („Ekranas“) 4:0, P. Janušauskas („Ekranas“) 5:0, I. Steško („Žalgiris“) 5:1.

Turnyrinė „A lygos“ lentelė po 27 turų (vieta, komanda, žaistos rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. „Ekranas“ 27 19 5 3 41:12 62

2. „Kaunas“ 26 16 6 4 48:13 54

3. „Sūduva“ 27 13 6 8 32:23 45

4. „Vėtra“ 26 12 6 8 29:22 42

5. „Atlantas“ 27 7 7 13 31:43 28

6. „Žalgiris“ 27 6 10 11 25:38 28

7. „Šiauliai“ 27 5 9 13 24:36 24

8. „Šilutė“ 27 3 3 21 18:61 12