Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Ispanijoje po įspūdingai sužaistos pirmosios rungtynių pusės rezultatu 94:75 (33:14, 23:12, 17:21, 21:28) įveikė olimpinę čempionę Argentinos ekipą ir iškovojo ketvirtąją pergalę pasirengimo olimpiadai etape.

Šios rungtynėse Lietuvos komandai padėti negalėjo Ramūnas Šiškauskas, Linas Kleiza ir Darius Songaila.

Lietuvos rinktinė fantastiškai pradėjo susitikimą ir po devynių taškų be atsako sužaidus mažiau nei dvi minutes privertė minutės pertraukėlės prašyti Argentinos rinktinės trenerį – 9:0. Nepaisant šio stabdymo, lietuviai ir toliau rungtyniavo pagirtinai, o po Simo Jasaičio ir Mariaus Prekevičiaus metimų jau triuškino varžovus – 17:2.

Nors argentiniečiams pavyko šiek tiek atgaivinti savo puolimą, lietuviai prie varžovų krepšio taip pat neturėjo jokių problemų. Likus trims minutėms po Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio mūsiškiai priekyje – 21:8. Netrukus du tolimus metimus iš eilės pataikė tas pats K.Lavrinovičius, du dvitaškius pridėjo Marijonas Petravičius. Po šios įspūdingos atkarpos Lietuvos rinktinė jau pirmojo kėlinio pabaigoje jau turėjo 19 taškų pranašumą – 31:12. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliais metimais ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuvą priekyje - 33:14.

Pirmąsias tris antrojo kėlinio minutes lietuviai nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau puldami toliau strigo ir Argentinos rinktinės krepšininkai. Po Roberto Javtoko dvitaškio su pražanga Lietuva pirmą kartą šioje dvikovoje pasiekė 20 taškų pranašumą – 36:16. Įpusėjus ketvirčiui dar viena metimą iš vidutinio nuotolio pataikė K.Lavrinovičius (43:20), o Argentinos rinktinės gynėjas Pablo Prigioni savo nusivylimą iliustravo kamuolio spyriu į viršutines tribūnų eiles.

Nepaisant dar vienos Argentinos rinktinės trenerio minutės pertraukėlės, lietuvių pranašumas ir toliau sparčiai didėjo. Likus dviems minutėms Mindaugas Lukauskis tiksliai realizavo abu baudų metimus, S.Jasaitis pridėjo dvitaškį. Po šių atakų mūsiškių persva jau tapo įspūdinga - 52:23. Pačioje antrojo kėlinio pabaigoje tritaškį pataikė M.Prekevičius. Įpusėjus susitikimui Lietuva turi milžinišką pranašumą – 56:26.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė pradėjo žaisti vangiau, ėmė dažniau klysti. Pirmųjų penkių trečiojo kėlinio minučių atkarpą lietuviai pralaimėjo 7:13 ir mūsiškių pranašumas šiek tiek aptirpo – 63:39. Lietuvių žaidimo kokybė ne itin pagerėjo iki pat kėlinio pabaigos, tačiau, nepaisant to, po trijų kėlinių Lietuvos rinktinė ir toliau turi milžinišką persvarą. Pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje fantastišką tolimą metimą pataikė K.Lavrinovičius. Po trisdešimties minučių kovos Lietuva pirmauja - 73:47.

Paskutinį ketvirtį lietuviai pradėjo gerokai atsipalaidavę ir tuo argentiniečiai bematant pasinaudojo. Pralaimėję keturių minučių atkarpą 2:12, mūsiškai po irgokos pertraukos pirmavo mažesniu nei dvidešimties taškų pranašumu - 75:59. Carlosas Delfino pataikė du tolimus metimus iš eilės, o lietuvių pranašumas tirpo labai sparčiai - 75:62.

Mačo pabaigoje argentiniečiai bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau sumažinti deficito bent jau iki vienženklio olimpiniams čempionams taip ir nepavyko. Lietuvos rinktinė laimėjo rungtynes rezultatu

Lietuvos rinktinei po 14 taškų pelnė Marius Prekevičius ir Simas Jasaitis, 13 - Rimantas Kaukėnas, 12 - Kšištofas Lavrinovičius, 9 - Jonas Mačiulis, po 7 - Šarūnas Jasikevičius (5 rezultatyvūs perdavimai) ir Marijonas Petravičius, po 5 - Robertas Javtokas ir Darjušas Lavrinovičius, 4 - Mindaugas Lukauskis. Tomas Delininkaitis taškų nepelnė.

Argentiniečiams Carlosas Delfino surinko 16, Paolo Quinteros - 13, Luisas Scola - 12, Emanuelis Ginobilis ir Pablo Prigioni - po 10 taškų.